НОЕМВРИйчета се раждат вече, всяка мама чака своето човече!

  • 39 566
  • 756
  •   1
Отговори
# 375
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Същото положение е и при нас, че хълца и със звук даже.

# 376
  • София
  • Мнения: 3 725
И ние така, след ядене хълцаме понякога. Не всеки път, но по два пъти на ден г-д обикновено сутрин и вечер. И като започне продължава 10 минути винаги.

# 377
  • Мнения: 2 173
Моята госпожица днес има първа Месечинка. Simple Smile Как лети времето. Има някои мами правят торти на месечинките, аз чак толкова не се занимавам.

Тази нощ като по часовник се буди през 2 часа, суче малко и пак заспива. Сега ме ползва за матрак, но каквото и да е, само да не в нося на ръце, че вече ме болят.

# 378
  • Мнения: 4
Честито на новите мами ! Все по рядко влизам тук заради малкия 😊 искам да питам за белега от секцио . Кога и с какво да го мажа . Минаха 9 дена от операцията имам на места колички , като в края на операцията една по голяма като топче . Страх ме е да го мокря или мажа , но не знам дали е правилно . Мога ли да ползвам масла или нещо друго ? Също купих Дерматикс за белези , но май е рано за него .
За гърдите май и аз ще започна да нося сутиен без банели , че са доста натежали
Здравейте, момичета. Аз малко ще нахълтам в темата. Следя ви от известно време, но до сега все не се решавах да пиша. Честито на всички вас!! Желая ви здраве, щастие и много прекрасни мигове с вашите съкровища! ❤
 
Моята Невена е на 20 дни. Роди се на 29.10 - планово секцио. На мен АГ ми предписа терезиен оил. Мажа се веднъж на ден. Все още не мога да кажа дали има ефект, но в аптеката казаха, че е ефикасен. Аз започнах да се мажа на осмия ден след като ми махнаха конците и ще продължа докато изхабя тубичката. След това мисля да си взема цикатридина и да пръскам и с него.

# 379
  • София
  • Мнения: 3 725
Аз пръскам Цикатридина и мажа с Кело кот. От 14тия ден мажа ама нещо съм несериозна, даже пропускам някои дни. Но определено има ефект, от кое обаче.. Като свърши Цикатридината ще мажа само с Кело кот или ще взема Дерматикс ултра, и него съм харесала.
ЯННА честита ви месечинка. И аз не съм правила торти, даже една снимка нямам негова от 16ти, щото беше пика на коликите и цял ден рева и не спа изобщо. Но мога да се похваля, че от 4 дни имаме нощем режим, сам си го направи, яде в 23-24 ч., после 3-4 ч. и накрая 7-8 ч. Дано не ми излезе през носа хваленето. Снощи го мерих 3,400 кг, значи сме качили 900 гр. за месец само на кърма, млякото така си стои в нас. Много съм доволна, ще видим на 20-ти личната какво ще измери и тя.

# 380
  • Мнения: 320
Здравейте, мами. Искам да попитам момичетата родили секцио как са с лохиите, защото аз родих на 08.11 и от 3 дни са спряли, дали и при другите е така?

Относно кърменето и ние още на втория ден като засука ми направи рани по зърната и взех протектори в началото не ги искаше, а сега само с тях се храним не иска да захапе без тях.

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 16:20 от Bella0509

# 381
  • Мнения: 381
Моята госпожица днес има първа Месечинка. Simple Smile
Кога мина месец? Hushed
Да ти е здрава! Heart Ние, пък, този месец нямаме месечинка, защото ноември има 30 дни, а Вики се роди в 31-я ден на Октомври Joy

# 382
  • Мнения: 980
ЯННА, честита ви месечинка 🍀
Ние от вчера сме си вкъщи. Малката през деня спи доста, даже аз я будя да я нахраня. Но вечер е друго нещо 😁 Засега сме само на кърма. Вчера като се прибрахме и гърдите ми станаха на камък 😐 изключитилно неприятно усещане. Поизцедих с помпата общо към 100мл от двете гърди. Поне малката няма проблем със засукването, даже е много смешна като е гладна и я намествам на зърното, търси го като хрътка 😁
Момичетата, раждали нормално,как се чувствате? Аз се чувствам ужасно от тези шевове. Пръскам се със Цикатидрина спрей и правя промивки със смрадлика, но това е по-гадно и от самото раждане. Не мога да си сядам на д-то като хората и ми е трудно да намеря поза, особено като кърмя. Днес доста почна да ме боли срамната кост и таза, явно започват да се прибират.

