Тунис - 2019/2020?

  • 82 504
  • 798
  •   2
Отговори
# 285
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Здравейте, на 22,06, трябва да пътуваме, но хотела ни ще отвори на 01,07,. От агенцията все още нямам адекватен отговор къде ще ни настанят. До последно се мъчат да ми обясняват как оферти на неработещи хотели не се продавали, а вече станах свидетел на много такива случай. Хотела, който сме избрали е Sahara Beach AquaPark Resort свързах се с тях и ми отговориха, че отваря от юли. Има ли други за този хотел?
Агенцията трябва да получи информация от туроператорът. А той от своя страна от хотела. В момента много хотели сменят датите на отваряне, и както са ви казали 1.07, така утре може да е 20.06.
Ще ви предложат варианти. Ако ви устройват - ок, ако не - връщат ви веднага парите. П.П. на този етап предполагам сте платили само капаро 50 лв. на човек?

# 286
  • Мнения: 9
Здравейте, на 22,06, трябва да пътуваме, но хотела ни ще отвори на 01,07,. От агенцията все още нямам адекватен отговор къде ще ни настанят. До последно се мъчат да ми обясняват как оферти на неработещи хотели не се продавали, а вече станах свидетел на много такива случай. Хотела, който сме избрали е Sahara Beach AquaPark Resort свързах се с тях и ми отговориха, че отваря от юли. Има ли други за този хотел?
Агенцията трябва да получи информация от туроператорът. А той от своя страна от хотела. В момента много хотели сменят датите на отваряне, и както са ви казали 1.07, така утре може да е 20.06.
Ще ви предложат варианти. Ако ви устройват - ок, ако не - връщат ви веднага парите. П.П. на този етап предполагам сте платили само капаро 50 лв. на човек?
Платихме цялата сума и чак след това получих информация за по-късното отваряне на хотела. Има много случай на туристи, които не са информирани за затворени хотели и научават това кацайки на туизийска земя. С малко дете съм и бих искала предварително да знам къде ще ме настанят, но за сега нямам отговор.
Здравейте, на 22,06, трябва да пътуваме, но хотела ни ще отвори на 01,07,. От агенцията все още нямам адекватен отговор къде ще ни настанят. До последно се мъчат да ми обясняват как оферти на неработещи хотели не се продавали, а вече станах свидетел на много такива случай. Хотела, който сме избрали е Sahara Beach AquaPark Resort свързах се с тях и ми отговориха, че отваря от юли. Има ли други за този хотел?
Агенцията трябва да получи информация от туроператорът. А той от своя страна от хотела. В момента много хотели сменят датите на отваряне, и както са ви казали 1.07, така утре може да е 20.06.
Ще ви предложат варианти. Ако ви устройват - ок, ако не - връщат ви веднага парите. П.П. на този етап предполагам сте платили само капаро 50 лв. на човек?

# 287
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Веронка, всички по веригата искат да знаят същото. Само че в момента няма нищо сигурно.
Така или иначе, вие ще имате възможност за избор и не губите нищо. Ако пък сте харесали друг хотел, защо директно не ги питате дали могат да ви го сменят? От моите наблюдения при Абакс обикновенно се предлага по-висока категория хотел без доплащане.
Миналата седмица имах хора в Континентал Хургада, ден преди тръгване се оказа, че хотелът е овърбукнат, преместиха ги без доплащане в Джаз Аквамарин.

# 288
  • Мнения: 9
Веронка, всички по веригата искат да знаят същото. Само че в момента няма нищо сигурно.
Така или иначе, вие ще имате възможност за избор и не губите нищо. Ако пък сте харесали друг хотел, защо директно не ги питате дали могат да ви го сменят? От моите наблюдения при Абакс обикновенно се предлага по-висока категория хотел без доплащане.
Миналата седмица имах хора в Континентал Хургада, ден преди тръгване се оказа, че хотелът е овърбукнат, преместиха ги без доплащане в Джаз Аквамарин.
Попитах за такъв вариант, но нищо вече две седмици чакам отговор. За това търся и други хора в подобна ситуация. На ясно съм, че в момента е много несигурно  особено в туризма и пътуванията. Но така ми се пътува и така се бях настоила за едно хубаво пътешествие. Дано всичко се нареди добре.

# 289
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Веронка, всички по веригата искат да знаят същото. Само че в момента няма нищо сигурно.
Така или иначе, вие ще имате възможност за избор и не губите нищо. Ако пък сте харесали друг хотел, защо директно не ги питате дали могат да ви го сменят? От моите наблюдения при Абакс обикновенно се предлага по-висока категория хотел без доплащане.
Миналата седмица имах хора в Континентал Хургада, ден преди тръгване се оказа, че хотелът е овърбукнат, преместиха ги без доплащане в Джаз Аквамарин.
Попитах за такъв вариант, но нищо вече две седмици чакам отговор. За това търся и други хора в подобна ситуация. На ясно съм, че в момента е много несигурно  особено в туризма и пътуванията. Но така ми се пътува и така се бях настоила за едно хубаво пътешествие. Дано всичко се нареди добре.
Хм, не ви критикувам, напротив - опитвам се да дам варианти за действие. Пиша ви на лично за да не спамя тук.

