VIP/ Big Brother: 🕵🏻Most Wanted🕵🏻 2018 – Тема 9 /05.11.-12.11.2018/

  • 92 070
  • 3 569
  •   1
Отговори
# 3 510
  • София
  • Мнения: 7 895
Току що станах последовател на нова религия - Тиримаджаба. Ще се присъедини ли някой?
Основното правило е да не се ядат сурови картофи.
Моята религия пък проповядва да не работя по цял ден и да имам в месеца поне по два религиозни празника освен уикендите. Мисля че ще имам повече последователи.
Ако предлагаш пръжки може и да имаш Joy

# 3 511
  • Испания
  • Мнения: 37 503

Моята религия пък проповядва да не работя по цял ден и да имам в месеца поне по два религиозни празника освен уикендите. Мисля че ще имам повече последователи.

Не се работи през деня, а през нощта?

И щом не се работи, какви празници?

Сетих се за една моя позната испанка. От години не работи. Не знам и дали е работила някога.
Срещаме се и я питам дали работи. Тя ми казва:

- Не. Предложиха ми работа за съботите и неделите. Ще им работя аз баш в почивните дни!

Значи, от понеделник до петък  няма работа, а в събота и неделя почива.

# 3 512
  • Мнения: 6 604
Златка на първата снимка ми прилича на фолкпевицата Камелия. 🙄😁

# 3 513
  • Мнения: 1 604
Току що станах последовател на нова религия - Тиримаджаба. Ще се присъедини ли някой?
Основното правило е да не се ядат сурови картофи.
Моята религия пък проповядва да не работя по цял ден и да имам в месеца поне по два религиозни празника освен уикендите. Мисля че ще имам повече последователи.
Може ли и аз? Някак ме повика тая религия, направо ме влече натам.

# 3 514
  • Мнения: 69 354
Златка на първата снимка ми прилича на фолкпевицата Камелия. 🙄😁

И на мен. Че и малко на Емилия мяза....

# 3 515
  • Мнения: 5 490
В светските ислямски страни, не ходят забулени,жените се гримират, имат изяви и т.н.
Много от нас са кръстени в православната вяра, а не спазват пости, не са чели Библията, нарушават Божиите заповеди.
Защо като се каже ислям, автоматично си представяме бурка или фередже

Защото ислямът не се е реформирал както християнството и истински вярващите мюсюлманки, са с покрити глави (виж Кувейт, Емиратствата дори), а ревностно-вярващите и с бурка и фередже. Не излизат непридружени на улицата, не се докосват с мъже на публично място. Останалите са от други изповедания (има и християни в мюсюлманските държави). Българските мюсюлмани не са никакви мюсюлмани, не и според мюсюлманските закони (не са покрити, ядат свинско, пият алкохол - все неща, забранени от Корана).

# 3 516
  • София
  • Мнения: 20 220
Значи, от понеделник до петък  няма работа, а в събота и неделя почива.
Ами това е почивка от почивката.  Laughing
За пореден път се убеждавам, че моята религия е най-хубава - всеки ден е почивен, всеки ден е купон и съм на морето.  smile3534

# 3 517
  • Мнения: 5 490
Помня Албена от Сигнално жълто, няма как да харесам човек, който обиждаше, злословеше и съзнателно предизвикваше, така наречените известни личности с една единствена цел-увеличаване на рейтинга на нейното предаване и печалба на дивиденти.За мен тя няма морал и не е добър човек.Не мюсюлманка, каквато ще да стане, същността и няма да се промени  Peace

Мда. И в предишния сезон на ВБ имаше такъв участник. Абсолютно не одобрявам. Трябва да има някакъв душевен баланс в човек, дори да се мърси, после да се измие. Не може само в мръсотия да живее...

# 3 518
  • в рока
  • Мнения: 1 119
В светските ислямски страни, не ходят забулени,жените се гримират, имат изяви и т.н.
Много от нас са кръстени в православната вяра, а не спазват пости, не са чели Библията, нарушават Божиите заповеди.
Защо като се каже ислям, автоматично си представяме бурка или фередже

Защото ислямът не се е реформирал както християнството и истински вярващите мюсюлманки, са с покрити глави (виж Кувейт, Емиратствата дори), а ревностно-вярващите и с бурка и фередже. Не излизат непридружени на улицата, не се докосват с мъже на публично място. Останалите са от други изповедания (има и християни в мюсюлманските държави). Българските мюсюлмани не са никакви мюсюлмани, не и според мюсюлманските закони (не са покрити, ядат свинско, пият алкохол - все неща, забранени от Корана).
Ясно е това. Но в някои страни е по-гъвкав, най-вече заради годините официален атеизъм /главно в страните от бившия СССР.
Но пак казвам, колко от нас православните християни спазваме всички канони? Това извън темата Вулева-ислям. Невежи в посока на религия има във всички вероизповедания. Това не означава, че човекът не вярва в Бог, не изповядва основните ценности на даденото религиозно учение, или по е не се старае.
Както и да е...

Златка на първата снимка наистина има прилика голяма с кака Ками...

Абе Гъмов наистина има пиянска физиономия... В предишния брадър сякаш не беше толкова зле...

# 3 519
  • Мнения: 3 703
Помня Злата Благоевата, в предаването Островът на изкушението, с какъв кеф съблазняваше Бричката Филип, ич не и дремеше на гъза, че момъкът е обвързан, да, ама сега брани Блаже Джийзъса, като орлица!
Хихии, пази тримесечната си любов!

# 3 520
  • Мнения: 1 604
Аз не съм много наясно със законите, касаещи религията, ама изглежда неразработена ниша. Казваш, че си Уагабунга, трябва да се съобразяват с теб. Иначе е дискриминация, гледай ти.

# 3 521
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
В светските ислямски страни, не ходят забулени,жените се гримират, имат изяви и т.н.
Много от нас са кръстени в православната вяра, а не спазват пости, не са чели Библията, нарушават Божиите заповеди.
Защо като се каже ислям, автоматично си представяме бурка или фередже

Защото ислямът не се е реформирал както християнството и истински вярващите мюсюлманки, са с покрити глави (виж Кувейт, Емиратствата дори), а ревностно-вярващите и с бурка и фередже. Не излизат непридружени на улицата, не се докосват с мъже на публично място. Останалите са от други изповедания (има и християни в мюсюлманските държави). Българските мюсюлмани не са никакви мюсюлмани, не и според мюсюлманските закони (не са покрити, ядат свинско, пият алкохол - все неща, забранени от Корана).
Ясно е това. Но в някои страни е по-гъвкав, най-вече заради годините официален атеизъм /главно в страните от бившия СССР.
Но пак казвам, колко от нас православните християни спазваме всички канони? Това извън темата Вулева-ислям. Невежи в посока на религия има във всички вероизповедания. Това не означава, че човекът не вярва в Бог, не изповядва основните ценности на даденото религиозно учение, или по е не се старае.
Както и да е...
Скрит текст:
Златка на първата снимка наистина има прилика голяма с кака Ками...

Абе Гъмов наистина има пиянска физиономия... В предишния брадър сякаш не беше толкова зле...

Опираме до дълбочинни различия в религиите - ще обясня набързо, че не това е темата. В християнството, всеки, който е приел вярата (е бил кръстен), е освободен от първородния грях - Исус Христос ни е освободил. Реформацията, прераснала в Просвещение, са основните стълбове довели до съвременната форма на християнство - вяра, но без помпозност - светски държави. В исляма нещата не стоят така - там държавите не са светски, а малкото, които са като Турция, отчасти Египет, отчасти Йемен (люлката на исляма), са нито риба, нито рак. Не са пълноправно приети от християнска Европа и САЩ, но са в особени отношения и с ислямския свят - на тях се гледа с недобро око. Всичко това, защото ислямът не се е реформирал, както християнството. Видяхме какво се случва в Сирия...(също светска държава).

Последна редакция: нд, 11 ное 2018, 20:18 от DeltaAzimut

# 3 522
  • София
  • Мнения: 7 895
Добре, че Джисъса не е толкова в час, ще какво ли щяхме да чуем Joy А и няма настолна книга.

# 3 523
  • Испания
  • Мнения: 37 503

Ами това е почивка от почивката.  Laughing
За пореден път се убеждавам, че моята религия е най-хубава - всеки ден е почивен, всеки ден е купон и съм на морето.  smile3534

Абсолютно! + душата ти лети като волна птичка. Ех, живот, здравей, здравей!

# 3 524
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Узбекистан, Таджикистан... Твърдо съм против убеждението, че там са по-малко мюсюлмани от останалите.
Историята на християнството, възникването на различните деноминации я знам, благодаря все пак за разяснението. Hands V
Но говоря за друго- ясно е, че за ортодоксалния ислям, на страни с, хмм, айде пак ще кажа, по- светска насоченост, не се гледа с добро око. Но това не означава, че таджики, турци или узбеки, татари, по-малко вярват в Аллах.
Това искам да кажа....
Извинявам се за разводняването на темата.

Абе тая Никита я гледах в размяна на съпруги, сега се сетих... Тоя нейния Боби, не знам що, ми е притивен

Общи условия

Активация на акаунт