# 383
  • Мнения: X
Кики така ще е,но аз вече две седмици след раждането съм ок. Сядам, ходя пърхам като птичка Grinning ще мине не се притеснявай. Прави си всеки ден бани със смрадлика. Аз всеки ден сядах в едно легенче с чай от смрадлика и така стоях 10-тина минути. А за да не ми опъват шевовете се мажех отдолу с напоено със зехтин памуче. Тези неща ми помогнаха много повече от цикатридина.

# 384
  • Мнения: 980
evita,  благодаря за съвета 🤗 Задължитилно ще пробвам със зехтина, защото ги усещам много опънати. Направо като се пипна отдолу и се чудя изобщо дали ще си върне стария вид 😦

# 385
  • Мнения: 541
Здравейте, мами. Искам да попитам момичетата родили секцио как са с лохиите, защото аз родих на 08.11 и от 3 дни са спряли, дали и при другите е така?

Относно кърменето и ние още на втория ден като засука ми направи рани по зърната и взех протектори в началото не ги искаше, а сега само с тях се храним не иска да захапе без тях.

И аз родих на 08/11 😊 все още ползвам превръзки , но доста е намаляло кървенето , май спира .

Аз се притеснявам да си мокря белега и все още не съм го и мазала с нищо , търся тук какво се продава но все казват само с вода .

Как теглите в къщи бебето ? Имам кухненска везна но как точно мога да го изтегля ?

# 386
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
ЯННА, честита ви месечинка 🍀
Ние от вчера сме си вкъщи. Малката през деня спи доста, даже аз я будя да я нахраня. Но вечер е друго нещо 😁 Засега сме само на кърма. Вчера като се прибрахме и гърдите ми станаха на камък 😐 изключитилно неприятно усещане. Поизцедих с помпата общо към 100мл от двете гърди. Поне малката няма проблем със засукването, даже е много смешна като е гладна и я намествам на зърното, търси го като хрътка 😁
Момичетата, раждали нормално,как се чувствате? Аз се чувствам ужасно от тези шевове. Пръскам се със Цикатидрина спрей и правя промивки със смрадлика, но това е по-гадно и от самото раждане. Не мога да си сядам на д-то като хората и ми е трудно да намеря поза, особено като кърмя. Днес доста почна да ме боли срамната кост и таза, явно започват да се прибират.


Аз нищо ,че съм само с един външен шев чак сега г/д на 17,18 ден започнах да се чувствам по-добре отдолу и да мога да сядам нормално ,а междо другото момичета поне при мен стана така понеже смрадликата е доста силна Simple Smile и изсушава лигавицата отдолу и заради това може да се чувстваме некомфортно аз от няколко дни вече не я използвам и започнаха да ми се нормализират нещата Simple Smile

# 387
  • Мнения: 262
Момичета и аз родих! На 16.11 в 1,40 Елена, 3кг, 49см. Нормално раждане.

Днес ни изписват, но аз имам проблем с гърдите. Вчера съм изцедила 260мл от двете гърди наведнъж. Болят ме, а съм с плоски зърна и е трудно. Кърмя вече с протектори, но късно се усетих.
Ще вземам помпа явно. В момента медела суинг струва 200лв промо. Виждам, че има електрипески и за 80лв. Аз тук в родилното ползвам медела и е добре, но кажете, ако взема електрическа за 80 или 100лв стават ли?

Иначе за раждането ще пиша после, беше много болезнено, но вече го забравям.
Поздрави!

# 388
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Честито, Day. Бъдете здрави и щастливи! Kissing Heart

# 389
  • София
  • Мнения: 3 725
Честито Day, да сте живи и здрави, много щастливи!! Много хубаво име сте избрали Simple Smile Бързо възстановяване.

Общи условия

Активация на акаунт