Шести клас 2018/2019 - тема 3

  • 44 737
  • 746
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз въобще не съм в дилема. Има запазено място за курс по БЕЛ в Междучасие Stuck Out Tongue Winking Eye.
Само се чудя как да процедираме догодина с Алианс и допълнителния английски. Не искам да изпуска година и групите си. До тук върви много добре с надграждането по езика. От друга страна стават много дини под една мишница.

# 631
  • Мнения: 6 926
О, при мен пък АЕ не е дилема Simple Smile)), той ми е по-важен от бел и мат, та там няма да прекъсва.
Аз сега съм смела да си викам, как ще го кара без уроци, но всички като тръгнат сигурно ще изпадна в дълбок стрес, но нека първо излезе олимпиадата, може би ще ми спести стреса Simple Smile)))

# 632
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Тази година на матурата във Варна, в нашето училище в някои стаи се е преписвало. Много деца изкараха резултати, каквито не са и сънували. Подканени са били  и предупредени само да не прекаляват.
 На дъщеря ми пък, квесторката  й беше казала че не е детето от ученическата карта и беше хукнала по директорки и съученици да пита познават ли я.
Но както ме успокоиха мен, целият живот не е честен.

# 633
  • Мнения: 6 926
Нали има камери и родители наблюдатели? Аз имам приятелка, която миналата година беше така наблюдател и заедно със служители на училището и други родители са гледали камерите. Каза, че всичко се вижда, ако някой се опита да преписва.

# 634
  • София
  • Мнения: 60
 
Ами, това си е гадно и страшно. " Подканени са били  и предупредени само да не прекаляват" Ами ако някой от непрекаляващите влезе медицина и утре лекува нейни близки, ако е конструктор на нейния блок, как може такова мислене. Аз междувременно питах в МОН, казаха ми да подам жалба, но да се опитам да дам ясни доказателства, подкрепени от повече от едно/две деца. А това мога трудно да организирам, говорих с родители, те също се тюхкат ...ама не им се занимава, всеки натиска своето да учи, ако можем да им направим 8 дневна учебна седмица на горките, за да насмогнат на преписвачите.
 

# 635
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Имаше камери, които не работели. Не мисля , че е имало наблюдатели.

# 636
  • София
  • Мнения: 1 531
О, при мен пък АЕ не е дилема Simple Smile)), той ми е по-важен от бел и мат, та там няма да прекъсва.
Аз сега съм смела да си викам, как ще го кара без уроци, но всички като тръгнат сигурно ще изпадна в дълбок стрес, но нека първо излезе олимпиадата, може би ще ми спести стреса Simple Smile)))

Чудя се как става ходенето на курсове, когато искаш да кандидатстваш и в АК. Това означава ли, че детето трябва да ходи на 2 школи - една за НВО и друга, подготвяща за АК, защото нали форматите са различни, а и школите за АК за определени.

# 637
  • Мнения: 559
И аз се надявах да видя резултати от олимпиади на сайта на РУО - ама не!  Само не мога да разбера защо постоянно искат декларации, като после няма никъде публична информация. И какво е толкова секретно в една олимпиада за 6ти клас, дето нито участва в балообразуване, нито нищо.
Иначе ни казаха по БЕЛ точките. Знам и най-добрия резултат в областта. Много е близо - доволна съм Simple Smile

# 638
  • Мнения: 6 926
И аз се надявах да видя резултати от олимпиади на сайта на РУО - ама не!  Само не мога да разбера защо постоянно искат декларации, като после няма никъде публична информация. И какво е толкова секретно в една олимпиада за 6ти клас, дето нито участва в балообразуване, нито нищо.
Иначе ни казаха по БЕЛ точките. Знам и най-добрия резултат в областта. Много е близо - доволна съм Simple Smile


За София ли това?
Моля, споделете максимума.

# 639
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Не е ли 30 т. максимума? Така беше и миналата година, дъщеря ми имаше 29,5 Wink

# 640
  • Мнения: 6 926
30 е възможния максимум. Аз се интересувам от изкарания в София максимум.
29,5 е космически висок резултат! Браво! Браво! Браво!

# 641
  • Мнения: 8 229
И нашето РУО е с информация клоняща към нула. Много новини има, много публикации, графици, но всичко това е само на пръв поглед. Като търсиш нещо наистина важно, няма го. Резултати от олимпиади понякога има, понякога не. Когато ги пуснаха неочаквано в грипна ваканция, се чудех откъде да изнамеря информация в кое училище ще е вторият кръг на олимпиадата по БЕЛ. На сайта на РУО нищо, в сайта на нашето училище пак нищо.
На уроци по БЕЛ ще продължи да ходи и догодина. За математиката още не съм решила.

# 642
  • Мнения: 559
За Пловдив имам инфо - 28 т.

# 643
  • Мнения: 6 926
Не издържах и се обадих в РУО да ги питам кога ще има резултати по бел (София). Казаха ми, че 5-ти и 6-ти клас са проверени, но нямало да ги качат, защото чакат да приключи националната комисия със седми клас. Нямало да е честно 5-ти и 6-ти клас да си знаят резултатите, а седми клас да чакат. Закачливо го попитах, а честно ли е Варна, Бургас и други да си знаят резултатите, а София да чакаме и накрая по математика дори класиране да не видим. Отговорът относно резултатите в провинцията няма да коментирам, защото беше крайно не тактичен според мен, а за математиката каза, че нямало такова нещо и винаги имали класиране и прозрачност. Дори не ми се коментира. Ще чакаме до другата седмица. Освен да се примиря, че това което чувам е вярно, а не това което чета, друго не ми остава. Толкова съм обезверена последните няколко месеца Sad.

# 644
  • Мнения: 24 467
Голямо оправдание! Класовете нямат нищо общо по между си. Нищо не пречи да качат на 5-ти и 6-ти клас, а на 7-ми - когато станат готови. Пълна липса на логика. Но то е нормално, де.
Че да изчакат и до 12-ти клас областните кръгове, тогава!

Общи условия

Активация на акаунт