За едрата шарка...

  • 18 749
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 316
Със сигурност е варицела (обадил се е на колегата). Майка му пък е сигурна, че той варицела не е карал, а аз пък има 6-то чувство, че ще я изкара.
Те са били контактни 5-10 часа преди да му излезе обрива, заначи 100% колегата е бил заразен в тоя период: "Периодът, в който може да се предаде заразата е 2 дни преди появата на обрива и продължава до пълното излющване на мехурчетата."  (Тая статия ще я науча наизуст вече).
Още днес ще отида при докито да го питам за изследването на антителата, че така ми се иска да си го прибера милия  Hug

# 16
  • Мнения: 1 117
Ако си боледувала като малка от варицела, следователно имаш изграден естествен имунитет срещу тази шарка. Относно шарките знам , че рубеолата ,а не варицелата е опасна за бременната през първите три месеца.

# 17
  • София
  • Мнения: 650
Само да допълня че Варицела може да се кара до ТРИ пъти в живота. Не е вярно че от първия път се придобива траен имунитет. Брат ми я кара веднъж като малък /видя си го в картона/ и сега пак с децата му. Но опасната шарка е Рубеолата, варицелата не е опасна ако не се разболее бременната.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 758
две забележки...

по книжките като основна опасност за бременната се дава не варицелата, а рубеолата - особено в първия триместър. варицелата не я споменават даже. консултирай се с гинеколог.

"едра шарка" е народното название на вариолата - смъртоносна шарка, която отдавна е изкоренена в цял свят. не се бъркайте, никой вече не може да е болен от "едра шарка"!
използвайте медицинските названия на болестите, за да не стават грешки.
  202uu
и моля ви наистина - забравете за едра шарка! НЯМА вече такава болест!!! От 79г. е спряна дори ваксината срещу нея, защото е изкоренена!

Общи условия

Активация на акаунт