Готови ли сме за бебе?

  • 8 213
  • 307
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 25 749
Май наистина е било само в твоите очи Simple Smile
И повече време съм носила яке и със зор съм го сменяла...
Не го казвам като обида,надявам се да не се и обидиш-това е просто комплекс.Ако наистина е пример за беднотия,повярвай-не си била бедна Simple Smile
Сега ме подсетихте за яхтата за която си мечтая, натъжих се.
Никъде не съм писала, че съм била бедна. Peace

# 271
  • Мнения: 5 059
Писа,че знаеш какво е да нямаш.
Това не е нямане Simple Smile

# 272
  • Мнения: 18 530
С повечко пари е винаги по-добре, но не трябва да сме вторачени само в тях като най-важни, това е.

# 273
  • Мнения: 25 749
С повечко пари е винаги по-добре, но не трябва да сме вторачени само в тях като най-важни, това е.
Абсолютно съгласна.

# 274
  • Мнения: 383
чета за хора,които са живели в супер лишения,но са доволни,че са се справили сами и никой не може да има претенции,че им е помогнал.
И аз съм така по принцип. Напоследък обаче гледайки цените на къща,сметки и т.н. много бих се радвала нашите или родителите на мъжа ми да са заможни и да могат да ни помогнат финансово.
И за сватбата ако имаха да ни помогнат нямаше да откажа.
Искам сама,но искам и дом и дете,и да не си броя  стотинките в супермаркета...и това преди 35 годишна

# 275
  • Мнения: 547
Точно Три ефографа покрива. И след третия си плащах. Ама аз съм малко луда и доста страхлива та си гледах често.

И аз си плащах, на всеки преглед исках да гледаме бебето. Пък и тя си беше увила пъпната връв и нямаше как да съм спокойна.
Като чуя, че някой се е следил по каса, и не е платил нищо 9 месеца съм силно скептична.
So Lucky аз съм един такъв.човек,който се следеше по каса,бебето го гледахме всеки месец на ехограф, пускахме го даже на 3d и ми вадиха снимки. Имам от всеки един месец снимки на бебо.И това за точно  0лв.Единствено си платих за Феталната Морфология 100лв.За цяла бременност това ми бяха разходите + 60лв витамини и по 3-4лв на месец изследванията в лаборатория.
Раждането ми беше в голяма държавна болница, естествено, без упойка,с предизвикване. То също ми струваше 0лв заедно с престоя.Разбира се благодаря на Господ че имах лека бременност и раждане Simple Smile

# 276
  • Мнения: 383

Раждането ми беше в голяма държавна болница, естествено, без упойка,с предизвикване. То също ми струваше 0лв заедно с престоя.Разбира се благодаря на Господ че имах лека бременност и раждане Simple Smile
Браво. Как си издържала. Аз един ден ще съм от тия дето крещят с пълно гърло за упойка (или по-вероятно ще ми падне кръвното и ще припадна при мисълта какво предстои)

# 277
  • Мнения: 18 562


И аз ако преди това ни припадна и от страх. С упойка е песен-нито ме е боляло,нито нищо,не разбрах кога родих. Не се мъчете, искайте си упойка.

# 278
  • Мнения: 2 220
Парите за сватба бих ги дала за дете/жилище, но аз съм антисватбен тип, да се пръснат 10-15 хилки за единия ден, просто не е за мен. Отделно, че не бих живяла с никой друг, освен мъжа ми и детето ми. Такъв ми е характерът просто, не мога, ако ще златни да са ни отношенията. на 2я ден се изнервям и искам да съм си сама. Това с отделните етажи за мен не е отделно, всеки момент да има някой отгоре/отдолу, мерси, не е за мен. В момента имам бебе на почти 6м., парите хвърчат бързо, бързо. Малкият расте като гъба, почти всеки месец дрехи, памперси, мляко, да не говорим за големите покупки като легла, шезлонги и т.н.

# 279
  • Мнения: 547

Раждането ми беше в голяма държавна болница, естествено, без упойка,с предизвикване. То също ми струваше 0лв заедно с престоя.Разбира се благодаря на Господ че имах лека бременност и раждане Simple Smile
Браво. Как си издържала. Аз един ден ще съм от тия дето крещят с пълно гърло за упойка (или по-вероятно ще ми падне кръвното и ще припадна при мисълта какво предстои)
Ами при мен сравнително бързо се развиха нещата. Пуснаха ми система в 6ч ,бях без контракций, без разкритие,абе никакви индикаций зя раждане, но преносвах 7дни.В 11ч. родих само с 1 малък вътрешен шев.Не е като да не боли ,но не е нищо чак толкова страшно и нетърпимо  Simple Smile Зора ми беше за около час и то от вече по-силните контракций,  раждането не го усетих.Настройваш се психически че не е нищо страшно и че цялата работа е за няколко часа,слушаш докторите и акушерките какво ти говорят и така.Всичко е в главата на човек. На 3тия час след раждането вече бях в.банята и се къпех Grinning Така че се радвам че избрах да родя така  Simple Smile

# 280
  • Мнения: 46 518
Парите за сватба бих ги дала за дете/жилище, но аз съм антисватбен тип, да се пръснат 10-15 хилки за единия ден, просто не е за мен...
Авторката ако имаше 15 бона за сватба, нямаше да пуска темата, писа, че ще е скромно събиране, което вероятно ще е почти 10 пъти по-евтино.

# 281
  • Мнения: 25 749
Точно Три ефографа покрива. И след третия си плащах. Ама аз съм малко луда и доста страхлива та си гледах често.

И аз си плащах, на всеки преглед исках да гледаме бебето. Пък и тя си беше увила пъпната връв и нямаше как да съм спокойна.
Като чуя, че някой се е следил по каса, и не е платил нищо 9 месеца съм силно скептична.
So Lucky аз съм един такъв.човек,който се следеше по каса,бебето го гледахме всеки месец на ехограф, пускахме го даже на 3d и ми вадиха снимки. Имам от всеки един месец снимки на бебо.И това за точно  0лв.Единствено си платих за Феталната Морфология 100лв.За цяла бременност това ми бяха разходите + 60лв витамини и по 3-4лв на месец изследванията в лаборатория.
Раждането ми беше в голяма държавна болница, естествено, без упойка,с предизвикване. То също ми струваше 0лв заедно с престоя.Разбира се благодаря на Господ че имах лека бременност и раждане Simple Smile
Това е чудесно, можеш да напишеш името на лекаря който те следи и гледа на ехограф безплатно. За да знаят други майки.

# 282
  • Мнения: 547
Млада и много мила и лъчезарна беше моята лекарка Simple Smile Намира се в Пловдив, др.Мерджанова Simple Smile

# 283
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
И други лекари по ЗК гледат всеки път на ехограф. Срещала съм и други мнения на момичета в течение на годините, но не помня при кои лекари. Специално за Пловдив става дума. За други градове може да е различно.

# 284
  • Мнения: 18 562
Моя приятелка също не плати и стотинка по ЗК и беше много доволна.Тя плащаше само морфологиите и по-специалните изследвания. Същевременно на на мен и на една друга дружка си ни искаха за това онова. И всеки път се чудехме как може да има такива разминавания 

Общи условия

Активация на акаунт