НОЕМВРИйчета се раждат вече, всяка мама чака своето човече!

  • 39 531
  • 756
  •   1
Отговори
# 360
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Ако искаш да запазиш бюста си, носи сутиен денонощно. Аз от 2 години съм без сутиен само в банята, това спаси гърдите ми от гравитацията и стриите. Вкъщи нося най-обикновени, памучни, без банел. Купувам си ги от евтините магазинчета за бельо за около 4-5лв. Като се захабят направо ги хвърлям и си купувам нови.
От подплънките съм най-доволна от тези на Лансинох и на Лови.

# 361
  • Мнения: 380
nel, как си?

# 362
  • Мнения: 1 148
Вземи си сутиен за кърмене, в Джъмбо има страхотни без подплънки и не дразнят гърдите. Аз съм с такъв денонощно и със залепени подплънки за кърма. Само това спасява от теч от двете гърди. Grinning
Десислава, обърнала ли си внимание дали в Джъмбо има ли големи размери сутиен за кърмене, че на мен ще ми трябва нещо от порядъка 90Е?

# 363
  • бургас
  • Мнения: 624
Вземи си сутиен за кърмене, в Джъмбо има страхотни без подплънки и не дразнят гърдите. Аз съм с такъв денонощно и със залепени подплънки за кърма. Само това спасява от теч от двете гърди. Grinning
Десислава, обърнала ли си внимание дали в Джъмбо има ли големи размери сутиен за кърмене, че на мен ще ми трябва нещо от порядъка 90Е?

Преди два дена си взех 90С нямаше по-големи

# 364
  • София
  • Мнения: 3 721
Ами аз взимам някакви дето са L размер, не знам как разбирате на коя чашка отговарят. Нали говорим бюстиетата дето са, спортните?

# 365
  • Мнения: 541
Честито на новите мами ! Все по рядко влизам тук заради малкия 😊 искам да питам за белега от секцио . Кога и с какво да го мажа . Минаха 9 дена от операцията имам на места колички , като в края на операцията една по голяма като топче . Страх ме е да го мокря или мажа , но не знам дали е правилно . Мога ли да ползвам масла или нещо друго ? Също купих Дерматикс за белези , но май е рано за него .
За гърдите май и аз ще започна да нося сутиен без банели , че са доста натежали

# 366
  • Мнения: 772
Рената,мокря операцията от 2рия ден.Тогава ми свалиха превръзката и лекарят каза да се къпя и да я мокря.След това я подсушавам внимателно и я пръскам с Цикатридина спрей.Онзи ден ,като ми свалиха конците,казаха да пръскам още 1-2 дни и мога да спра.

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 1 362
Вземи си сутиен за кърмене, в Джъмбо има страхотни без подплънки и не дразнят гърдите. Аз съм с такъв денонощно и със залепени подплънки за кърма. Само това спасява от теч от двете гърди. Grinning
Десислава, обърнала ли си внимание дали в Джъмбо има ли големи размери сутиен за кърмене, че на мен ще ми трябва нещо от порядъка 90Е?
Извинявам се, че така нахлувам в темата ви. Аз съм от декемврийските мами.
Само да кажа относно сутиените в Джъмбо. Там няма големи номера. Нито с номерация M, L, XL, нито с 90C ще се вмъкнеш. Такъв размер 90Е имаше в HM - два броя за цена 45-50 лв. На мен ми трябваше размер 95G и успях да си намеря размер на Илиенци в Пловдив (обаче незнам от къде си и дали ще ти върши работа тази информация).

# 368
  • София
  • Мнения: 127
Fossy, утре ни изписват и ще видя какво ще правя. Днес успях да кърмя по малко, коластра имам още... Преди три хранения успях по малко само и пак си беше страшна болка. Любопитна съм дали е същата болка с помпи, искам да пробвам всички опции и дано нещо сработи. Ще видя и консултант. Чувствам се виновна, че искам да се откажа, но ако така ще ме боли си е стрес. Ще опитам още и каквото мога. Предпочитам раждането пред това в момента!

# 369
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Нел, като отвори широко уста, с ръка се опитай да напъхаш възможно повече от ареолата в устата. Ако устничките захапват само зърното, наистина боли и разранява. Ако устничките захапват ареолата е по- щадящо. От помпите, аз пробвах три варианта- ел. медела е най- доброто за мен. Имай предвид, че в началото коластрата и после жълтата кърма са доста гъсти, трудно слиза по каналите, детето засуква по- усърдно и затова може да боли повече. Пробвай с консултант възможно по-скоро. Много жени са минали през тази болка, не се отказвай толкова рано.

# 370
  • София
  • Мнения: 3 721
Нел спокойно мила, че стане. И аз озверях от болка в болницата в началото. После самите зърна стават малко по-груби и ще отмине тази болка. Но наистина е важна захапката, трябва да е като уста на рибка с устните навън и коремчето му да е срещу твоето коремче.
Скрит текст:

Мажи с лансиноха всеки път, оставай коластрата да засъхне по гърдите ти. Електрическата помпа на Медела е супер, можеш да си усилваш и намаляш вакума, така че да не те боли. С нея ще стане 100%, но си е уморително това цедене, по-добре да се напаснете с кърменето. Стискам палци! В краен случай вземи протектори, с тях почти нищо не се усеща.

# 371
  • София
  • Мнения: 127
Много благодаря, момичета!  Ще пробвам всичко, готова съм да се занимавам с помпа само и само да станат нещата. На Медела Swing гледам е с 40% до 20ти този месец.
Ново нещо ме притесни пък сега, лекарката от визитацията туко що ме стисна и каза, че и коластра няма сега, а вчера имаше, дали не съм секнала от стрес!?

# 372
  • София
  • Мнения: 3 721
Коластрата е толкова малко, че и с помпа няма как да разбереш дали има, а така да те стисне, съвсем не мисля. На новороденото му стигат и няколко капки. Щом бебето яде значи има. Аз също не бях сигурна какво има докато не тръгна млякото. Продължавай да го слагаш.

# 373
  • Мнения: X
Nel не се притеснявай, аз мисля, че повечето сме минали през подобни процлеми с кърменето. И аз като теб исках да се откажа. В болницата ми де запушиха каналите и гърдите ми станаха камък, казаха ми, че съм за инжекции. Като се прибрах вкъщи майка ми ме изцеди на ръка, което беше ужасно болезнено. После имах проблем и със зърната, защото са вдлъбнати и сега кърмя само с протектори. Но се получиха нещата. Не се отказвай, просто потърси помощ, както са те посъветвали момичетата. Сега се чувстваш така, защото не знаеш къде грешиш и какво да правиш. Обади се на консултант (вие в София поне имате тази възможност) и ще видиш като се получат нещата ще се много доволна от себе си. А те ще се получат Wink

# 374
  • Мнения: 3 025
Към родилите мами вече- като нахраните бебчето, случвало ли ви се е да хълца? Защото на мен ми се случва по няколко пъти на ден и незнам на какво се дължи това, защото не е да е 1 път на ден, а например по 3-4 пъти на ден се случва по 10 минутно хълцане и то всеки ден.

Нел, не се отказвай толкова скоро. Всички сме минали през същото. С времето гърдите ти свикват и всичко става по- поносимо. Сега ти е трудно, докато тръгне кърмата, след това ще видиш, че не е толкова трудно и болезнено чак. Мажи се с лансинох и всичко ще е ок.

Общи условия

Активация на акаунт