Искам да кажа ... (152) през ноември 2018

  • 206 102
  • 6 939
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Тези коледни кексове от какво са направени, че имат такава голяма трайност newsm78
Сиропират се редовно с алкохол, затова Grin

ЧРД на малчо на Елени, все така красив и сладък да е, и здрав Hug

Мама лежи до мен на дивана и чете вестник, съдържаща статия със следното заглавие "Преслава печели по 140 бона на месец от участия"! Ама с такъв интерес я чете...Това е жена, която четеше Стайнбек и Достоевски...Мъчно ми е! Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 11 704
Добро утро !
Честит празник на народните будители!
Лили благодаря за новата тема!Да е приятна и колоритна като настоящата есен! Hug
Дано по-бързо отшумят здравословните ти проблеми! Peace
С гастроентеролог ли се консултира?
Да е честито момченцето на Елени! bouquet
Да расте здраво и щастливо!
Стиснати палци за Хай,Бърди,дано да няма за какво да се притеснявате! Peace
Акаша честита нова работа!Дано е твоето място и понеделниците да не са това,което бяха! Peace
Бобулина да се похвалиш,когато Дядо Коледа ти донесе мечтания подарък!Също бих се радвала на отзиви за продукта на Лакме.
Онази вечер пак се суших/оформях.Определено е по-бързо и лесно,отколкото с четка и сешоар.Нещо не се спрявам добре с изпръхналостта на косата в задната час на главата,но се надявам да овладея положението.
Да помоля Белинда да сподели къде точно се намира пицарията,която се намира в близост до парка Заимов.
Много дълго стана,хубав Ви ден момичета!А на децата приятна ваканция! Hug

# 32
  • Мнения: 10 502
Тези коледни кексове от какво са направени, че имат такава голяма трайност newsm78

Аз за английски коледен кекс или нещо подобно бях чела, че месец преди Коледа се прави, полива с разни коняци и т.н. зрее, даже доста дами от Готварския го правят.

За Коледния кекс на Хърчето мисля, че беше, се пошегувах, щото няма как да бъде опазен толкоз рано Laughing

Акаша, честито за работата и успехи!

# 33
  • Мнения: 6 301
Белинда, не ми говори за сиропиране с алкохол....че ми е лошо Sick Правих една торта, получи се сухичка, и я сиропирах доволно с бейлис, ям 1 парче и направо се напивам Crazy Снощи мъжът ми я дояде и се възмути, как може толкова алкохол да наблъскам.

# 34
  • Мнения: 10 502
А представяш ли си, да закуси с парче торта Laughing

# 35
  • Мнения: 6 301
Ммм,  не се препоръчва, ще трябва да ходи с автобус на работа Naughty

# 36
  • Мнения: 3 867
Белинда, не ми говори за сиропиране с алкохол....че ми е лошо Sick Правих една торта, получи се сухичка, и я сиропирах доволно с бейлис, ям 1 парче и направо се напивам Crazy Снощи мъжът ми я дояде и се възмути, как може толкова алкохол да наблъскам.
Чудесна торта, бих казала.

# 37
  • Мнения: 2 135
Да се запиша в началото на новата тема. Предната я изпуснах, четох само оттук оттам.
Честити да са всички празнуващи, бързо оздравяване на болните.
Акаша, честита нова работа. Аз ти чета блога когато пуснеш тук линк, и даже си набелязвам някои места, които искам да посетя.
Този месец голям зор. Другият също, като Натали има и две състезания- в Стара Загора и във Велико Търново. За това не се оплаквам, радвам се, че иначе няма мърдане от града.
Вчера подари на класната си картичка, която трябваше да е готова за 15.09, но не можа да я завърши до тогава. Грозновата е, но е от сърце.
Скрит текст:
Сега пия кафе, чета, а до мен е паркирана купчината с бонбони които не харесва. Бонбони почти не останаха, само хартийки.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 7 312
Честит празник!
Мисля да започна диета, та до Коледа да има ефект

Успех!
Каква диета избра?

# 39
  • Мнения: 1 681
Ох бе, Ая, ще ме умориш...от моя гледна точка, единствения проблем, е че си ползвала Бейлис, но то това е лично, просто аз Бейлис не пия, ако я беше удавила в нещо не толкова сладко и не бях разположена на място, дето направо ще арестуват пратката, смятай съм дала адрес Joy

Аз не знам за какъв продукт за коса да питам и какво да правя, много, много ми капе косата, ужас някакъв и безумие. Вярно си е, че не съм много суетна, ама точно съвсем без коса не искам да оставам...

Белинде, докато седи до теб и чете, всичко е наред Hug  А и колко пъти да ги чете жената Достоевски и Стайнбек Wink

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Мина прегледа. Миомата изобщо не е мръднала, но имам удебелена лигавица и постоянно кървене. Ще пия лекарства, чакаме резултат от цитонамазка и доктора спомена, че може да се наложи кюретаж, ако хапчетата не решат проблема. Почнах да се плаша. Тия дни сигурно ще правим и колпоскопия.

# 41
  • Мнения: 17 987
Да е жив и здрав сладурът на Елени!

# 42
# 43
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Хайче, дано имаш по-добри резултати и дано пустата миома засъхне. Hug

Коледните кексове, ох , за моята свекърва са като религия. Започва всяка година да ги пече в една и съща седмица . Те са наблъскани със сухи плодове предимно ,и  съставки , които да се развалят почти няма ,ако се направи правилно. След като се изпече се започва всеки ден  да се напоява с бранди ( коняк ) . Всеки ден по малко. Благодарение именно на алкохола и правилното напояване се съхранява толкова дълго време. След като е готов напоен и " узрял " се " увива  в чаршаф от марЗипан - на бадемово брашно основа , пак престоява, а после последен чаршаф от айсинг- захар и вода . Отгоре се украсява Коледно . Joy
На нас ни го връчват седмица преди празника с подаръците.
Искам да ви кажа информативно , че тук има една много стара традиция , която гласи , че най-горният " етаж " от сватбената торта се пази за кръщенето на първото родено дете. JoyJoyJoy

Ая ,
Бейлиса е любим на майка , нося и по една бутилка всеки път от безмитна и и стига  до следващия път . Пие само  с поводи по една малка чашчица. Аз мисля ако седна в компания , шА мога да опна половин бутилка сама . Sunglasses

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 11:28 от her_76

# 44
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Е какво грозновато виждаш бе, Силве? Чудна картичка! Това дете освен всички останали убавини е и сръчно.
Ама много сте критични някои майки, поправете се, моля!

За снощи ми се иска да доразкажа, още съм подвластна на снощните чувства.
Не обичам тоя привнесен Хелоуин (на всичкото отгоре човек трябва да внимава и с изписването на думата!) най-вече заради злокобните образи - зомбита, скелети, вещици и пр. образи от "тъмната" страна на живота. Не ме радват, потискат ме. Обаче снощи първата групичка бяха няколко сладки момиченца около 7-годишни, с една майка. Майката беше облечена като красива фея, а момиченцата - пХринцеса, червена шапчица, испанка и още нещо в бухнала рокля. С едни светнали очички, радостни, развълнувани - напълниха ми душата.
После дойдоха една група момчета - от 6-7 докъм 15. Бутат се, хилят се, хем нахални, хем несръчни, хем и несигурни. (мъжка му работа).Без малко да ми счупят купата с бонбоните от бутане. Обаче като ги помолих "по-полека, има за всички", откликнаха. (Щото миналата година имах едни брутални, дето съвсем ми сговниха мнението за този празник.)
Следваха нашите деца от блока, ат 2-3 до 6-7 г. придружени от две майки и един баща. На тях предложих курабийките, щото ме досрамя на толкова малки деца да давам бонбони. Погледнах майките въпросително, те кимнаха (познаваме се) и който поиска, си взе.
Тъкмо  затворих вратата, звъннаха две момиченца, около 10-годишни. Много възпитани, поздравиха, представиха се и си казаха репликата. Аз стоя на вратата с купата с бонбоните под мишка и панерчето с курабийките в ръка. Едното момиченце каза оооо, курабийки обожавам! Взе си една, веднага отхапа и каза "прекрасни са!" И после си взеха бонбони, даже само по един, та им казах да си вземат повече. Другото момиченце и то си взе курабийка.
Накрая се изсипа една огромна тумба от големи деца, тийнове. Шумни, възбудени и всичките страшни - зомбита, мъртъвци, всичките зловещи. Няма принцеси, няма зайчета и мечовци. Joy На тях дори не помислих да им предлагам курабийки.
Яд ме е, че не се сетих да дам ябълки - имам цяла щайга прекрасни, свежи флорини.
За курабиите сте прави, няма да предлагам повече.
Като цяло ми остана хубаво чувство, даже прекрасно. Така въодушевени и весели бяха децата, така им личеше, че го имат като приключение,  явно си е развлечение и хубаво преживяване за тях.
Спирам да плюя по Хелоуин (ше му се не види и думата, два пъти я сбърках!)

Благодаря на Лили за темата!
Сериозна работа е заболяване на панкреаса, Лили, радвам се, че се отнасяш отговорно и спазваш стриктно ограниченията.

Честит РД на детето на Елени! Живо и здраво, да се учи и слуша!
Коте, Джена ти е дала координати, ако ти трябват и моите, кажи!

Общи условия

Активация на акаунт