Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 22

  • 59 524
  • 670
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 1 309
Мина седмица, баткото оздравя. Изписаха го в петък и ММ го гледа. С бебето оставаме в болницата. Не е ясно какво е и до петък нямаше почти промяна в състоянието. Пуснаха втори антибиотик и видимо е по-добре, само че има още много... Ще се окаже, че рефлуксът има голям пръст в причините да сме тук. А аз си планирах захранване сега и реших, че ще го израсте без да правя нещо специално. 😞

Искам сън.

# 301
  • Мнения: 19 717
Ама ти още не си захранила, нали? Рефлуксът как влияе на затрудненото дишане? Освен, че разранява?

# 302
  • София
  • Мнения: 1 309
Не съм захранила още. Най-вероятно прави микро аспирации на храна. Оригва се много и често и връща по малко. Правихме 2 рентгена през седмица и няма промяна в ангажираността. Има петно, което засега все още клони към пневмония. След втория рентген добавиха още един антибиотик и оттогава има подобрение, почна да отхрачва. Обаче яко урбазон и кислород 😞 От снощи включиха и сироп за рефлукса, ама още е рано да кажа дали действа.

# 303
  • Мнения: 19 717
Ех, да му се не знае Confused Не бях чувала за такова нещо.

# 304
  • Мнения: 14 834
Ехх Мисис,все си мислех,че сте се оправили и сте вкъщи. Хубаво е,че има подобрение. Пращам ти положителна енергия и се надявам скоро да се оправя мъничето. Гуш!

# 305
  • Мнения: 2 288
Ох, Мис, много прегръдки. Ако имаш нужда от нещо, кажи, ние след малко ще пътуваме за София. Дръж се момиче, всичко ще се нареди. Бебето на колко месеца стана, узгубих ориентация за времето?

Патето два дни вдига температура от нищото. Нито я боли гърло, глава, корем, уши, зъби - нищо. Весела, жизнена, играе и дивее и изведнъж щрак 37-37.5-38.2 за десет минути, започва диша тежко, а сърчицето й ще изхвръкне. Аз днес вдигне отново, заминаваме в спешното.
Няма видима причина, притеснявам се.

# 306
  • Мнения: 2 615
Мисис, всичко ще е наред! Прегръдки и бъди силна ❤

# 307
  • Мнения: 1 426
Мисис, гуш! Като знам моето с какъв рефлукс беше като бебе и какво преживявах на всяко хранене, ти съчувствам от цялото си сърце! Дано скоро този период е зад гърба ви! ❤

# 308
  • София
  • Мнения: 1 309
Благодаря на всички! Много благодаря! Много искам вече вкъщи 😞 Утре май ще ни изпишат, та се надявам. Мина днес и нов рентген, много мърда, таман 4 пъти го снимахме и пак не е ясно какво се получава. 3-ти абокат падна, няма здрава вена. Всички са напукани, всички. Един час го мъчиха да сложат и не се получи. Сега вече сме на мускулни инжекции 😞 Иначе вече е весел и се смее. Предстоят консултации с пулмолог, гастроентеролог. Днес мина една консултация, увеличихме храната, каза да сменя дрехите, че ластика на панталонките бил стегнат, прав да стои и сиропа... Ще видим.

Баткото подлудява ММ. Той се опитва да работи с него, но е драма. Angry

Pure На 4 месеца и половина стана бебето. Голям мъж 😉 Вие как сте?

# 309
  • Мнения: 2 050
Oх, Мисис, мислех, че съм писала вчера, ама не се е публикувало май. Мойто момиченце повръщаше на фонтан в началото, но около 4м мина от самосебе си. Дано и при вас израсте. Щом е весел дребосъкът, сигурно се оправя вече, стискам палци утре да ви изпишат. Това да ти е болно детенцето е най-гадното нещо, пък болница направо не ми де мисли. Те поне имат ли вече по-стабилна хипотеза за диагнозата или тепърва на консултациите ще се търси причината?

Пюр, успех на новата работа, да се похвалиш като отпочнеш!

# 310
  • Мнения: 2 288
Здравейте дами,
Миси, много се радвам, че мъничето вече е в добро настроение. Искрено се надявам да са решили проблема му от корените.
Таткото не го мисли, ще се оправят.

ММ си взе болничен да гледа Пате, защото е на АБ, детегледачката е тук за Мече, а аз отвам на обучение, вчера ме назначиха. Екшъна започва.

# 311
  • Мнения: 2 615
Мисис, как сте, изписаха ли ви?
Ние днес сме на ясла и пак имат варицела Sad. Уж карантинния срок свършва след два дни, но ме жегна....Стискайте палци да не се разболее мъника. Не е ходил от почти два месеца и днес се разплака, вярвайте ми и аз се разревах Cry .

# 312
  • София
  • Мнения: 1 309
Изписаха ни, в нас сме вече. В нас ми е още по-смотано с проклетите инхалации. Не искам вече инхалации, искам нормални лекарства. Това е безумие. Вися часове наред с две пищящи деца над някакъв уред и вече 3-та седмица се моля да оздравеят. Ми не става. Баткото се влоши нещо, в момента е със зверска кашлица. Пак ще го мъкна на прегледи.

Още не съм наваксала със съня, както си личи.

krassi14 Всичко стискам да не се разболеете! Sad

# 313
  • Мнения: 14 834
И аз стискам палци!
Мисис,много ти се насъбра. Хайде стига вече с тези болести! Гушкам те и пращам много положителна енергия да се оправяте. 🤗

# 314
  • Мнения: 1 242
Хай Simple Smile До сега ви четох, имах 65 коментара по темата от последното ми влизане. Мисис , ще се оправят децата, обаче, ОБАЧЕ пази и себе си. И аз така , тук се изпонатръшкаха и трите чавета едно след друго и аз най накрая цъфнах и вързах с много тежка пневмония. Казвам на познатите си - чакам да цъфне чемшира, че карамфилите много скъпи. Нямаше места в нашата болница, та ходих като улава кучка на инжекции. Та се спасих с 3 антибиотика+ гентамицин по две ампули на 12 часа. Още имам буци по гъзо Simple Smile
Като ви чета, че трябва да нямат памперси в 1ва група. Кви са тези филми бре, тук у наше село няма такова нЯщо Simple Smile Гера да си призная се научи на гърне в яслата, но още не смеят да я събуят по гащички. У нас я изпускаме по някога - нормално и ако през крачола излезе на няколко пъти, но тъй като тя все още не говори се пипа ту отпред или отзад и аз тичам , все едно ми дават 13та заплата с гърнето. Иначе все хубави работи около мен-мъжот ще го съдят за смърт по непредпазливост - блъсна с автобус на кръгово 36 набор младеж - а знаете на кръгово няма пешеходни пътеки, просто дядото решил да се разходи.....след няколко месеца почина. И днес на всичката Мара втасала, мъжот се втаса пак със червен вятър на крака. Преди 4-5г вдигна 42С и извиках линейка, сега не иска и да чува. При мен не е за разправяне......Радвам се, че ви прочетох. Да няма болни, ей Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт