Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 31

  • 35 564
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
6 месеца за предаване на владение ?!! Да, ей сега ще стане..
Не, ама да. Правила съм го, въпрос на договорка е. Аз не бързах, те искаха да си намерят др жилище, смъкнаха ми от исканата цена...въпрос на договорка

Томева, до сега кто те четях си мислех, че си добра извадка за брокер, но за втори път виждам, че нямаш опит за сделки, различни от това, което се изповядва нон стоп.

# 736
  • Мнения: X
На тези, на които 6 месеца им се струват много - нима при покупка на зелено се чака по-малко? Искаш отстъпка в цената, правиш отстъпка с друго. Ако купувачът няма пари за ремонт веднага, или живее в чужбина, защо не?
Мои приятели-купувач се нанесоха на предварителен договор, после до сделката имаше около 6 месеца, защото продавачът живееше в чужбина и искаше да си извади документите сам. Така че всичко е въпрос на договорка.
А иначе дали цената е надценена в конкретния случай не мога да кажа, но според мен е в ниша, която се продава по-трудно, а именно 1) голям , 2) панел, 3) при купуване с ипотека има нужда от по-голяма първоначална вноска.

# 737
  • Мнения: X
6 месеца за предаване на владение ?!! Да, ей сега ще стане..
Не, ама да. Правила съм го, въпрос на договорка е. Аз не бързах, те искаха да си намерят др жилище, смъкнаха ми от исканата цена...въпрос на договорка

Томева, до сега кто те четях си мислех, че си добра извадка за брокер, но за втори път виждам, че нямаш опит за сделки, различни от това, което се изповядва нон стоп.
И ние сме го правили - въпрос на ситуация за конкретната сделка.

# 738
  • Мнения: 2 694
Да де, идеята е, че като купуваш нещо готово, ще се нанесеш сега, не купуваш на зелено, че да чакаш половин година Simple Smile

# 739
  • Мнения: X
Какво ви пречи, че младежите работят с брокер?
Това, че са скрили, че е брокер и са излъгали,  че ще работят директно, без брокер. Всичко е сценка за извиване на ръце да свалят от цената. Ако има кой да се поддаде..
На тези, на които 6 месеца им се струват много - нима при покупка на зелено се чака по-малко? Искаш отстъпка в цената, правиш отстъпка с друго. Ако купувачът няма пари за ремонт веднага, или живее в чужбина, защо не?
Мои приятели-купувач се нанесоха на предварителен договор, после до сделката имаше около 6 месеца, защото продавачът живееше в чужбина и искаше да си извади документите сам. Така че всичко е въпрос на договорка.
А иначе дали цената е надценена в конкретния случай не мога да кажа, но според мен е в ниша, която се продава по-трудно, а именно 1) голям , 2) панел, 3) при купуване с ипотека има нужда от по-голяма първоначална вноска.

И аз така мисля.

# 740
  • Мнения: 5 059
Има значение ,че са с брокер ,защото ни излъгаха .
Не обичам лъжите ,говори ми лошо за човека .Ако с лъжа тръгваме , занапред не знам какво да очаквам .
А и не е нещо малко .Накрая ще се окаже ,че това изобщо не са семейство ,а поставени лица от брокерска фирма ,които искат да проучат/отмъкнат имота.
Иначе за нишата и тн ,знам,написах го аз самата преди няколко поста .
Това е имот  за хора ,които търсят голямо жилище с много стаи.
В новото строителство не можеш да намериш апартамент с 5 стаи за тези пари ,че и за двойно повече .
Не знам защо толкова го харесвате ? Аз лично бих предпочела самостоятелна къща ,но ако трябва да избирам от панел и нова тухлена постройка ,никога не бих взела второто .
Имам познати в такива -покрива задължително протича за има няма 3-4 години ,стените се напукват ,дограмите се разхлопват...
Елате да видите сградата Флоримонт до нас ,на 6-7 места има брутални пукнатини .
Нова ,лъскава ,скъпа сграда .
След 30 години ще прилича на развалина ,а блоковете около нея ще са си същите ....грозни,но здрави .
Да не говорим за ЕПК строителството ,ама много се отплеснах .
И,за протокола ,Младост и конкретно Бизнес парка ,са едни от най-скъпите райони .
На мен също не ми харесва това ,но е факт .
Изказването "краен квартал " е изключително нелепо точно за тази част на Сф и личи ,че е от устата на човек ,който гледа на нещата само на картинка 😉

# 741
  • Мнения: 1 715
Не е вярно това за всяко ново строителство. Има си и добри сгради. Кооперацията на наще, където съм израстнал е строена 96-та, 97-ма и да чукна на дърво няма абсолютно никакви проблеми! Нито със съседи, нито относно самата сграда не е имало никакви проблеми и забележки вече 20 години. В същото време в момента живея в сграда от 2003-та година и си има доста доста проблеми, но те са по-скоро в прекалено тънките стени, кофтите съседи и много апартаментчета наблъскани на 1 етаж.

