Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №10

  • 19 640
  • 747
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 436
И седмичният рейтинг. Не че има изненади.

# 196
  • Мнения: 3 246
Момичета, привет! Hug bouquet
Много хубави коментари и съм съгласна с всяка една от вас в различни аспекти.
Според мен, Йълмаз не се насочва директно към Зюлейха, защото има грешна представа за ситуацията и няма причини да се насочва към вече омъжена жена, родила от друг. Нека помислим и от негова гледна точка - ако се насочи към нея, то това действие ще е един вид унижение...какво да прави бившият годеник при една "щастливо" омъжена жена, наскоро родила син от друг?! Да я моли да се върне при него? Да иска обяснение? Да плаче, да се моли? Това всичко, дори и искането на обяснение, за него може би е вид допълнително унижение, отгоре върху това, че тя е предпочела друг. Поне аз така си обяснявам нещата, защото съм била свидетел на подобна ситуация в реала.
Съгласна съм с Ирина Hug напълно за поведението на Демир и наличието на Йълмаз не ми е достатъчна причина и оправдание за Демир. Наистина мисля, че той вече има Зюлейха за даденост, обвързана с брак и още повече със син, роден след брака.
Раздвоена съм по повод на затопляне на отношенията Демир-Зюлейха. Права е Мери Hug, че Зюлейха ще бъде най-силната от тримата и фактът, че на фрагмана изкрещя убедително и с цяло сърце, че ще обича ЙЪлмаз до смъртта си ме навежда на мисълта, че тя ще спази това свое чувство. Съгласна съм и с Морела Hug , че самият факт, че Йълмаз е жив и близо...не са минали години и всичко се е случило относително скоро, ще направи затоплянето към Демир почти невъзможно. НО, Лучия, Таня и Ваня Hug Hug Hug посочват също нещо много важно - самото по-нататъшно поведение на Йълмаз. То може да разочарова и нарани Зюлейха из основи. Също така, тази ситуация с колата и изхвърчането на Зюлейха може да значат много. Мисля си за някаква сериозна травма на Демир, която да изисква грижи и така Зюлейха да се привърже към него в допълнение и на негативните изпълнения Илмазови. А може и Зюлейха да загуби паметта си. Сега ми хрумна...и да не помни Йълмаз. Така ще започне с Демир на чисто. Права е Таня, че няка си не върви Зюлейха да е все студена с Демир. Според мен, ще има някакво затопляне под някакъв вид. Все пак, наистина сме само на 10 серия. Сигурно ще има и втори сезон, така че ще имаме още около 20 серии, предполагам.
Ваня, на Зюлейха не й трябва богатство, но когато се замисли за детето си, нещата придобиват друг нюанс. Права е Морела, мисля (извинявам се, ако бъркам), която писа за майчинския инстинкт и предпочитане на ситуация, която ще е най-добра за детето. Ако за предишната Зюлейха беше достатъчен твърд хляб и палто, за малкото момче, това няма да е достатъчно, ако има избор за висок стандарт на живот. Никоя майка няма да избере детето й да гладува, студува и да остане неграмотно пред възможността да има осигурен живот. Така че, от тази гледна точка, Зюлейха вече не е предишната, тя вече е майка и има голяма отговорност. Ако Йълмаз беше останал беден дори и първата реакция да й е да си тръгне с него заради любовта, не знаем, каква би била втората - като се сети за бебето и какво не може да му осигури.
Но наистина, ще е интересно какво ще си помисли Зюлейха за богатството Йълмазово в сегашната ситуация. Thinking
 bouquet bouquet bouquet

# 197
  • Мнения: 28 078
Уур с екипа на сериала "İsimsizler", в който изпълнява ролята на  Fatih Keskin - 8 декември 2017 г. Не зная как е името на български, от английски е "Безименният отряд/взвод"



На мен ми беше интересно да видя Уур в друга роля, слагам тези клипчета за любопитните.








Пропуснах нещо - не знаем дали Гюлтен няма да потвърди сегашното разочарование на Йълмаз от Зюлейха. Тя знае истината, но устройва ли я да му я разкаже.

# 198
  • Мнения: 3 436
Цитат
Но наистина, ще е интересно какво ще си помисли Зюлейха за богатството Йълмазово в сегашната ситуация. Thinking
Какво ще си помисли … Сега тя е наред да си направи грешни заключения по външни признаци. Особено като не е ясно след колко серии ще разговарят очи в очи. Ще стане като в онзи руски отзив, споделен от Ваня … "комедия от грешки". Само че дали ще е комедия.

Добре, Гюлтен е заинтересована. Но Сабахаттин, като види в какво състояние е Зюлейха, докога смята да мълчи? Да й каже, каквото знае за Йълмаз и какво преживя той. А все ще види и Йълмаз - на него няма ли да му намекне нещо, като види мъките и заблудите на двамата. Стига само е успокоявал с думи, илачи и водица. Ако много се усложнят нещата заради недоразумения, ще му тежи този грях и на Сабахаттин.

И една мила "Гюлтен", Селин Генч. Извинявам се, ако са слагани.
https://www.instagram.com/p/BngjxbxA-0R/

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 21:08 от Tania M.

# 199
  • Мнения: 9 388
Привет.  Hug

Цитат
Но аз също, както и някои от вас, мисля, че точно Йълмаз, с отношението си към Зюлейха, ще стане причина за сближаването ѝ с Демир.
Peace И аз така мисля.

Пасивността на Демир в брака, липсата на опит да спечели любовта на Зю с целенасочени действия е нещо, което на мен ми допада. Аз също очаквах при отвличането на Аднанчо Демир първо да отиде в стаята на Зю, да я утешава, но той се захвана с важното - да търси Аднан. Може и да мисли, че Зю вече му е даденост, но аз лично мисля, че той я обича твърде много и всеки контакт с нея, който му показва, че не е обичан, той го избягва. Търпеливо чака момента, в който нейното отношение ще се промени. Не я насилва. Стига му да я гледа, докато спи, да я прегърне, докато е с гръб към него и няма къде да избяга, да я усеща до себе си и да получава примиреното й съгласие за любов.

Образът на Демир е много плътен, много добре изграден от сценаристите. Не са го направили смесица от размекнато от любов мекотело и демон, а са го направили силен мъж, който владее дори любовта си. Само гнева не може.  Grinning

# 200
  • Мнения: 3 634
Добро утро!  Hug
На всички желая прекрасен ден!

Дани, много хубаво си описала Демир.
Тя е даденост за него, но официална,
а той иска душата и любовта и,
които не се взимат, а се дават.
Трогателен е в чакането си „някога“,
което е все по-невъзможно...


# 201
  • Мнения: 3 246
Привет Hug
Дани, Ваня Hug Hug добре сте го описали, но аз имам друг прочит. Peace Аз също мисля, че Демир е силен човек, много чувствителен и горд, но не владее нито любовта си, нито гнева си. Видяхме много примери, как не владее гнева си, но за мен не владеенето на любовта му се изразява в начина, по който той реши да притежава Зюлейха. Това е много радикален и агресивен начин, който на мен ми показва, че не може да владее любовта си, а се поддава на желанието. Отделно, не мисля, че му стига само да я гледа как спи и т.н., мисля, че си има известна доза насилие - удари я, крещи й, кара я да повтаря фрази и я тормози да му казва, че го обича. Не така разбирам аз търпението, дори напротив. Самият Демир избра това свое положение, той знаеше, че се жени за емоционално заета жена, така че аз лично не го съжалявам и не ме трогва. Той сам избра този свой път. Какво очакваше...след има няма няколко месеца Зюлейха да се хвърли на врата му ли? Да го обикне безумно, при условие, че вече силно обича друг мъж? Нали уж я познава, не знае ли, че чувствата й са дълбоки. Трябваше да помисли за всичко това, преди да настоява за сватба или първо да я опознае добре и тогава. Така или иначе, той по време на сватбата очакваше и беше сигурен, че Йълмаз ще лежи до живот или най-малко 24 години. Би трябвало да си даде време, както и на нея. Ако е искал да й спасява честта и името на бебето и ако това е било водещото, то трябва да се е примирил с това, че трябва да е изключително търпелив и дори, че може да не се стигне до обич от нейна страна, трябва да не я кара да казва неща, които не мисли и не чувства, да не я удря и да не й крещи. Peace
Иначе, Дани, много ми допадна това твое мнение:
Цитат
...аз лично мисля, че той я обича твърде много и всеки контакт с нея, който му показва, че не е обичан, той го избягва.
Наистина има нещо такова, усеща се.
Таня Hug напълно подкрепям за Саббахатин, недоумявам, какво чака този човек. Единственото, което се сещам е, че не вижда бъдеще за Зюлейха и Йълмаз, защото знае, че Демир никога няма да позволи развод и че винаги ще преследва за да убие Йълмаз. Опитвайки се да разочарова ЙЪлмаз, той се надява Йълмаз да замине, а Зюлейха да се примири...така както той-Саббахатин се е примирявал с брака си.
 bouquet bouquet bouquet

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 14:52 от dana78

# 202
  • Мнения: 28 078
Привет! Hug
Именно затова не споменах Сабахаттин, защото не забелязвам никакви признаци у него за намеса в семейния живот на Демир, особено след несполучливото бягство на Зюлейха.


# 203
  • Мнения: 3 436
Привет!
Е, те след злополучното бягство на Зюлейха нали си обещаха, че ще пробват пак. По-точно Зюлейха го каза, а Сабахаттин замълча. Но тогава го нямаше бебето Аднан-Йълмаз, а впоследствие Сабахаттин видя на какво е способен Демир след изтезанията над Йълмаз. Дава си сметка, че Демир е непреодолима преграда - както за неговия (на Сабахттин) развод, още по-малко - за евентуален на Зюлейха.

И тук се сещам за тезата на Ваня, че Демир е в огромна опасност по всички линии, а в момента всички предимства са на страната на Йълмаз. Има любовта на Зюлейха, лекар - свидетел чие (не) е детето, има пари за равода и може да си вземе жената и да напуснат. На теория - да. Обаче на този етап аз въобще не виждам Сабахаттин като такъв свидетел на практика - дори не и пред Йълмаз, да не говорим за съда. А между другото обеща и дискретност на Хюнкар.
Но все пак очаквам изненади от сценаристите, като тази с амнистията. Почти никой не предположи скорошно излизане на свобода на Йълмаз - в рамките на по-малко от 9 месеца, в деня на раждането на Аднан-Йълмаз.

Şoku atlattıktan sonra, Züleyha’nın tepkisi ne olacak?



Yılmaz’ın uykusundan faydalanıp, sessizce yaklaşan kim?
 https://www.instagram.com/p/BqHxSmoDH9W/

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 15:22 от Tania M.

# 204
  • Мнения: 21 201
 wavey

В новия епизод, ще видим младия Фекели-Садръ Алъшък, който е син в реала на актьора Керем Алъшък играещ Фекели.

# 205
  • Мнения: 3 436
И аз видях тия снимки с Фекели/Алъшак старши и младши, но нали денем нямам достъп до Контакт, нямаше кога да задълбавам.

А младата Хюнкар кой ще играе? На Вахиде Перчин дъщеря й? (Нали и двете играха в "Майка", няма да е сефте.)  Laughing

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 16:19 от Tania M.

# 206
  • Мнения: 28 078
Нейджи bouquet, благодаря! Тъкмо се чудех дали няма да покажат и младия Аднан или младата Хюнкар Wink

Таня bouquet, на много ранен етап, когато обсъждахме варианти за бързо излизане от затвора - бягство, скок във времето или амнистия, защото по времето, когато се развива действието, в Турция е имало военни преврати, а след тях и амнистии. Всъщност това беше и най - реалистичния начин Йълмаз да бъде освободен. А тъкмо тогава се появи новината за участието на Керем Алъшък и решихме, че може би неговият герой ще му помогне за бягството. Аз все пак залагах повече на амнистия, защото бягството не само усложняваше сюжета, но и щеше да е пречка за бъдещите му действия.
Благодаря на всички за споделеното в темата Hug bouquet

# 207
  • Мнения: 3 436
Лучия, мислех да пропусна изречението, което си коментирала, в случай че е имало коментари и "познали", а и се застраховах с едно "почти". Но не това беше мисълта ми.
Исках да кажа, че някои от почти единодушните ни предположения сега (за поведението на героите, в случая ставаше дума за Сабахаттин) може въобще да не се случат и да има изненади. И даже по-добре.

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 16:31 от Tania M.

# 208
  • Мнения: 3 246
Привет Hug
Мили дами, наистина много въпросителни и това е интересното...много добра идея на СЦ - макар и разбира се, да не откриват топлата вода - да използват сина на актьора, играещ Фекели...така е по-автентично. Симпатяга е младият Фекели...не знам, за сега много симпатизирам на героя. Харесва ми поведението му, уравновесеността му, трогва ме съдбата му. Надявам се да видим и младата Хюнкяр и Аднан, така ще се потопим в атмосферата на старата история.
 bouquet
Къде е фрагмана? Не трябваше ли вече да са го пуснали или аз бързам много? Mr. Green Whistling

# 209
  • Мнения: 21 201
Хм, Thinking аз ли съм пропуснала момента с появата й,  newsm78 или вместо 10 са написали 9 серия? newsm78
Скрит текст:
Отрывок из статьи о сериале про новую героиню Нихаль.
Однажды в Чукурова || Bir zamanlar Çukurova
В 9 серии к сериалу присоединилась жена Джегно Нихаль. Не имеющая друзей кроме Гультен, Зулейхе Нихаль станет новым другом. Джегно ранее в разговоре с Демир, сказал, что влюблен в Нихаль и собирается жениться на ней. Интересно, испытывает ли Нихаль взаимные чувства к Джегно ?
Посмотрим станут ли отношения Зулейха и Нихаль верными и дружескими? Зулейха однажды рассказав ей правду, увидет ли поддержку?

Общи условия

Активация на акаунт