Какво повече НЯМА да купя - тема 14

  • 81 213
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: X
Аз лично съм недоволна от хляба на Симид. Ако няма никакъв друг хляб в магазина, предпочитам въобще да не купя и да меся в къщи, отколкото да взема техен хляб. Говоря за нарязания им заводски хляб, в найлоните с червени надписи.

# 646
  • Мнения: 1 953
Защо, от кой вид хляб на Симид е оплакването? Аз купувам от пълнозърнестия, има и етикет Clean label, не го ям аз, но изглежда добре, мирише добре.

# 647
  • София
  • Мнения: 11 781
Аз никога повече торта на Двете фукли от Фантастико. Взехме уж бисквитена, няма бисквити вътре, само сметана и тесто, но най-ужасното беше шоколада отгоре, отрови ни от сладост, толкова беше гадно че ми се догади чак.

# 648
  • Мнения: 9 583
Скрит текст:
За съжаление сладкарската промишленост у нас е на мизерно ниско ниво. Всякакви торти, пасти, еклери и др. подобни се произвеждат от най-евтината и вредна химия. Още по-лошото е, че тези храни, ако изобщо можем така да ги наречем, се консумират основно от деца. Не ям подобни неща от години. Ако ми се прияде сладко си взимам шоколад на Линдт. Милка в доста от шоколадите си слагат палмова мазнина и още доста други "пълнежи". От колега немец, който е работил в Швейцария, знам, че там Милка е синоним на много ниско качество.
Мярнах по-нагоре в темата, че ставаше въпрос за хлебчета от Кауфланд май. До скоро и аз често купувах подобни от БИЛЛА, Кауфланд и Лидл, но случайно на една работна среща разбрах, че всичко това си е просто един замразен полуфабрикат, който се произвежда в една фабрика ( Симид май беше името на фирмата ). От там всички вериги зареждат "фурните" си, че даже работели и за износ. Освен това голяма част от тези продукти са бъкани с Е-та, палмова мазнина и маргарин.

за съжаление е така. с изключение на линда. в много от продуктите също влагат палмова мазнина и различни добавки и всъщност е доста пари за средна работа. това не е качествен шоколад, не знам защо се заблуждават хората.

# 649
  • Сф
  • Мнения: 10 722
Заводският на Симид ( червена, зелена опаковка)и аз не взимам.Мирише ми на белина- честно! А тая бисквитена на Фантастико..и аз се прецаках веднъж.Май бисквитена точно- направо се ронеше, така и не разбрах какво имаше вътре.Страшна гняс и дъх имаше на гранясало- отврат! Но един път съм взимала и хубава, не помня вече каква беше точно.Но това по- скоро беше изключение Като цяло са отврат тортите там( мънички все съм взимала)

# 650
  • Мнения: 10 212
..за съжаление е така. с изключение на линда. в много от продуктите също влагат палмова мазнина и различни добавки и всъщност е доста пари за средна работа. това не е качествен шоколад, не знам защо се заблуждават хората.
Защото може да мине за скъп, пък и швейцарски. Smiley

Бисквитената торта на Фантастико много пъти ме е изкушавала, но не съм взимала. Направило ми е впечатление, че и често я намаляват.

# 651
  • Мнения: 5 209
То пък защото бисквитена торта се прави много сложно, че да купува човек готова. Готови манджи съм свела до минимум, защото обикновено са пълна помия. Само печени пилета купувам от Билла, където знам, че ги правят хубави.

# 652
  • Мнения: 10 212
Дори печено пиле не купувам, като знам с какви маринати ги омазват. Не ми е сложно да вкарам пилето във фурната и тя да си го изпече.

# 653
  • Мнения: 9 583
Само печени пилета купувам от Билла, където знам, че ги правят хубави.

я прочети състава на пилетата Wink то дори месото изглежда странно на вид и вкус.

# 654
  • Мнения: 5 209
Не, че не мога да си го опека вкъщи, но вкъщи не мога да направя печено пиле така. Печено вкъщи не ми харесва, от Билла ми харесва. Това е. Не, че ги защитавам или рекламирам, просто мой вкус.

# 655
  • Мнения: 9 583
Не, че не мога да си го опека вкъщи, но вкъщи не мога да направя печено пиле така. Печено вкъщи не ми харесва, от Билла ми харесва. Това е. Не, че ги защитавам или рекламирам, просто мой вкус.

със сигурност не можеш да го направиш така, яко химия си трябва....Wink

# 656
  • Мнения: 10 212
Точно. Smiley По същата причина някои не харесват домашни торти, домашна майонеза и т.н. Освен за спешни случаи като неочаквани гости.

# 657
  • Г. О.
  • Мнения: 1 732
   На Неделя тортите и на мен не ми харесват.
   Купувате ли сладкарски изделия с глюкозо-фруктозен сироп или с аспартам?

# 658
  • Мнения: 10 212
Аз с аспартам - никога, но с г.-ф. сироп се случва, макар и рядко.

# 659
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 862
То пък защото бисквитена торта се прави много сложно, че да купува човек готова. Готови манджи съм свела до минимум, защото обикновено са пълна помия. Само печени пилета купувам от Билла, където знам, че ги правят хубави.
За бисквитената торта си права.
При нас обаче в Билла пилетата им са като сварени, а не печени на грил. В града ни има фирма, която се занимава само с печене на пилета и са невероятни на вкус. Вярно, цената е почти двойна от тази на Билла, но си заслужава. Коричката е препечена така, че да може да се яде, докато на Билла няма как да я ядеш, тъй като е мека и
Скрит текст:
гадна според мен
.

Общи условия

Активация на акаунт