Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 30

  • 73 808
  • 760
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 22 865
И аз не харесах DW ,нито прехвалената спирала каква беше там...
Едно време ползвах Идеалист базата и компактните им пудри, но вече ди намирам много добри бюджетни заместители .

# 586
  • Мнения: X
Някой пробжал ли е новото олио на Фарсали?

До края на седмицата ще го имам, така че някъде следващата вече ще мога да дам отзиви.  Wink

# 587
  • Мнения: 2 768
Biskvitka, коректорът, който си показала, покривен ли е? Прикрива ли тъмни кръгове?
Да, покривен е, и не се събира в бръчиците, издържа ми цял ден. Нямам тъмни кръгове и не мога да ти кажа дали би ги прикрил, но със сигурност има видима разлика като се нанесе.

 Аз също ползвам такъв. За покривен, покривен е. Със светла кожа и сини очи съм и имам честта да си нося виолетови кръгове под очите Simple Smile Но, бръчките също подчертава добре за съжаление. Затова гледам да го ползвам в минимално количество и то във вътрешния ъгъл под очите, колкото само да приглуша тъмните кръгове. Повече харесвам консилъра на Clarins с четката. При мен той работи по-добре, но е и доста по-скъп - опаковката съдържа само 2 гр. продукт. Тубичката е 10 гр. за същата цена. Ползвам и коректор на Avon. Цената му е нищожна, а работи никак не лошо за тези пари.
За основите - тази в кутийката на Clarins ми е любима. За лице ползвам само нея и съм доволна. За очи предпочитам базата на Аvon, Clarins ми идва тъмна и моментално ми придава уморен вид.
Вече на 40 плюс не очаквам чудеса от грима все пак Simple Smile Нося си бръчките с достойнство и не се опитвам да покрия всичко - няма смисъл и няма как да изглеждам на 20. Гледам да поддържам свеж вид на кожата и да съм по-пестелива с грима.

# 588
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Здравейте!
Да дам отчет и аз за база за лице:). След като споделих за проблема ми - видими пори по наследство, по препоръка си взех базата на Мейбълин, в зелената тубичка. За съжаление, при мен нямаше видим ефект или защото не я нанесох правилно (сложих я върху крема си за лице, а не обратно), или порите ми са толкова големи, че за тяхното прикриване база все още не е измислена:).
Иначе не повлия на издържливостта на ФДТ, аз съм си доволна и без база как е. Използвам дерма бленда на Виши заради фактора и нужда да прикривам хиперпигментация.
А тази на Кларинс, за която пишете, как се справя с изглаждането на релефа? По-точно "запълването" му😄?

# 589
  • София
  • Мнения: 1 611
Някой пробжал ли е новото олио на Фарсали?

Купих си го преди няколко дена. На мен лично много ми допада. Матира умерено, но ще е прекалено силно за много сухи кожи. Запълва добре порите, като няма онова неприятно силиконово усещане. При нанасяне кожата става "лепкава" и продуктите отлично "лягат" върху лицето. Усещам и леко удължаване трайността на грима. Забелязвам "blur"-ефекта.

Минус - опаковката. Продуктът не е с консистенция на олио, а е доста по-гъст. Пипетката поема от него по-трудно, отделно по гърлото на шишенцето се напластява продукт.

Та, аз съм много доволна. Разбира се - препоръчвам първо да се пробва.

Към състава нямам отношение, защото не разбирам от него.

# 590
  • Мнения: 2 768
А тази на Кларинс, за която пишете, как се справя с изглаждането на релефа? По-точно "запълването" му😄?
Като цяло заглажда повърхността на лицето и леко изравнява тена - розовикава е. Върху нея фдт се нанася по-лесно и не се впива така в порите. Но за запълване, не прави чудеса уви, смекчава положението просто Simple Smile

# 591
  • София
  • Мнения: 202
Здравейте, видях в нотино един нов фдт на Ланком, но май все още няма никакви ревюта. Изглежда подобен на Герлен аква нюд, какво мислите?
Ето го: https://www.notino.bg/lancome/teint-idole-ultra-wear-nude-lek-ma … o-ten/p-15813201/

# 592
  • Мнения: 308
Здравейте, видях в нотино един нов фдт на Ланком, но май все още няма никакви ревюта. Изглежда подобен на Герлен аква нюд, какво мислите?
Ето го: https://www.notino.bg/lancome/teint-idole-ultra-wear-nude-lek-ma … o-ten/p-15813201/

На Ланком пише, че е матиращ, а Аква нюд на Герлен е хидратиращ и поне при мен не матира, но и аз съм със суха кожа.

