Отношенията след раждане

  • 16 488
  • 246
  •   1
Отговори
# 210
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Филомена, да, за родителския отпуск говорех. Френската система е доста сложна и 5 страници няма да ми стигнат да я обясня. Освен докладваното от тебе има помощи с наема, транспорт, и доста други за самотни майки или неработещи. Затова тук доста бедни или малцинствени млади жени раждат без брак и се правят, че живеят сами. Бях чела, по повод сестрата на един от терористите, че с 4 деца струвала 2000€ месечно на социала и че вземала помощи дори когато била с децата в чужбина, въпреки че те не ходели на училище. Имам позната, която вземаше помощи за детето, което изобщо не беше стъпвало във Франция. Но не зная дали изплащат такива пари когато майката е женена или живее с бащата, защото тук данъчното облагане е семейно - има необлагаеми суми на всеки човек и за всяко дете сумата е 50% от тази на възрастен. При закупено жилище ново строителство данъци 10г няма никакви. А дали е така в Белгия?

Салсиша, естествено, че е по-добре майката да си гледа детето. Това никой не го оспорва. Те са се забатачили в кредити и проблемът е в тези кредити. Авторката пише, че има спестявания, но имат кредити. Мъжът и изнемогва и буквално работи, яде и спи. Ако вземе да се депресира още по-жестоко с някой burn out или да му писне и да се изнесе ще стане още по-зле.

Гал, разбирам мнението ти, обаче на запад понякога е по-добре жената да живее като самотна майка, отколкото с изнемогващ, преработен мъж с кредити. На запад жените не ценим особено това, което мъжът носи като наем, пари за храна, защото ако не го осигури той го осигурява социалната система, разбираш ли? Ако авторката е живяла дълго там може да е прихванала тамошните нрави. На запад доста жени си правят сметката дали да се оженят или не и дали да живеят с мъж и детето или сами с детето.

Белла, мислила ли си да си отидеш малко при вашите или в България? Колкото да си починеш от битовизмите.

# 211
  • Мнения: 1 174
Леле, голямо преценяване  що за човек е Белла, финанси, не знам какво си...
Какъвто и да е човек, той има право на мнение кой ще живее в къщата му.
Хората дори домашен любимец като вземат, мислят и премислят, да не говорим за човек.
Какво значение има дали е мързелива, пуши ли, живее ли от помощи ?
Тя има право да откаже съжителство с човек, когото не желае в дома си. Има право да реши кой е й гледа детето.
Понякога съм изумена от това как давате съвети, които изобщо не са приложими за авторката.

# 212
  • София
  • Мнения: 24 839
Леле, голямо преценяване  що за човек е Белла, финанси, не знам какво си...
Какъвто и да е човек, той има право на мнение кой ще живее в къщата му.
Хората дори домашен любимец като вземат, мислят и премислят, да не говорим за човек.
Какво значение има дали е мързелива, пуши ли, живее ли от помощи ?
Тя има право да откаже съжителство с човек, когото не желае в дома си. Има право да реши кой е й гледа детето.
Понякога съм изумена от това как давате съвети, които изобщо не са приложими за авторката.

Права си- тя има право да направи каквото иска, но АКО е сама.
АКО е с мъж и дете и АКО иска да си запази семейството, трябва да се съобрази И с тях.

# 213
  • Мнения: X
Хората дори домашен любимец като вземат, мислят и премислят, да не говорим за човек.
Я, не думай 😁 Изглежда детето и съпругът не са хора.

Какво значение има дали е мързелива, пуши ли, живее ли от помощи ?
Какво значение има какъв човек е свекървата тогава?
Тя има право да откаже съжителство с човек, когото не желае в дома си.
Нейният дом? Извинете, останах с впечатление, че нейният мунчо изплаща ипотека или пък плаща наема на общото им жилище.

Не, хич не са ви двойни стандартите.

# 214
  • Мнения: 1 174
Брей, мисли се като вземаш съпруг и дете като рждаш, и куче като вземаш, и свекърва като приютяваш.
Като не искаш да правиш нещо такова - не го правиш. Точка. Къде прочете, че мъжът й не е човек, него го иска - взела го е. Не ще свекървата.
Няма значение какъв човек е свекървата - тя не я иска, па ако ще да е майка Тереза.
Кой плаща наема - това е сериозно написано. Тя под наем живее при мъжа си или как ?

# 215
  • Мнения: X
Не че нещо, ама ми стана интересно.... Ако в едно семейство мъжа плаща ипотеката, това значи ли, че дома е еднолично негов и той има правото да го засели с цялата си рода, а другият живущ и стопанисващ го няма право и гък да каже?

# 216
  • Мнения: 1 174
Не че нещо, ама ми стана интересно.... Ако в едно семейство мъжа плаща ипотеката, това значи ли, че дома е еднолично негов и той има правото да го засели с цялата си рода, а другият живущ и стопанисващ го няма право и гък да каже?
А, именно.

И друго да добавя - докато жената е бременна, той е съгласен да изкарва парите, да ги издържа, после вижда зор и сменя плочата. А иначе тя вземала решения, без да го отрази.
Ми и на мен да ми сервират подобен номер, и аз така бих постъпила.

# 217
  • Мнения: X
Значи, като чета тая тема, се сещам мама и татко как ми казваха като тийн 'въобще не знаеш откъде идват парите'.
Това едно на ръка, пари се изкарват.
Но виж, когато само току потропваш с краче Искам сега, веднага, точно по този начин, откъде-накъде няма да е както аз искам! - без да ти пука за партньора... Пиши я бегала такава връзка, ако ще всяка година да подновяват клетвите.
Компромисите не се случват само на приказки, момичета.
Помощта не е само галене по главата, понякога човек се самозабравя и е хубаво да му поотупат егото. Ако съм в грешка, предпочитам да ми го кажат, вместо да истерясвам и особено преди да се е наложило пак да живея със свекърва.
Ама това съм аз, де.

# 218
  • Мнения: 18 575
Е жената доколкото разбрах за нищо не тропа с крак освен за свекървата?

# 219
  • Мнения: X
Значи, като чета тая тема, се сещам мама и татко как ми казваха като тийн 'въобще не знаеш откъде идват парите'.
Това едно на ръка, пари се изкарват.
Но виж, когато само току потропваш с краче Искам сега, веднага, точно по този начин, откъде-накъде няма да е както аз искам! - без да ти пука за партньора... Пиши я бегала такава връзка, ако ще всяка година да подновяват клетвите.
Компромисите не се случват само на приказки, момичета.
Помощта не е само галене по главата, понякога човек се самозабравя и е хубаво да му поотупат егото. Ако съм в грешка, предпочитам да ми го кажат, вместо да истерясвам и особено преди да се е наложило пак да живея със свекърва.
Ама това съм аз, де.
Ами, в грешка си, при това огромна. Ето, казвам ти го директно. Дано има полза.

# 220
  • Мнения: X
И за свекървата не тропа. Само мрънка за всичко, което дори бегло й засяга рахатеца.
Нищо де, нека си потроши главата за пореден път със същата грешка, барем се научи, че не всичко хвърчащо се яде.

# 221
  • Мнения: 18 575
Че то всички сме така май Simple Smile

# 222
  • Мнения: 1 505
Ейй то голям рахад да отглеждаш малко дете/бебе.
Като е такъв рахад,Gal..ти май нямаше деца?Или чакаш да натрупаш имоти и милиони.После четем едни други оплаквания..(ама не искам да го напиша)
За протокола отглеждам/е 2 деца,за финансовата част се грижи САМО баща им.
Изобщо не се чувствам мързелива.
И сега по темата: това дете не е само дете на авторката има си и баща,да мисли той как да се мръдне още а не да вика мама.
Ако са млади,няма нищо лошо да имат дете и са образовани до колкото разбрах.
Кредити се изплащат ама годините не се връщат.
Апелирам да има повече млади и образовани родители,дори и да не са милионери.

# 223
  • Мнения: 669
Gal, спри се вече, че ставаш смешна. Мъжът ми не ми е провайдър и аз не играя ролята на домакиня в чужбина. Тези кредити ги изплащахме ДВАМАТА до преди да родя. Направихме си сметката много добре, планирахме  всичко и за детето. Бяхме си супер, до момента в който ми се наложи да сменям работа и минах на 4 часова. А точно преди това мъжа ми направи голямата грешка да тегли още един кредит за скъпа кола. Аз го предупредих, че може да се затрудним с изплащането и да почакаме, но той много уверен в себе си ми каза, че при нужда ще има възможност да работи екстра и ще си я изплаща. И ето за това сега се къса от работа. Но пак казвам, че това е период и когато започна работа ще се оправим. И какво сега пак ли ще изкараш виновна мен? Може би трябва да си оставя бебето на срекървата и да хукна на работа за да изплащам колата на благоверния... Ами, няма как да стане!

# 224
  • София
  • Мнения: 24 839
Може би трябва да си оставя бебето на срекървата и да хукна на работа за да изплащам колата на благоверния... Ами, няма как да стане!

Е, на милионната страница се сети да си отвориш устата по същество!?
Кога ще се научите да формулирате стегнато фактите, за се дадат адекватни съвети, вместо да изпадаме с свободни съчинения?
Тая кола да си я продава юнака, а не да ти тика свекървата и да те гони да работиш!

Общи условия

Активация на акаунт