Фън Шуй

  • 150 877
  • 840
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 798
Jeni_Madj, можеш да залепиш малко кръгло или овално огледалце, което да отразява болницата.
Много благодаря, 6те го направя възможно най-бързо.  bouquet

# 616
  • София
  • Мнения: 2 019
Мамчета, искам да ви питам нещо и съжалявам ако сте писали по тази тема:Вярно ли е че трикраката жаба привлича пари?Къде се слага?Купих си я преди една седмица и стои на едно рафтче,ама незнам дали е там мястото й... newsm78
Слага се в къта на богатството или на ЮИ.

# 617
  • Мнения: 5 647
Да допълня само за офиса също нещо изпитано.
Категорично никога не сядайте с гръб към входната врата, няма да се задържите дълго на това работно място. Освен това се поинтересувайте кой е седял преди вас на този стол и каква е неговата участ - напуснал, уволнен, повишен?

В момента седя на старото място на шефа- на неговото бюро и компютър.. newsm78 Не е напуснал, нито пък уволнен, напротив- издига се...

# 618
  • София
  • Мнения: 2 019
В момента седя на старото място на шефа- на неговото бюро и компютър.. newsm78 Не е напуснал, нито пък уволнен, напротив- издига се...

Това е чудесно. Увери се само, че докато работиш гледаш в най-доброто си направление и очакавай също повишение. Grinning

# 619
  • Мнения: 5 647
В момента седя на старото място на шефа- на неговото бюро и компютър.. newsm78 Не е напуснал, нито пък уволнен, напротив- издига се...

Това е чудесно. Увери се само, че докато работиш гледаш в най-доброто си направление и очакавай също повишение. Grinning

Ох, изчетох цялата тема и доста се оплетох. Бюрото е срещу вратата, гледам на юг, с гръб- север. Зад мен е стената. До мен винаги има чаша с вода, е, за пиене, де. Но сега прочетох, че трябва да има на бюрото прясна вода. Ще гледам да активизирам някои от зоните, пък да видим. Що се отнася до апартамента- нищо не мога да определя. Разположението е следното, апартамента е мезонет и спалята се пада над хола. Самият апартамент е доста разчупен и единствената правоъгълна стая е детската:





                                            2-ри етаж- спалня

                                                    Хол                  Стълбище
                                                                                                   Баня и тоалетна

                                               Входна врата         Детска стая

Входната врата е на изток. Е, честно казано нищо не разбирам и не мога да определя....Ще съм благодарна, ако някой ми каже как да определя съответните зони.   bouquet

Преди време четох някъде, че цветето бенджамин трябва да присъства във всеки дом, защото било на пари. Вие знаете ли нещо такова? Много въпроси станаха, сори.

# 620
  • София
  • Мнения: 2 019
Madeline, и твоите въпроси са много и е трудно да се отговори в един пост, при това без скица на апартамента. Имаш два варианта: или да прочетеш няколко книги и да се опиташ да направиш сама каквото можеш, или да си наемеш консултант.
На този адрес можеш да изчислиш своето число Гуа и да определиш благоприятните си и неблагоприятни направления http://www.oculus.com.ua/stat/fen-shy/stat28.php.

# 621
  • Мнения: 1 909
shoshi, благодаря ти 3а отговора, имам питане кьм следното ти мнение
 
Бъчи, заставаш срещу входната врата с компас в ръка. Червената стрелка на компаса показва винаги север. Завърташ компаса за да съвпаднеш червената стрелка с буквата N. Пускаш мислен перпендикуляр към входната врата и виждаш посоката. По-назад бях дала градусите за точност. След като си определила посоката на външната врата, чертаеш схема на апартамента. Получава се квадрат или правоъгълник, в най-добрия случай. Разделяш го на 3 по хоризонтала и вертикала и получаваш 9 сектора. На мястото където е вратата нанасяш посоката, която си измерила. На оризова хартия си начертаваш ба гуа, като отбелязваш на отделните зони посоката на която отговарят в действителност. Примирно североисток - богатство, север - кариера и т.н. Налагаш оризовата хартия върху плана на апартамента, като ако си измерила входна врата юг, слагаш хартията така, че сектора слава и репутация (юг) да пада върху входната врата. и от там на татък пишеш останалите сектори,като ляво е югоисток, дясно - югозапад (гледано с лице към вратата)
Дано да съм го обяснила добре.
По моята книга 3оните се определят бе3 компас, ка3ват, 4е 3а ориентир се пол3ва входната врата (в отделни слу4аи и стьлби6тето),
понеже всяка отделна стая може да се ра3дели на сьответните 9 3они.  newsm78
(Книгата е Гюнтер Сатор, най-и3вестният немскоговоря6т ФШ експерт.)

# 622
  • София
  • Мнения: 2 019
Във ФШ има много школи, като най-популярните са тази на Черните шапки(която ти описваш) и тази на компаса. Аз започнах с Черните шапки, защото нямах компас и ми се видя по-лесно. След като задълбочих знанията си компаса ми се струва по-точен. Някои специалисти препоръчват да ползваш този метод, който е по-подходящ за апартамента ти, т.е. ако по единия метод СЗ и ЮИ се падат в баня или тоалетна, ползваш другия и така.

# 623
  • Мнения: 2 495
От вчера я чета тази тема и най-накрая успях.И аз като вас съм заинтересована от ФШ, но поради една или друга причина все отбягвах темата EmbarassedКакто и да е.Честно казано, много съм объркана и колкото повече чета за направленията и посоките, толкова повече се обърквам SadИмам и книгата на Лилиан Ту"Практически основи", но честно казано съветите й ми се струват неизпълними, поне засега Rolling EyesТака, имам няколко въпроса и знам че тук ще дадете компетентни отговори, за което предварително благодаря  bouquetЗапочвам с това че с мъжа ми живеем при родителите му, поради което съм решила да правя фън шуй само за нашата стая.Водя се от тази схема http://comfort.bg/bg/pictures/EditorPictures/bagua2.jpg, като стаята ни е север-юг изложение, което е добре, тъй като зоната на кариерата ми се пада на север  и мисля че чертежа съвпада с този на нашата стая Simple SmileТака, на зоната на кариерата съответства стената където е спалнята ни.Цялата стая е боядисана в бебешко синьо и действа много успокояващо.На югоизток съм поставила трикрака жаба, но върху една поставка за цветя, като тя е дървена а жабата метална.Това добре ли е?Цветя в нашата стая има само на перваза на прозореца.Имаме също много водни елементи-едни сувенирчета делфинчета, като две от тях са поставени в зоната на децата, а друго е двойка делфинчета-нощна лампа, поставена на запад в зоната на покровители и пътуване.Къде да поправям?А какво да сложа там където се намира"сърцето на дома", респ. на самата спалня?Как да активирам "семейство и здраве"-там се намира гардероба ни?Сложила съм снимка на двамата, където сме много щастливи Heart EyesВ момента ме интересува как да активирам кариерата и богатството в нашата спалня, защото тези две неща хич не ни вървят.Друго интересно, което забелязах е че на двамата с мъжа ми имаме еднакво число Гуа-9 и са ни еднакви посоките-изток.Това може би е добре? newsm78Оффф, имам и още въпроси, свързани с работата ми, обаче ще са по-късно..Чао засега  bouquet

# 624
  • Мнения: 463
Аз също се водя от същата схема и съм в същото положение.Имам резултатаи имам и 5 цветя в стаята и се чувствам добре.Преди няколко дни ми се наложи да махна едното,защото се разболя и останаха нечетен брой и то точно циганчето и последва любовна криза....Сега си купих ново и всичко е наред.

# 625
  • София
  • Мнения: 2 019
Белла, защо искаш да активираш всички зони в спалнята? Ще се натрупа прекалено силна енергия, която само ще ви пречи на спокойния сън и почивка. Както знаеш спалнята трябва да е повече ин. Освен това положението ви няма да се подобри, ако липсва хармония в жилището ви. Предполагам, че не готвиш и не се храните в спалнята. Какво от това ако в спалнята всичко ти е наред щом като в кухнята примерно, която е много важна нещата не са подредени както трябва? Преди да се започне с активирането на зоните има доста неща, които трябва да се направят. Няма значение, че живеете със свекър ти и свекърва ти, в края на краищата сте едно семейство и твоя дом не е само една стая, а и банята и тоалетната и коридорите и т.н. Това, че имате с мъжа ти еднакво число гуа е добре, защото можете да си ориентирате спалнята в най-доброто направление и за двамата.
Запад е зоната на децата, не на покровителите. Ако правиш разпределение само на една стая, кариерата би трябвало да не заема цяла стена, а една трета от нея. Нещо не ми става много ясно от обясненията ти

# 626
  • Мнения: 2 495
Ами как да ти стане ясно, аз самата нищо не разбирам, затова ми беше трудно да обясня LaughingБлагодаря за съветите, ще се постарая да погледна другите стаи и оттам да започна Peace

# 627
  • Мнения: 56
днес открих темата  Joy много е увлекателна

опитах се да прочета всичко, стигнах само до четвърта страница, обещавам да продължа, но сега бързам да питам

и двамата с моят любим сме източен тип т.е. западното направление не ни е благоприятно, а пък входната врата на жилището ни е на запад. за да се успокоя обаче проверих на къде е входната на кооперацията и тя е на север - благоприятна посока за нас...

правилно ли разсъждавам или в случая не може така да се неутрализира лошото?

# 628
  • София
  • Мнения: 2 019
feminaluda, и двете врати са важни. За да неутрализирате лошата енергия Ци, която ви атакува всеки път когато минавате през вратата носете нещо червено. Така съветва Лилиан Ту Simple Smile Също така можете да активирате прозорец, който е в най-доброто ви направление. Пише го в книгата "188 съвета за дома"

# 629
  • Мнения: 56
 Joy слинга, в който нося сина си е червен  Joy почти винаги излизаме заедно

а какво ще рече да го активираме този прозорец?

Общи условия

Активация на акаунт