НОЕМВРИйчета се раждат вече, всяка мама чака своето човече!

  • 39 520
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 980
MKБ88, честито бебче и бързо възстановяване на мама🤗🍀
И аз снощи мислих, че ще е вечерта, но пак фалшива тревога. Към 18ч. взе да ме стяга много и да боли. Влязох да се изкъпя и оправя и стана даже по-болезнено. И след час и нещо рязко болките спряха и си останаха само стяганията през 30 мин. Вечерта се събуждах от стягания, но без болки. Явно наистина ще си карам така до термин 🙄

# 46
  • Мнения: 220
И аз се включвам за секциото...:като по прясна да ви попитам кога си възвъщаш стария ритъм-т.е. Да ставаш нормално Пт леглото..да не те боли, глезените кога се оправят?
за ставането нормално-седмица ми отне някъде. на 20ти секцио, чак снощи успях да спя на дясната страна-досега все ме наболяваше като легна. все още се уморявам лесно, но трябва да се стягам, че наближа момента да изпишат Александър и тогава вече няма да имам избор-ще сме тримата вкъщи

# 47
  • София
  • Мнения: 1 121
МКБ88, честито бебче! Да сте живи и здрави! Бързо възстановяване на теб.

ЯННА, и ние сме така нощем. Стане ли 1ч., без значение, че е ял в 12 се буди и се започва програмата. Голям рев, от напъване чак пъпчето пуска кръв, а не мога да го успокоя по няколко минути. Гърчи се, маха като обезумял с ръце, търси да суче, а като му да не я иска. Само с главата надолу не сме го държали, как ли не сме го пробвали. Като се успокои за кратко и след минути отново надава вой. Взех капки еспумизан, но не съм убедена, че действат особено. Иначе след час рев, след като се е уморил яде и заспива, но чак към 3:30-4 е за по-дълго. Успяваме някак си да дремнем за по час-час и половина преди и още 2-3 часа след зора. Лошото е, че ММ от другата седмица се връща на работа, а става между 5 и 6 сутрин, т.е реално не му остава време за сън.
Вчера привечер и тази сутрин за по 2 часа беше същото като нощес, много ми става жал като го боли.
Извеждате ли ги вече навън бебоците?

# 48
  • Мнения: 2 173
Значи отборът на ревльовците расте. Взех везна, почвам да меря преди и след кърмене. Не ми се искаше пак да се мерим, но по-ми се иска да знам какво става. То пак суче, яде преди час, издриска се нечовешки до уши и пак зяпа, е от къде са го взема това бонус мляко Grinning Вашите мърморковци така ли акат, веднъж на ден, но като бебе циклопче? Синът ми вършеше тази работа след всяко хранене.

Друго, което ми се случва... лохиите ми спряха преди повече от седмица. Вчера като текна една ми ти кафява кръв, все едно цикъл. И миналия път бяха спряли на 7-ми ден и после пак тръгнаха, но не помня в какъв вид бяха.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 121
На галено вече ще му викаме мрънчо на нашия Grinning
Ака почти след всяко ядене. Аз сменям памперса преди ядене, защото не го пълни веднага. Но как пръцка... като голям човек, хаха.
Лохии още имам, 2 седмици след раждането. На моменти са слаби, на моменти пак теква. Преди два дни все едно кръвоизлив получих. Както нямаше почти нищо, изведнъж напълних цяла превръзка, газ до WC-то и няма спиране. Не знам какво беше това чудо.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 716
Ние пълним памперса два пъти на ден ама обилно и вече май си мирише и 2-3 пъти има по малко аки в памперса. Нашия е по-добре с капките еспумизан, ама съм взела комфорт, а не Л, защото ми казаха, че L за много агресивни и ще дразнят коремчето. Давам по 10 капки преди всяко ядене + 1 път дневно Пробиен 5 капки. Не плачем от коликите, ама ръмжим като мече и като го гушкам и го нося и му пея се кротва. Слава Богу през нощта спим, но сутринта след 6 ръмжим по час-час и нещо, но тази сутрин толкова ми се спеше, че съм го гушнала и съм заспала, пък той може и да си е будувал още... Аз имам кухненска везна и го тегля 2900, което не ми се струва реално, при положение, че лекарката го измери преди 7 дни 2630. Нещо има разлика в кантарите, ама къде е истината.. Нооо кърмата ми определено намалява и много се ядосвам. Но няма смисъл да се ядосвам, явно ще вземем мляко и ще дохранвам. Избозава ми двете гърди и заспива и точно след 15 мин отваря пак човка.. Утре ще питам какво мляко да взема и по каква схема да давам. Явно няма никъв ефект нито от чайовете, нито от сминдуха дето взимам. Излизаме иначе от миналия петък, даже сега се прибираме от вън. Много му харесва в количката, спи като пън без да мърка.
За лохиите, спряха ми преди 2 дни някъде, от тогава имам еднократно зацапване. Иначе както си му е реда смениха всякакви цветове. Днес обаче усещам лека болка в яйчниците и се чудя дали няма да ми дойде цикъл. Grinning Вие кога мислите да правите секс?!
Ели нашия и той пръцка много силно и звучно, а как киха.. ще го чуват съседите след години Grinning

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте!
Честито на всички вече родили мамчета! Успех на останалите!
Извинявам се, че така нахлувам в темата, аз съм от декемврийските мами и скоро влезнах в 9 месец. Искам да попитам има ли някоя мама, която е/ще ражда в Окръжна болница в Пловдив или е ходила на тонове в същата болница?

# 52
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Момичета, много се надявам след като всички родим да продължим да си пишем. Много ми беше приятно през всички тези месеци. Да се подкрепяме, да си споделяме, да си даваме кураж в трудни моменти.
Много ще се радвам да продължим да си пишем и да споделяме как децата ни растат и ни радват
... Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 1 121
Despicable, разбира се, че ще продължим да споделяме. Доколкото знам до края на ноември пишем в тази тема и после започваме да правим новите теми в раздел Родени 2018.
Разбира се покрай малчовците времето ще е кът, но ще си открадваме по 10тина минути на ден Simple Smile
А сега пиша, когато сме се накърмили и ми спи на корема, преди да го преместя в леглото.

Деси, много е смешен като киха Simple Smile стряска се сам от това доста често.
Днес е решил, че трябва да виси на гърдата нон стоп. Яде в 5, в 6 и в 7:20. Започвам и аз да се чудя дали му стига.

За секса - да спрат да текат тия лохии и ще му мисля. Днес е първия ден, в който сядам и ставам по-спокойно. Още не са ми паднали конците долу и усещам придърпване доста често. Ако седя дълго време права пък усещам тежест. Честно казано ще ме е страх първия път Expressionless

# 54
  • София
  • Мнения: 3 716
Дааа после ще сме в раздел Родени 2018 Simple Smile и аз ще се радвам да споделяме как растат и как се гледаме. Пък мамите с повече деца все пак дават много ценни съвети и мисля, че тепърва ще ни трябват доста. Ели и аз уж записвам в един тефтер колко пъти и по кое време се кърмим, днес нищо не съм писала.. последно седя на гърди от 4 до 6.. е как да му го броя това.. Grinning нещо няма много писания днес, да не би да раждат мамите Simple Smile

# 55
  • Мнения: 980
Ние още сме 2в1 😁 Цял ден си имам стягания, понякога и болезнени, но нищо ново при мен. Предимно си почивам, защото вече и ходенето до магазина ми е трудно и неприятно като ме стегне корема.
Много ми е приятно да ви чета с бебоците, наистина кога мина това време 😊
Та чакам си и аз моята пръдла, дето сега ми тъпче ребрата 😊😊🍀🍀🍀

# 56
  • Мнения: 220
да, има раждане- естествено раждане преминало в цезарово. честита мома на Kamache.yo

# 57
  • София
  • Мнения: 127
Нещо сме затихнали..
Аз лично съм в странно състояние, не мога да се съсредоточа над нищо,  дори над мисълта за раждането. Минах през много фази цялата бременност - притеснения как ще се справя с грижите, страх от раждането, списъци и покупки... И сега изведнъж странен блокаж, може би затишие пред буря. Не знам дали някой ме разбра с тези обяснения, но нищо, да споделя Simple Smile

# 58
  • Мнения: 3 025
МКБ88, Честита рожба! С пожелания за много радостни моменти.


Днес ме изписаха и вече съм си в къщи- колко е хубаво само...
Да ви разкажа- бях секцио. Всичко мина както трябва, въпреки, че не съм знаела, че имам проблем с упойката и много трудно са ме упоили.Честно казано, не препоръчвам секцио на никой, ако наистина не се налага. От болката не бях много адекватна в грижите за бебка, която денонощно си беше при мен, докато при нормално раждане със сигурност няма да е така. Другото, което ми е отвратително е, че човек не може да се изкъпе като хората, за да не си намокри операцията. Едвам се измивах отгоре- отгоре, за да не намокря операцията, а косата на мивката си я изкъпах, преди изписването. Като изключим всичко това със секциото, сега съм много щастлива с бебка в къщи. Кърмя е. Много е спокойна, само спи и се събужда, когато трябва да яде. Опитвам се да спазвам режима през 3 часа да я храня, но понякога, когато се събуди и е гладна, няма как да не го наруша този режим. За сметка на деня, когато почти само спи, през нощта будува. Прави много интересни физиономии, особено, когато я целувам, много е забавна и миличка.
Успех на всички бъдещи майки! Предстои ви среща с най- голямото щастие.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 010
Sunnyhobi, честито ви прибиране вкъщи! Simple Smile

Вече родилите мами - намирате ли прилика между активността на бебето докато е било в корема ви и сега? Чудя се дали е вярно, когато казват, че ако е било активно нощем в коремчето ще е активно нощем и като се роди. За една приятелка питам Smile

Общи условия

Активация на акаунт