Планувано секцио и катетър

  • 9 436
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46 518
Vervam, аз също съм много страхлива, ама много! Щом на мен не ми се видя страшно, значи наистина не е Laughing

# 61
  • Мнения: 18 530
И аз съм страхлива, но не от упойки точно Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1 980
Vervam, и за мен беше странно как ще заспя толкова бързо, но факт. Когато ми казаха, че започват, буквално след секунди заспах.
Аз откакто се помня, имам много ярки сънища. Не е имало нощ, в която да не сънувам нещо. Това беше първият път, в който нямаше нищо. И много добре ми дойде, особено след месеците безсъние заради ужасните киселини.
От тръбата не съм кашляла, беше ми дискомфортно на гърлото и в началото шептях, но бързо мина.

# 63
  • Мнения: 671
Била съм с пълна и със спинална. И съм страхлива. Ама като трябва нещо да се направи и го правя, стискам зъби и отивам. Спомням си пълната упойка, беше заради мисед. Най-гадното е, че в операционната е студено, а аз не обичам студеното. Помня, че анестезиолога ми говореше нещо и ми каза, чеще ми се доспи. Леко ми се доспа и си викам... кога ли ще заспя и това е последното, което помня. Събудих се в леглото и пак ми беше студено. Заспала съм от упойката като гръмната. Предпочитам пълна пред спинална.

# 64
  • Мнения: 5 059
Vervam, и за мен беше странно как ще заспя толкова бързо, но факт. Когато ми казаха, че започват, буквално след секунди заспах.
Аз откакто се помня, имам много ярки сънища. Не е имало нощ, в която да не сънувам нещо. Това беше първият път, в който нямаше нищо. И много добре ми дойде, особено след месеците безсъние заради ужасните киселини.
От тръбата не съм кашляла, беше ми дискомфортно на гърлото и в началото шептях, но бързо мина.

Да,точно,че и аз сънувам всеки божи ден.Нямам ден без сънища(така де,нощ).Може би веднъж в годината ми се случва.
И за това си представям упойката като сън,в който реално нали знам,че съм в упойка и е ужасно.
Не ме притеснява тръбата,газта или разрезите и болката след това.Единствено пустата упойка .

Щастливкoвка
при мен ще е по-сложно със спинална за каквато и да е операция,защото имам гръбначно изкривяване(сколиоза) точно в областта,в която я поставят.

# 65
  • Мнения: 671
Vervam, и за мен беше странно как ще заспя толкова бързо, но факт. Когато ми казаха, че започват, буквално след секунди заспах.
Аз откакто се помня, имам много ярки сънища. Не е имало нощ, в която да не сънувам нещо. Това беше първият път, в който нямаше нищо. И много добре ми дойде, особено след месеците безсъние заради ужасните киселини.
От тръбата не съм кашляла, беше ми дискомфортно на гърлото и в началото шептях, но бързо мина.

Да,точно,че и аз сънувам всеки божи ден.Нямам ден без сънища.Може би веднъж в годината ми се случва.
И за това си представям упойката като сън,в който реално нали знам,че съм в упойка и е ужасно.
Не ме притеснява тръбата,газта или разрезите и болката след това.Единствено пустата упойка .

Аз съм същата със сънищата. Никога не е било да не сънувам. Сънувам преди да заспя даже 😆. И ме беше страх от упойката. А всъщност не беше изибщо толкова страшно, колкото си представях.
Преди такава процедура ще имаш среща с анестизиолог. Ще тепита за алергии и такива неща. Там можеш да кажеш за дядо си.
Успех! Всичко ще бъде наред🐻

# 66
  • Мнения: 5 059
Благодаря. Simple Smile Дядо ми беше възрастен ,на 90 години,като му правиха операцията и по-скоро това е повлияло ,но ме изплаши много и ми е останало като някакъв страх.
Знам,че е неоправдан , но...психика .

# 67
  • Перник
  • Мнения: 1 920
При вс организъм упойката действа различно. Едни се будят като от сън без проблем, други повръщат, трети буйстват..споко,  всичко минава и заминава. В ръцете на лекари си, които знаят какво трябва да направят. Имам 3 пълни упойки никога не съм повръщала или да ми е било зле.  Имам и 5 краткотрайни/без интубиране-тръба, бях по-зле при една от тях отколкото при другите /.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
2 пъти с пълна. Интубирали са ме и двата пъти, но след приспиване и преди събуждане. Не те бодат, вкарват упойка та през абоката. Заспиваш веднага. Първия път ме събудих с шамар, явно на повикване не съм отреагирала. Втория път ме разбудиха и помолиха да се повдигна, за да им помогна да ме преместят, че съм си тежичка.
Газ вкарват в корема при лапароскопия, при секцио и коремна операция - не.
Преди операция трябва да има консултация с анестезиолог и да се тества упойката.

# 69
  • Мнения: 56
Здравейте момичета! Скоро ми предстои планувано секцио с пълна упойка- така поисках, защото имам страхова невроза и съм голяма паника. Проблемът е,че питах лекаря да ми сложат катетъра след като ме хване упойката, но той каза, че не може, защото ще бързат да извадят бебето, преди упойката да е стигнала до него. Каза също, че се слага гел и не било нещо особено,  да не съм се страхувала. Но какво да направя като пустия катетър не ми излиза от главата и ме е страх много повече от него, отколкото от самата операция. Какво е чувството? Толкова ли е болезнено? Колко време отнема?Имала съм цистит преди,  не знам дали е нещо подобно или е по- лошо, но не знам как ще легна да ми го сложат това нещо? Моля помогнете! 

# 70
  • Мнения: X
Аз съм раждала секцио и катетър преди упойка не са ми слагали.

# 71
  • Мнения: 2 721
Не съм по темата, но защо ще си го причиняваш, щом те е страх толкова много?
Няма да ти чета лекция за начините на раждане, щом вече си решила, но при нормалното нямаш такива екстри освен клизмата,която бързо се преживява и не боли.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 992
Раждах по естествен начин и в някакъв момент се наложи да ми сложат. Няма общо с цистита, имала съм. Не е нищо непоносимо като процедура, а съм безкрайно страхлива. Това трябва да ти е най-малкия кахър, изобщо не го мисли.

# 73
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Няманищо страшно! Болката е. За секунда и аз бих я нарекла, неприятно усещане,. А не точно болка..

# 74
  • Мнения: X
Не мога да съм полезна с опит, но наистина това трябва да ти е най - малкия кахър. Със сигурност ще бъде за секунда, а ти от адреналин и цялата емоция и притеснение нищо няма да усетиш!
Аз раждах вагинално и най - големия ми страх беше клизмата. Сега ми е смешно, но...умирах от страх. Е, клизма не ми направиха защото бях с изтекли води, но на фона на цялото раждане като се сетя, че съм се притеснявала от нея и чак сън не спях, ми е много забавно.
Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт