Готови ли сме за бебе?

  • 8 214
  • 307
  •   1
Отговори
# 255
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Всяко дете има право да бъде щастливо! А задължение е на всеки един родител да се погрижи за щастието на детето си! Знаеш ли колко много неразвит потеницал има в децата, защото родителите им не нямат възможност или пък са нещастни, едва свързват двата края и се чудят какво да сложат на масата?! Да речем детето може да бъде велик лекар, програмист, учен  скиор, плувец, музикант, художник ама няма как да стане, ако мама и тате не обърнат внимание и не ивестират пари и време в това дете!
Детето вече се е превърнало в нещастен възрастен, следва модела на мама и тате и създава още нещастни поколения и така до безкрай!
За талантливите деца винаги се намира начин да изявят дарбата си. Детето може да стане велик лекар, програмист или учен, без да е расло с неограничени финансови възможности. А дали ще продължи модела на мама и тати си зависи от потенциала на самото дете, а не от финансовите им възможности. Даденото на готово не развива потенциала на един човек, развиват го борбата, лишенията, трудностите. Препятствията дават истинската мотивация да се бориш, а не наготово предоставените пари. Едно дете е важно да бъде възпитано да е добър човек, да бъде обичано, да му се дадат тези ценности и възгледи, които ще му отворят пътя в живота. Всичко друго си  зависи от него.
Расла съм в сравнително бедно семейство, знам много добре какво е да нямаш. Но съм благодарна на родителите ми за това, което са ми дали и за начина, по който са ме възпитали. Сега имам прилични доходи, благодарение на доброто възпитание и ценностите, в които са ме научили да вярвам.
Искаш ли, начин има.

# 256
  • Мнения: 5 059
Потвърждавам Simple Smile
Мисля,че в посочената ситуация именно "ощетените" деца имат най-меродавно мнение Simple Smile

# 257
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Потвърждавам Simple Smile
Мисля,че в посочената ситуация именно "ощетените" деца имат най-меродавно мнение Simple Smile
Материално ощетените се справят, не се справят духовно ощетените Simple Smile. По-страшно е да растеш без любов, топлота и грижа, отколкото без вещи.

# 258
  • Мнения: 25 749
Точно защото съм била от "нямащите деца", не бих допуснала моето дете да преживее такива моменти.

# 259
  • Мнения: 5 059
Сега,като спомена,именно този тип майки излизат малко извън граници.Може би точно заради познатото чувство на нямане и в стремежа си детето им да има всичко и да не е лишавано.
И лошото е,че покрай материалното малко забравят за емоционалния аспект на нещата и че не всичко е пари.
Поне примерите,които имам пред мен са такива.Всичко се е превърнало в пари, пари, пари и вещи, вещи, вещи. Детето трябва да има всичко последен писък на модата и никой не се замисля,че това не му прави услуга.
So Lucky* коментарът ми не е отправен към теб,говоря за случаите,с които съм запозната.

# 260
  • Мнения: 18 530
Никога не можеш да осигуриш на едно дете съвсем всичко Simple Smile Винаги ще има какво още да си поиска то Simple Smile Не съм максималист по имането. Важното за мен е да имат хубав дом, да се учат добре, тоест каквито курсове и помощ трябват за детето да се осигурят, здрави обувки и подходящи дрехи. И много книги, разбира се. И много любов. Материални придобивки наистина не са най-важното, няма какво да се вторачваме там излишно.

# 261
  • Мнения: 5 059
Никога не можеш да осигуриш на едно дете съвсем всичко Simple Smile Винаги ще има какво още да си поиска то Simple Smile Не съм максималист по имането. Важното за мен е да имат хубав дом, да се учат добре, тоест каквито курсове и помощ трябват за детето да се осигурят, здрави обувки и подходящи дрехи. И много книги, разбира се. И много любов. Материални придобивки наистина не са най-важното, няма какво да се вторачваме там излишно.

Така е,но човек,който е нямал елементарни неща си представя как неговото дете би страдало ,ако и то няма и всячески се стреми да му осигури всичко.Един вид да компенсира неговото минало.
И не се замисля,че това далеч не е най-важното.