# 593
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Момичета, гледах това клипче https://www.youtube.com/watch?v=kbT0iUeRke0
 и там мацката много хвалеше ето този фдт - Becca Skin Love Weightless Blur Foundation in Driftwood . Продава ли се марката в България или пък някой т чужбина да сподели впечатления?

Над 40г. съм и кожата ми е с мазна Т-зона и сухи бузи. Пробвам матиращи фдт-и, но въпреки пудрата отгоре, пак се омазнява кожата. На челото пък става толква състарявашо и дъртешко Sad МИсля към някое по-леко и озряващо ББ да се ориентирам, въпреки омазняването, защото матиращите фдт-и много сбръчкват кожата.

# 594
  • Мнения: 31 172
Продава се марката в Сефора. Не съм го пробвала, но се заинтригувах сега и ще го направя.

# 595
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Привет и от мен, от няколко дни следя темата с интерес в търсене на подходящ продукт за тен, като намирам за ужасна визията тип маска или кукла и стигнах до извода че ББ крем за мен е най подходящ. Използвам Uriage Hyseac 3 regul, слива се добре с кожата ми и след лек руж стои естествено. Това за деня. Вечер използвам Kryolan Vita Color, много добър продукт, но има различни нюанси и препоръчвам да се отиде на място в магазина за подходящия цвят. Стигнах до извода че от бази, хайлайтери, озаряващи емулсии и капки ми се отежнява допълнително макияжа, става натрупване и накрая трия и почвам от начало. Гледам с голям интерес филмчета в You Tube как девойки си наслагват различни нюанси по лицето и подчертават скули, брадичка итн но при мен не се получава. Става много наслагване и не естествен вид. А вие правите ли игра с палитри в кафяво за да подчертаете или скриете нещо? 💄👡👒

# 596
  • София
  • Мнения: 202
Здравейте, видях в нотино един нов фдт на Ланком, но май все още няма никакви ревюта. Изглежда подобен на Герлен аква нюд, какво мислите?
Ето го: https://www.notino.bg/lancome/teint-idole-ultra-wear-nude-lek-ma … o-ten/p-15813201/

На Ланком пише, че е матиращ, а Аква нюд на Герлен е хидратиращ и поне при мен не матира, но и аз съм със суха кожа.

Така е, аз по-скоро имах предвид, че си приличат като текстура и леко покритие. Аз харесвам аква нюд, но кожата ми доста се омазнява, така че може този да е по-добър вариант, но бих искала да чуя мнения, а все още няма дори клипчета.Thinking

# 597
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
А вие правите ли игра с палитри в кафяво за да подчертаете или скриете нещо? 💄👡👒
Хммм, зависи Simple Smile когато в събота сутрин набързо мажа ВВ/СС крем по лицето си за да заведа хлапетата на тренировки и през ум не ми минава да контурирам; но когато искам да изглеждам малко по-пипната ползвам бронзър; когато искам да съм ослепителна и да си личи, че съм се постарала обикновено работя със стикове (фдт) и след това след като разнеса и запечатам с пудра минавам понякога и с контуриращи пудри. Смея да твърдя, че не изглеждам нито пластмасово, нито изкуствено, но това идва както от подбора на подходящи за визията, която гониш продукти  (в моя случай не взимам пълна покривност фдт), така и от техниката и количествата, които се ползват, така и от това колко добре се блендват. Факт е, че 2 жени с еднакъв набор продукти и инструменти (четки) могат да постигнат кардинално различни резултати Wink



И едно видео на друга ГОЛЯМА МОЯ любимка за много секси и още по-семпъл всекидневен вид:

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 22:45 от Agent Provocateur

# 598
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
О да и мн съм доволна, от Chanel, серията Les Beiges, много приятна и лека емулсия с цвят, увлажняващ със SPF 30 😊

# 599
  • Мнения: 31 172
Новият фон дьо тен на Герлен е вече в магазините. Нямам търпение да го пробвам и купя. Имам големи очаквания.

Общи условия

Активация на акаунт