# 742
  • Мнения: 41 033
Всъщност всичко може да е. Може да са комбина с брокер, може да са измамници, но може и да са семейство, което има роднина брокер и я е помолило да погледне нещата (и ние сме го правили с позната брокерка), може така да опитват да свалят цената, може и нещо друго да е. Това са преговори, не са те излъгали наистина за нещо. Ти всичко ли си казваш на потенциалните клиенти? Може и тази брокерка да е адвокат по образование и роднина...
Ако искаш да продаваш се съмнявай във всеки, но недей предварително да отхвърляш никого. А и рискът за продавача е по-малък, защото прехвърлянето става след плащане. Пък и сте двама млади и здрави, а мошениците обикновено гонят стари, безпомощни, с ментални затруднения, самотни...

# 743
  • Мнения: X
ЧС, чак измамници не знам, но определено е схема за сваляне на цената. Което продавачите са в правото си да отхвърлят, както и да приемат, разбира се. Купувачите можеха да кажат - леля ни, която е адвокат и е в брокерска агенция (примерно) - но не са го казали, за да изглежда, че няма намесен брокер от тяхна страна. Просто когато се опитват да те работят по такъв начин, остава едно такова, неприятно усещане у теб - за това става въпрос. А кой как ще го отреагира, друг въпрос. 
Всъщност, отвъд сентиментите, всичко това няма особено значение - има значение колко е апетитен имотът, колко време стои на пазара и колко бързат продавачите. Останалото са подробности.

# 744
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
6 месеца за предаване на владение ?!! Да, ей сега ще стане..
Не, ама да. Правила съм го, въпрос на договорка е. Аз не бързах, те искаха да си намерят др жилище, смъкнаха ми от исканата цена...въпрос на договорка

Томева, до сега кто те четях си мислех, че си добра извадка за брокер, но за втори път виждам, че нямаш опит за сделки, различни от това, което се изповядва нон стоп.

Може и да си права, знаеш ли..., но аз мои купувачи никога няма да посъветвам да влязат в сделка, където ще платят, а ще влязат във владение след 6 месеца, освен, ако не им плащат пазарен наем за срока с подписан договор. А ако аз съм купувач, може и да не ми е спешно да се пренеса, но имота си е мои и си го искам, след като съм го платила. Такива, чакай да купя, пък тогава... може да се разтегли във времето и да ми създаде главоболия.

Спомням си и какво имаш предвид като казваш
Цитат
втори път виждам, че нямаш опит за сделки
, благодаря ти, че ми изпрати инфо на лично съобщение за варианта, с който ти си правила сделка на зелено, но може би не знаеш, че този вариант не е актуален вече и то не отскоро.

# 745
  • Мнения: 677
Vervam, основният ‘недостатък’ на НС е цената.
Ако трябва да избирам нов VW или 30-годишна Лада, избирам второто. Новите коли са само пластмаса, чупят се лесно, скъпа подръжка, че и с високи данъци.
На съседа ладата ще надживее новите коли, а си я ремонтира сам с клещи и тел.

1:1

# 746
  • Мнения: X

Може и да си права, знаеш ли..., но аз мои купувачи никога няма да посъветвам да влязат в сделка, където ще платят, а ще влязат във владение след 6 месеца, освен, ако не им плащат пазарен наем за срока с подписан договор. А ако аз съм купувач, може и да не ми е спешно да се пренеса, но имота си е мои и си го искам, след като съм го платила. Такива, чакай да купя, пък тогава... може да се разтегли във времето и да ми създаде главоболия.
 
А ако са твои продавачи? Или няма такива... Wink
Ако твоите клиенти са все купувачи, е нормално да им защитаваш интереса така. Но тук говорим за продавач и неговия интерес, който е противоположен на този на купувача. В крайна сметка всичко опира до това доколко имотът е првилекателен и търсен, и доколко купувачите го искат.
Права е, разбира се - и ние сме го правили. И ЕммаТ сподели за подобен случай. Преди време и Мецан беше споделил, че са чакали няколко месеца продавачите да се изнесат, когато са купували. Всичко си зависи от конкретния случай.

# 747
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
варианта, с който ти си правила сделка на зелено, но може би не знаеш, че този вариант не е актуален вече и то не отскоро.
Дали ще те изненадам ако кажа, че брат ми купи по този начин преди 2 месеца, така, че варианта си е актуален. Както казах въпрос на договаряне. Купувала/ продавала съм имоти в 3 различни държави, такова нещо като неактуална договорка не съществува. Добър юрист и всичко е облечено в законова рамка.

Ако имотът е апатитен, договорената цена е добра и не съм притисната от обстоятелствата, ще изчакам и година. Всички тези неща се описват в НА

# 748
  • Мнения: 41 033

Ако трябва да избирам нов VW или 30-годишна Лада, избирам второто. Новите коли са само пластмаса, чупят се лесно, скъпа подръжка, че и с високи данъци.
На съседа ладата ще надживее новите коли, а си я ремонтира сам с клещи и тел.

 Joy

Защо не живееш в пещера? Пещерите са на стотици милиони години и нищо им няма, не като някакви си къщи. И нито течове, нито повреди, нито данъци или такса смет... Mr. Green

Просто уби вожда с примера за новия VW и 30 годишната Лада.

# 749

Общи условия

Активация на акаунт