Любители на котки - Тема 125

  • 30 629
  • 837
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 8 348
Лято, не я глези много с храната, тя и без това е охраненка.Нищо и няма, че се назландисва на гранулите, тъкмо ще охлаби пояса. Де моите да ги пускаше лакомията. Преди хрупаха по малко, от тях дамине, и двете едни финни. Сега като тичат и са като понита. А и и дветеса станали едни широчки в средата... И не е от дебелата зимна козина.

Като казах козина, ей това е истинския цвят на Сисито. Иначе изглежда сребърно сива.





И една любопитна Джужи


# 721
  • Мнения: 3 044
Хей, момичета. Малко новини от нас с Джой - пуснахме му ПКК и биохимия + тест за Гиардия. Тестът отрицателен, туморният маркер е нормален,бъбреци,черен дроб, пакриас, билирубин - нормални.  Ветеринарката каза,че е абсолютно здрав котарак,няма никакви отклонения в нищо..никакви паразити..като цяло - здрав. Според нея остава само да е слаб кръвоносен съд или полип (доброкачествено образование,което като се притисне кърви), но за полита - няма запек, не го боли като ходи, не се напъва..Та ще пробваме с едни лекарства за заздравяване на кръвоносните съдове + спец храна с фибри и ще го наблюдаваме

# 722
  • Варна
  • Мнения: 6 343
Забелязах добре оформена кълка- на Сисито. Stuck Out Tongue Winking Eye
От мен една непослушна Милкана( на предварителен преглед не излиза нормална снимка, но ще пробвам):

# 723
  • Мнения: 3 248
малката лисичка, Ветомюн капуслите точно така се правят по инструкция, реже се и се изстисква. Котка почти абусрд да я глътне цяла такава капусла. Аз даже след като изстикам капуслата в храната, я нарязвам и слагам и нея, че ако има остатъци, да ги хапнат и тях. Няма проблеми с вкуса.

# 724
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Чувала съм, че има котки, които наблюдават как им се приготвя храната и ако нещо им се слага пред очите, не искат да ядат. 😁 Аз тайно приготвям, но  и без това не може да скочи на плота да види, много е тромав.

# 725
  • София
  • Мнения: 8 348
Колко пъти може котка да ти скочи на корема, преди да я удешиш безнаказано. 7?

# 726
  • София
  • Мнения: 6 188
possessed, ако откриеш отговора, свиркай, но цифрата е по- голяма, според мен. Wink Моето рижаво искърско говедо непрекъснато ми го причинява, включително докато спя.

# 727
  • София
  • Мнения: 16 212
7.

Нашият бандит току-що захапа ножицата за неговите нокти (за ухото) и я отнесе...вече и нея трябва да крием. Много е бърз, не успях да снимам.

# 728
  • Мнения: 21 288
По-добре е.
Ето я:

# 729
  • Варна
  • Мнения: 25 293
Кетя се оказа с камък в пикочния мехур. Можело да пробваме със симптоматично лечение и фитопрепарати и чайове, но най-сигурна и ефективна била операцията за изваждане на камъка. Та май-май ще я правим... Иначе ще си рецидивира периодично.
Още не ще да излезе спокойно, че да я снимам, пускам две скорошни снимки от Шумен да я видите:



# 730
  • София
  • Мнения: 8 348
След написването на поста имаше още няколко скока. Може ли вече да душа?
За неизпитвалите го, болезнено е. 4 кила ти се мятат със засилка на отпуснатото шкембенце.

Да се разминават бързо и лесно болежките на Кетя.

# 731
  • Мнения: 111
Отдавна не съм се разписвала, но ви чета постоянно. Откакто кастрирах  котака, малко напълня, а лекарката ме предупреди, че е възможно и да внимавам с порциите храна. Не му давам повече, но той трупна малко. Станал е по-пухкав, игрив е и като цяло си е едно сладко същество. Ето го:

# 732
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 267
Зима е, обичайно е да складира малко месце. Много е хубав Simple Smile

# 733
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
От снощи съм сама с прайда вкъщи за няколко дни 🙄😏 Ужасна нощ беше- и четирите върху мен. Това е супер, нямам оплаквания, обаче ранната сутрин... Като се наспаха бебетата... Майкоуу мила🤣 То не бе игра, не бе скачане по мен и из стаята. Сега съм се хоризонтирала и се чудя дали да се лиша изобщо от котешко гуш за сметка на нормален сън тази нощ🙄😏😃
А това намерих сутринта

Нямам никаква представа как и кой е отворил шкафа
Иначе отсега са върху мен дребосите🙄😃

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 806


Изобщо не се опитвам да открадна тези болтчета....

Благородно завиждам на тези от вас, които си имате компания за спане, Оливър никак не идва да ляга върху нас. Гушка се иначе, но много ми  се иска да спи нас. Вместо това по цяла нощ краде разни неща и играе с тях.

Чудесни сладури сте показали - да са живи и здрави всички.

Епона, мога ли да те помоля да за мнение за този състав, не съм сигурна в своята преценка.
Аналитични елементи
Състав:

Риба тон (пълноценна храна): месо от риба тон (47,6%), пилешко филе (2,0%), ориз (1,0%), трикалциев фосфат (0,4%), калиев хлорид (0,28%), калциев сулфат (0,15%), бульон (47,2%).
Добавки на кг: хранително-физиологични добавки: витамин A (9.000 IU), витамин D3 (335 IU), витамин E (49 мг), таурин (985 мг). Технологични добавки: гума касия (4.900 мг)
Пиле (допълваща храна): пилешко месо (45,4%), ориз (1,0%), калиев хлорид (0,18%), бульон (52,6%).
Добавки на кг: Технологични добавки: гума касия (3.150 мг)
Аналитични елементи


суров протеин   12.0 %
мазнини   2.0 %
сурови влакнини   1.0 %
сурова пепел   3.0 %
влажност   82.0 %

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 22:06 от Елария

Общи условия

Активация на акаунт