Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 31

  • 35 602
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 18 635
Познати бяха договорили 9 месеца за предаване на къщата, която продадоха. Това им даде време да да намерят спокойно друга къща и да се нанесат без да бързат. Толкова дълъг срок е изключение, но пък щом и двете страни са се съгласили,  явно може, има мегдан за варианти.

# 721
  • Мнения: 4 393
Сваляла 3 к и затова някой да ги чака 6 месеца?! Задължително нотариалните такси да ги поеме купувача?! Така написано, все едно купувачът не плаща, а му правят подарък...

# 722
  • Мнения: 3 997
Юристът на банката проверява и предварителните договори за покупка на 100%.

Юристът на банката гледа ПОДПИСАН договор. Да не мислите, че ще се занимава да ви прави сделката. Дава становище едва, след като са представени и всички документи, а всички знаем кога става това.
В една сделка 50% е юридическа част и 50% технология и търговска част. Като не знаеш пътя и детайлите как и кокво ще договаряш..


В банката, в която работех се изпращаше задължително сканиран предварителен договор преди подписването му и юристът, на който се плащаше комисион от банката го гледаше преди да се подпише.

# 723
  • Мнения: 2 694
И при мен беше така Simple Smile

# 724
  • Мнения: 3 997
Може да има банки, които не ги гледат - не оспорвам, ама е глупост, то всичко може да пише в него (в т.ч. да ощетява банката по някакъв начин). Каква е "файдата" на банката да го гледа, след като вече е подписан? На юристът се плаща такса правно обслужване от клиента, т.е. той представлява и клиента, не само банката. В интерес на банката е всичко да е изрядно.

# 725
  • Мнения: 677
Не разбирам каква е дилемата тук. Някой иска да продава имот за 100к евро и има някакви притеснения. Най-лесното и никак не скъпо е да се консултира с адвокат. Същият може да помогне и с договорът. Става дума за 100-200 лева.

# 726
# 727
  • Мнения: 25 808
Не разбирам каква е дилемата тук. Някой иска да продава имот за 100к евро и има някакви притеснения. Най-лесното и никак не скъпо е да се консултира с адвокат. Същият може да помогне и с договорът. Става дума за 100-200 лева.
Консултация само е 100-200лв. Да си водиш адвокат да ти движи сделката, прави договор, държи ръка...отива 4 цифрена сума, но съм съгласна, че е нужен такъв.

# 728
  • Мнения: 5 061
Хората казаха ,че не бързат да се нанасят ,но ни предложиха 1 месец и след него ние да им плащаме наема (на квартира са ) .Добра е идеята ,че ако им смъкнем от цената е редно да ни направят някаква отстъпка в срока .Е,не 6 месеца , о при положение ,че не бързат ,може да са 2 .
Но това няма значение ,защото сделката най-вероятно няма да се състои .
Смяхте ми се какво ме интересува ,че са на 20 и какво ме засяга за какво купуват такова жилище ,но бях права ,че има нещо гнило . 😉
Въпросната леля,която водиха на втория оглед ,и била "адвокат " ,звъняла на следващия ден за нещо.Мъжът хванал и написал телефона и в интернет .
Какво мислите ,че излязло ?
Брокерска фирма ! 😋
Не е никаква леля ,всичко е било преструвка и планирано от начало .
Явно са искали да отмъкнат на колега имота .
И на всичко отгоре сега "преговарят" ,че понеже щяло да мине през още един брокер ,да сме смъкнали цената на 95 000 😁😁😁
Тея брокерски шикалкавения ми идват малко в повече .
Знам си аз да подлагам всичко на съмнения .
Имота ни е апетитна хапка ,защото е до бизнес парка и е добра инвестиция .
От тук натам ,всичко ще минава през брокера .
Измами явно стават .Не че ни касае кой и защо ще го купува ,стига да се купи ,но да се правят някакви схеми само и само да се продаде на безценица ...на някой друг тези 😊

# 729
  • Мнения: X
Едни от най-недолюбваните във форума райони на София се оказаха най-предпочитани. “Най-предпочитаните квартали за покупка на имот са "Витоша", "Студентски град", "Кръстова вада" и "Манастирски ливади".”

# 730
  • София
  • Мнения: 1 870
Аз само да отбележа, че панелка (колкото и да е многостайна) за 100 хил евра на края на града не ми изглежда безценица.
При все, че следя квартала и цените.

Сега пуснах да погледна обявите, ако мислите че тези на ИмотБГКорект и СкалаДи са реални и ще се продадат на тези пари... нормално да се чувствате прецакани. Само дето ще сте далеч от истината.

# 731
  • Мнения: 677
Какво ви пречи, че младежите работят с брокер?

# 732
  • Мнения: 1 044
Vervam, ами то при теб цял театрален спектакъл:MoneyOpen Mouth

# 733
  • София
  • Мнения: 4 578
Последно ползвах адвокат май месец за парцел. Всичко, от намиране до подписване пред нотариус ни отне година и половина. За адвокат-1000 лв.
4 години преди това продадох в провинцията 50 кв, панел, 1 ЕТ за 25000 евро и купих в х.димитър панел, 60 кв за 23000 евро. Пак само с адвокатката. не тръгвам на сделка без нея.
Последно май месец при нотариуса бяхме 2 часа. Купихме 2та парцела и един ни дариха. Ама дарението го правиха в офиса на нотариуса.

# 734
  • Мнения: X
Едни от най-недолюбваните във форума райони на София се оказаха най-предпочитани. “Най-предпочитаните квартали за покупка на имот са "Витоша", "Студентски град", "Кръстова вада" и "Манастирски ливади".”
Това, че там има най-много покупки изобщо не значи автоматично, че са най-предпочитани. Просто предлагането в тях, и най-вече на НС, е най-голямо на поносими цени, защото там има най-много парцели, защото са в ливадите, където още им много незастроени ниви.  Ако някой иска да купи, може да предпочита Иван Вазов (примерно), но масовият купувач изобщо не може да си го позволи, дори и СС, а НС пък съвсем. И има две алтернативи - да чака за забогатее за Иван Вазов (и да плаща наем през това време или да се вре при родители)  или да купи в Ливадите.  Еми ясно какво предпочитат болшинството. Това има на пазара най-много, това се купува най-много. Това е обяснението за най-много сделки там.

Общи условия

Активация на акаунт