# 290
  • Мнения: 1
Здравейте! Предстои ни пътуване в Тунис следващата седмица. С новите правила от 01.06 ни казаха, че можем да влезем в Тунис с положителен тест за антитела( имаме такъв с достатъчно количество антитела). Някой пътувал ли е с такъв сертификат и какво проверяват? Благодаря!

# 291
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Здравейте! Предстои ни пътуване в Тунис следващата седмица. С новите правила от 01.06 ни казаха, че можем да влезем в Тунис с положителен тест за антитела( имаме такъв с достатъчно количество антитела). Някой пътувал ли е с такъв сертификат и какво проверяват? Благодаря!
Нещо не е точно така. Официално:
Актуалните мерки за влизане в Тунис, които влизат в сила от 01.06.2021г.
Какво е новото:
Клиенти могат да влизат в Тунис БЕЗ да предоставят негативен PCR тест ако:
1. Имат сертификат за ваксинация, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с QR код. Сертификатите с подпис и печат не се приемат от Тунизийските власти.
2. Преболедували са Ковид-19 минимум 6 седмици преди датата на отпътуване и имат документ от съответния лекар/лаборатория, изрично отново с QR код.

Всички клиенти, които не попадат в горепосочените параметри остават по следния начин: Предоставя се отрицателен PCR тест, направен 72 часа преди пътуването за лица над 12 години;

# 292
  • Мнения: 2 433
Освен ако няма пресни промени.. ние пътувахме преди две седмици, искаха PCR, на влизане в България може антигенен.

# 293
  • Мнения: 1 715
На мен ми предстои пътуване след седмица.



Какво означава PCR тест с QR код? Последно съм си правила PCR февруари в Пирогов за друго пътуване - никакъв QR код нямаше на теста.

Това нещо ново ли е с QR кодове на PCR ите?

# 294
  • Мнения: 2 433
QR-a ще ви го даде тур операторът, на нас ни ги раздадоха на летището. PCR-а трябва да е 72 часа преди полета, освен ако не сте ваксинирани или не сте го преболедували скоро. На нас ни пратиха ваучери за безплатен тест седмица преди да излетим, не знам кога сте резервирали/коя агенция ползвате, та не гарантирам, че ще е безплатен и за Вас.
Аз като цяло не съм очарована от страната, но може би не бях с такива очаквания. Сезонът е много слаб, малко туристи и съответно няма разнообразие в нищо, като най-вече говоря за храната..
Екскурзията до Сахара я препоръчвам с две ръце, заради нея само не ме е яд, че отидохме там.

# 295
  • Мнения: 1 715
Благодаря, Хибискус. При нас няма безплатен ПСР. Значи QR кодът е декларацията за влизане, така ли? pCR-ът си е стандартен без кодове по него?
Честно казано от последното ми пътуване насам доста хора се ваксинираха и ето, че признават ваксинационни сертификати (които май пак са някакви кодове) и цялата информация навдякъде е хаос. Човек не знае какъв документ да подготви, че да е легитимен на граница...

# 296
  • Мнения: 2 433
Свържете се с агенцията която ползвате и те ще ви обяснят всичко, кога пътувате? Би трябвало да ви изпратят цялата информация и на имейл. Както и едни “здравни декларации”, които никой не гледа в Тунис, но уж изискват.

# 297
  • Мнения: 1 715
На 29ти. Вероятно ще изпратят. Ние хванахме "last minute" оферта и честно казано супер неподготвени тръгваме за дестинацията. Макар че попрочетох разни вече неща какво си заслужава да се види 😇😇😇

# 298
  • Мнения: 285
На 29ти. Вероятно ще изпратят. Ние хванахме "last minute" оферта и честно казано супер неподготвени тръгваме за дестинацията. Макар че попрочетох разни вече неща какво си заслужава да се види 😇😇😇
На каква оферта отивате, ако може да споделите?

# 299
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
На 29.06 програмата е на Онекс. Имаха жестока цена 290 евро на човек за Golden Tulip Taj Sultan... Дават талон за отстъпка в Рамус 20% за тестовете. Поискайте си.

Ако не сте ваксинирани, ако нямате сертификат за прекаран Ковид, пътувате задължително с PCR тест. В Рамус ще ви го принтират на английски с всички нужни реквизити. Вече цял месец пътуват туристи така...
Онлайн се попълва един формуляр, като почти за всички дестинации, не е нещо сложно, и се генерира QR код.
Има и една декларация, която като цяло дублира онлайн формуляра...
Валидни паспорти...
Това е. Нищо по-различно от други дестинации.

Общи условия

Активация на акаунт