Какво повече НЯМА да купя - тема 14

  • 81 299
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 10 910
Във Кауфланд вчера видях са пуснали йодирана и ФЛУОРИРАНА сол за готвене!
Това нещо не знам за какво го правят, но определено флуора НЕ е полезен за здравето и е отпадъчен продукт. Да не говорим, че при някой болести флуора е забранен, даже е забранено болните да ползват пасти за зъби съдържащи флуор. Дали ще купите - ваш избор, но аз категорично НЯМА да купя такава сол !

# 241
  • Мнения: 3 576
За флуора е спорен въпроса, като малки ни даваха в детската градина таблетки. Аз също съм давала на моите деца по предписание от стоматолог. Отделно, че много минерални води го съдържат. А в солта колко да се съдържа и как се запазва при топлинна обработка като йода е друг въпрос.

# 242
  • Мнения: 10 214
Във Кауфланд вчера видях са пуснали йодирана и ФЛУОРИРАНА сол за готвене!
Това нещо не знам за какво го правят, но определено флуора НЕ е полезен за здравето и е отпадъчен продукт. Да не говорим, че при някой болести флуора е забранен, даже е забранено болните да ползват пасти за зъби съдържащи флуор. Дали ще купите - ваш избор, но аз категорично НЯМА да купя такава сол !
Абсолютно! Какво са знаели едно време и какво знаем сега са две различни неща. Едно време и антибиотик даваха лекарите при всяка настинка, аз така съм отгледана. В питейната вода и арсен има, но това не го прави полезен.

# 243
  • Мнения: 343
Във Кауфланд вчера видях са пуснали йодирана и ФЛУОРИРАНА сол за готвене!
Това нещо не знам за какво го правят, но определено флуора НЕ е полезен за здравето и е отпадъчен продукт. Да не говорим, че при някой болести флуора е забранен, даже е забранено болните да ползват пасти за зъби съдържащи флуор. Дали ще купите - ваш избор, но аз категорично НЯМА да купя такава сол !
Аз затова от няколко месеца се научих да взимам хималайска сол. ☺

# 244
  • Мнения: 9 654
Smiling Imp е, вече и хималайската се плюе /или поне постоянната ѝ употреба/, тъй че....трудно става.

# 245
  • Мнения: 343
Излиза, че нищо полезно не остана... 😁

# 246
  • Мнения: 10 214
Хималайската сол е по-чиста от другата, но.. е сол, т.е. внимателно с употребата. Simple Smile Несериозното е да се очаква човек да си набавя минерали чрез нея - знаете ли колко сол трябва да се изяде с тази цел. Smiley

# 247
  • Мнения: X
Чак се чудя...как по дяволите сме израснали и оцелели,децата на 90-те Grinning

# 248
  • Мнения: X
Чак се чудя...как по дяволите сме израснали и оцелели,децата на 90-те Grinning
Ами ние, от 70-те и 80-те какво да кажем.

# 249
  • Мнения: 10 910
Хималайската сол има по-лоши качества от готварската морска сол. Но който иска да купува хималайска - негова си работа.
Как сме израснали и оцелели децата на 90-те ли - ами в много заблуди. Ама темата не е за това. Една от заблудите беше, че нямаше ГМО. Е, имаше иначе няма как да се обеснят рекордните добиви на зърнени култури по време на отчитане на пртилетката. И други неща не бяха наред, но като цяло имаше стандарт при храните който се спазваше до голяма степен.
   Сега се връщаме към това, което нашите баби и дядовци ни казваха, че е полезно. Едва след години разбирам колко са били прави.

# 250
  • Мнения: 14 517
Хималайската сол не е йодирана, затова не е желателно да се консумира само такава.

# 251
  • Мнения: 10 910
  Няма да навлизам в темата, нито да навлизам в спорове - който иска да си го прочете тука:
Скрит текст:
  Определено голяма част от продуктите, които се предлагат както здравословни нямат такива качества, а са
просто продукти на добри маркетингови стратегии, модни/човешки слабости и увлечения.
   Повече няма да купувам вафли Хипер ( от сините ) - не знам защо, но след няколко експеримента с похапване на такива вафли ме боля корем.
 

# 252
  • софия
  • Мнения: 2 463
Големи приказки и спазване на правила какво да ядем какво не, четене и четене и накрая ,докато пазаруваме за най-безобидната сол и био боб, си хапваме вафли и кроасанчета...

# 253
  • Мнения: 10 910
Аз не отричам, че обичам вафли и кроасани. Ял съм домашни кроасани и ми харесаха, но нямат нищо общо с купешките. В началото някой вафли бяха хубави, но в последствие ги развалиха.
Но четенето на етикета не е задължително, но аз си го чета. А това какво бих и какво не бих купил си е моя работа, просто споделям мнение и НЕ задължавам никого с нищо !

# 254
  • Мнения: 343
За пръв път попадам на такава статия за хималайската сол. По принцип преди да взема нещо, гледам да се информирам доста, за да преценя. Виж, сега като знам това, ще гледам да я редувам. Реших уж да водя по-здравословен начин на живот, май е невъзможно. Може би се тровиш по-малко, нищо повече. 🤔😀

Общи условия

Активация на акаунт