# 262
  • Мнения: 18 530
Да, да, разбира се, всичко най-необходимо си трябва. Но все пак повечето деца имат дом и кой да се грижи за тях и да им го осигурява.

# 263
  • Мнения: 25 749
От материалния минимум за едно бебе, стигнахме до презадоволените деца.  Laughing
Нека го кажа така, имала съм едно яке за 2-3 зими докато ми умалее. Искам моето дете да има ново якенце вяска зима. Не говоря за презадоволяване и тънене в лукс (иска ми се, ама няма Mr. Green).

# 264
  • Мнения: X
От материалния минимум за едно бебе, стигнахме до презадоволените деца.  Laughing
Нека го кажа така, имала съм едно яке за 2-3 зими докато ми умалее. Искам моето дете да има ново якенце вяска зима. Не говоря за презадоволяване и тънене в лукс (иска ми се, ама няма Mr. Green).
Аз и ММ сме запалени скиори и тренираме плуване. Зимата всичкото ни свободно време е на пистата, лятото на къмпинг, а през другото време на плувния басейн. Искам детето ми да кара ски и да плува, не смятам, че това е лукс. За сметка на това съм против всякакви таблети, лаптопи и разни играчки. За мен е достатъчно детето да има колело, топка и куче Simple Smile

# 265
  • Мнения: 5 059
Е глупости сега,това не е нямане.По-скоро е грехота да се носи дрешка само един сезон.
Колко интересно виждане.Да не говорим,че е хвърляне на пари на вятъра.
Съвсем в реда на нещата е да се вземе дрешка,която леко да я подгънеш на ръкавите и да се носи и следващата година.
Умът ми не го побира как в твоите очи това може да е нещо лошо Sad

# 266
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Точно защото съм била от "нямащите деца", не бих допуснала моето дете да преживее такива моменти.
Всичко е в мярката и критериите за "нямане". Един няма за хляб, друг няма за яхта. И първият, и вторият могат да бъдат еднакво нещастни.
Всеки иска детето му да е щастливо, въпрос на възгледи и възпитание е да направиш едно дете щастливо. И това се учи тогава, когато то е малко. Ако го направиш материалист, то пак ще е нещастно, дори и в златен дом да живее. Ако се научи да цени други неща, ще намира щастието във всяко едно нещо.
Bianka е права - много любов и много книги.
Vervam, ще те продължа...И не се замисля, че с това вреди, а не помага. Примери много.
So lucky, има дечица, които нямат дори едно яке. Те мизеруват, а не твоето, което няма ново всяка година Simple Smile.

# 267
  • Мнения: 25 749

Умът ми не го побира как в твоите очи това може да е нещо лошо Sad

Дадох прост пример. Лошо е да са ти къси ръкавите и да ти е студено, и якето ти да е протрито, но това в моите очи. Няма да задълвалам, всеки знае себе си. Wink



Всичко е в мярката и критериите за "нямане". Един няма за хляб, друг няма за яхта. И първият, и вторият могат да бъдат еднакво нещастни.


Да, така е, аз съм от вторите. hahaha Много искам една яхтичка, да си я вържа в Маями, ама нямам. Мъчно ми е...

# 268
  • Мнения: 5 059
Май наистина е било само в твоите очи Simple Smile
И повече време съм носила яке и със зор съм го сменяла...
Не го казвам като обида,надявам се да не се и обидиш-това е просто комплекс.Ако наистина е пример за беднотия,повярвай-не си била бедна Simple Smile

# 269
  • Мнения: X

Умът ми не го побира как в твоите очи това може да е нещо лошо Sad

Дадох прост пример. Лошо е да са ти къси ръкавите и да ти е студено, и якето ти да е протрито, но това в моите очи. Няма да задълвалам, всеки знае себе си. Wink



Всичко е в мярката и критериите за "нямане". Един няма за хляб, друг няма за яхта. И първият, и вторият могат да бъдат еднакво нещастни.


Да, така е, аз съм от вторите. hahaha Много искам една яхтичка, да си я вържа в Маями, ама нямам. Мъчно ми е...
Има еди лаф: Казват, че щастието не се купува с пари, да ама с пари си купуваш самолетни билети, което е истинско щастие", така, че аз съм фен на тази сентенция Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт