Шести клас 2018/2019 - тема 3

  • 44 877
  • 746
  •   1
Отговори
# 600
  • у дома
  • Мнения: 7 189
Mama TAZ -моят десетокласник пък точно в 10 клас спря да учи-така както до 9 нямаше проблеми и нито съм го ръчкала и следила си учеше съвестно и заинтересовано-тази година не съм го видяла да отваря учебник -завърши с 2 петици,др са му шестици,но живота си е негов,не е малък да го следя и ръчкам...Много съжалявам,че в 7 клас го оставих той да си избере училище,въпреки че вътрешно знаех,че това няма да му е интересно,но той изкара много висок бал и го оставих да си решава сам...
Шестокласникът завърши с пълно 6,но след ръчкане и следене от воя страна-прибира с онзи ден и ми казва ,че в класа са 4 деца от 30 с пълно шест и вече да не го тормозя щото е един от тях-алооо то тормоза на напъна тепърва предстои,ама нещо не са му ясни нещата,ама ще се изяснат...Иначе никога не е имал плейстейшън,от 2 години е с телефон с копчета,интернета е ограничен до 1 час дневно-когато е ваканция махам ограничението-това е,иначе просто не се разбира и може да спи на компютъра.

# 601
  • София
  • Мнения: 2 442
Влизам с едно питане - има ли деца, които посещават курсовете по БЕЛ и Мат. във "Веди"? Какви са ви впечатленията. Моят го записах тази година в Регалия, но не съм доволна, а колежки много ми хвалят Веди и се чудя за догодина. Иначе завърши срока прилично с петици по трите разказвателни (не си дава много зор) и 5 по Мат. Останалото е шестици. Пубертетът и него го тресе - в главата му е само Фортнайт и клиповете на някакъв май Слаш беше.

# 602
  • Варна
  • Мнения: 910
Иначе никога не е имал плейстейшън,от 2 години е с телефон с копчета,интернета е ограничен до 1 час дневно-когато е ваканция махам ограничението-това е,иначе просто не се разбира и може да спи на компютъра.
Oх, мислех, че само аз съм цербер  относно плейстейшън-а и интернет ограниченията. Излизаше ми с номера, че бил аутсайдер, защото всички си говорели за игрите. Е, аз пък не искам това да е основата на комуникацията му.
 Иначе, ако няма рестрикции може да гледа youtube до безкрай.

# 603
  • софия
  • Мнения: 1 305
мама МОНИ моя син също ходи на Регалия, но не мога да определя дали достатъчно подготвят децата, сина ми на тестовете на Регалия има максимален брой точки, а в училище завърши математиката с 4. Доста съм объркана знам, че подготвят децата добре и оценяването им е адекватно на матурите.

# 604
  • София
  • Мнения: 8 947
На големия ми син плейстейшън му взехме чак в 9 клас. А хубав телефон преди няколко месеца. Никога не е бил аутсайдер. Децата понякога са големи манипулатори.

# 605
  • Мнения: 48 224
Е и аз чух вчера, как еди кой си се похвалил с айфон не знам си кой най-новия...значии, първо, че пари за такова нямам, второ моят не е заслужил, трето, май ви разправях как търсихме телефон из трамвая, канцеларията и къде ли не...безброй пъти сме го губили. Ми...пука ми айфона на някой си.

# 606
  • Мнения: 8 283
И моят ми говори все за някакви айфони и други подобни скъпи телефони. Така ги обсъжда все едно са не знам какво.
Искаше да си купи нов телефон (на 1 година е неговият) и се разсърди като му казах, че му позволявам, но на стойност до 300лв. Е, не си купи, евтините не стрували, щял да си кара с неговия. Изобщо не може да ми обясни разумно защо му е скъп телефон. Той дори и не играе на него, снимки рядко прави. Ползва го за обаждане, музика, клипове, все неща, за които почти всеки телефон би му свършил работа.
Казвам му, че като започне сам да си изкарва парите, да си плаща сметките, дрехите и храната, ще е свободен, ако ще и за 10000. да си купи телефон, хич няма да му се меся тогава.

# 607
  • Мнения: 3 934
A аз изисках и получих цяла теза, защо му трябва нов телефон Simple Smile. Имаше една правописна грешка..
След това обсъдихме, някои неща като защо не му трябва скъп телефон - как може да стане обект на насилие заради него, как може да му го откраднат или изгуби и ще си изгуби всичките спестявания по този начин. Разбрахме се, сега трае до нова година като преподписваме договорите да си избере някой до 200-300лв
Цяла седмица е наказан без Фортнайт и всяка вечер са драми, но искам да видя резултатите от контролните и тогава
Svetlam,  моля те не разбивай мечтите ми за живот без "забравих да ти кажа", "забравих си" и тн..

# 608
  • Мнения: 8 283
Mama TAZ, това за писмената теза е страшна идея. Не ми беше идвало наум, но следващия път като мрънкоти за нещо, ще му я изискам Simple Smile

# 609
  • Мнения: 3 934
Ston,  редовно се готвим така за изпита в 7 клас -неусетно. Че така ги е настряскала учителката, все едно ракета ще изстрелват с тази теза

# 610
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Mama TAZ -моят десетокласник пък точно в 10 клас спря да учи-така както до 9 нямаше проблеми и нито съм го ръчкала и следила си учеше съвестно и заинтересовано-тази година не съм го видяла да отваря учебник .....
Светле, той щото е явно е преломен момент тоз 10 клас....моят деветокласник за пръв път няма тройка за срока Sweat Smile Направо отличник....очаквам подобрение догодина Smile

Само компютър и лаптоп има вкъщи, а друго няма и да влезе. Дребното е с телефон с копчета и няма драма. И да има, не е споделял. Достатъчно време виси вкъщи пред компа.
Големият в 8 клас получи "умен" телефон. Ползва си го напукан (естествено).

По БЕЛ имам страхотна учителка (подготвя големия). По математика имам разни варианти, но не знам кой е най-подходящия. Много е важно да се сработят учител и дете.
Дребното не знам накъде да го подбутнем. С брат му имах концепция, сега нямам никаква идея.

# 611
# 612
  • София
  • Мнения: 60
Да се включа и аз с едно питане. В класа на дъщеря ми се преписва сериозно. За част от преписванията учителите виждат, но не им се занимава. Основно са 2 до 4 деца героите, другите обаче са тотално демотивирани вече да учат и целия клас не върви на добре. Класен - по скоро нямат- той не се интересува от тях, те не се интересуват от него. Училището е "елитно". На път съм да спасявам моето, като го преместя.  Въпроса: Имате ли информация да се преписва на тестове в класовете на децата ви - шестокласници?

# 613
  • софия
  • Мнения: 25 978
И още как. Едни и същи преписват от 4ти клас. Обяснила съм на моето дете, че на матурата никой няма от къде да препише, както и че е по-добре да имаш собствена 3ка, отколкото 6ца с преписване. Рано или късно в живота няма да има от къде да препишеш и ще трябва да знаеш какво да правиш.

И нашето училище е от "елитните". Преместването не е решение. Залагам на това да възпитавам собственото си дете, чуждите нито мога да променя, нито имам желание. Навсякъде е приблизително едно и също.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 21:51 от zvаnchе

# 614
  • Мнения: 24 467
Да не те отчайвам, но у нас е тъй до края на университета. По мат., например, задачи се решават от 3-4 дица. Всичко останало преписва и налучква.
Система! Важно е да се дипломира всичко живо.

Общи условия

Активация на акаунт