С малко МАЙско тумбаче напред, втори триместър привет!

  • 28 809
  • 724
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 856
С първото дете при регистрация за Жк вече бях + 5 кг. На финала бях + 22 кг.
Сега стартирах с 15 кг повече от тогавашния ми старт и мн се притеснявам за качването. Но ето вече 15 седмица, а съм само + 1 кг. А тогава повръщах и ми се гадеше, сега даже се замислям бременна ли бях или не 😁
Така че хранете се доколкото можем правилно, но явно не всичко зависи от нас

# 76
  • Мнения: 78
Ех, момичета, да ви се похваля! Нали ви казах вчера, че искам.да се раздвижа ха ха, та днес след сладка дрямка излязох на двора и играх малко баскетбол 😂.Под играх разбирайте похвърлях си малко в коша, ама така се развеселих, пропиляна спортна надежда съм аз.😂
Monamour, радвай се, че си качила малко, чудесно е , че бебчо се развива добре , а мама продължава да е фина. Според мен е време да приемеш, че всичко е шест и повече да се радваш на това! ❤
Lolita, и мен на моменти ме хваща шубе как ще се справяме с още едно детенце, но гледам да не мисля...иначе глава ме заболява. 😁В момента си живеем преспокойно, детето порасна, спокойно и добричко е, а ние сме в състояние освен да му даваме много любов и да си го гледаме без да правя сметка, ако му купя нови обувки, какво няма да мога аз да си купя например. Със сигурност обаче ще ни е по-трудно с още едно съкровище, но аз знам, че ако има любов в едно семейство и здраве , другото се нарежда и някак си си го повтарям за спокойствие и кураж.Така че горе главата, сигурна съм, че след време няма да може да си представиш живота без това човече, което расте в теб сега!❤❤❤

# 77
  • Мнения: 574
Понякога се споглеждаме с ММ и се питаме: Абе, ние какво правехме по цял ден преди да имаме дете? Thinking
Наистина не можем да се сетим как изглеждаше животът преди него. И не знам и какво съм правила с цялото това свободно време само за мен. Е, имах по-добър педикюр и по-редовно оскубани вежди. Hands Nail Care
С времето всичко си дойде на мястото - сега пак си работим, пак си излизаме, пак си ходим на почивки.
И с второто ще е така. След първата годинка, живот и здраве, пак ще си намерим ритъма. People Baby

# 78
  • София
  • Мнения: 4 014
Хубаво звучи 'след първата годинка'. Дай боже така да е при вас. На мен ако ми се падне малко чудовище като първото ми човече...не знам как ще се справим хаха. Здраво да е само пък спането, пътуванията и приятелите ще оставим за по-натам.
Както казва майка ми ' който не се е родил, той не се е изгледал'. Ще се справим със сигурност:)

# 79
  • Мнения: 518
Охх аз снощи викам на мъжа ми "ти осъзнаваш ли след няколко месеца, колко много ще се промени живота ни.. вече няма да излизаме когато ни е кеф, няма ходене често на кино, събирания с приятели.. един малък човек ще заеме ежедневието ни целодневно", той каза, че го разбира, но според мен и двамата ще го осъзнаем чак когато се роди. Все още ме е страх от промяната на навици, ежедневие и всичко, но аз съм си такава не обичам много много промените, но пък детенцето е желано и обичано още от сега. Нека да ни е живо и здраво пък ще го отгледаме и ще се нагодим според него. Ако за децата си не правим компромиси, то за кой друг? 🤗❤

# 80
  • Мнения: 2 843
Същата работа сме и ние. Имаме сега един ритъм, пътуваме (пътуваХме) често, излизаме често, рядко се задържаме вкъщи петък и събота вечер. Какво ще правим, ако не може да идем на море поне няколко пъти лятото, и поне на още няколко места пролетта или есента... Имаме приятели из Европа, редовно се виждме, обикаляме за концерти... Ей на, сега в момента трябваше да сме на концерт в чужбина, но док каза да не рискувам. Още не мога да осъзная всичко и да го мисля по друг начин.

Вчера например обявиха група за Hills of rock в Пловдив догодина в края на Юни и вече се чудим дали ще може идем, кой би могъл да гледа бебето и как въобще да ни се случва всичко. Ей на, не знам!

# 81
  • Мнения: 609
Ще се нагодите спрямо бебчето, изглежда малко страшно, но нещата винаги заемат правилна позиция за всеки. И при нас имаше притесненя с появата на детето, при все че бяхме свикнали на неспирен живот, обикаляне къде ли не и такива. Но след като се роди не променихме много начина си на живот, започнахме с нея да ходим навсякъде, почнахме я от 4 месечна възраст и 2200км с колата минахме, побъркахме го от обикаляне това дете, но просто се напаснахме тримата и така че на всеки да му е добре. Нито занемарих себе си, не се оставих и просто съчетахме всичко. Сега ще видим с още едно как ще е, не се тревожа, ако седна да го мисля нищо общо няма да излезе накрая Joy Да са здрави, че това е най-важно! 💓

# 82
  • Мнения: 164
Живота се променя генерално,  но пък човек се напасва и в крайна сметка може да съчетае нещата. Мен най- ме тормозеше липсата на сън (морето диване ме вдигаше по 5-6пъти на нощ до 2 годишна възраст)... другото, което се губи е спонтанността - като в петък следобед да решите да заминете на палатка в планината за уикенда  или след работа спонтанно да излезете с приятели и да се приберете по малките часове.
За пътуванията - с бебе кърмаче е най- лесно. С дъщеря ми се качихме на самолет когато беше на 2,5 месеца,  на 3 месеца бяхме на почивка на канарските острови, на 8 месеца имаше 14 полета зад гърба си и 5 държави.

Виж, на кино и ресторанти не ходим ако не сме в отпуска - живеем далече от роднини и баби, но някакси не ми липсва много и си наваксваме през ваканциите.

За килограмите - monamour  въобще не се притеснявай - аз карам 16гс и съм точно на същите килограми както преди бременността. Трябва да се отбележи, че загубих 2кг в рамото и сега пак ги наваксах Joy. С миналата ми бременност бях +3 в 6ти месец и много се бях притеснила, че бебето може да получи увреждания защото не ям достатъчно. Опитвах се на сила да се тъпча, но докторът ми ме успокои и каза да не се вкарвам във филми - в началото бях отслабнала с 4кг така че и това се броял. В крайна сметка финиширах с +16кг. Излезе 4кг бебе, останалите ги свалях 1година и накрая закотвих на +4 от преди да бременея Confused. Не бързай да качваш - никой не се е разминал без + крилца,  но колкото по-малко толкова по-лесно след това.

# 83
  • Мнения: 1 071
То това ми е малко филма поредният, да не би да кача изведнъж 100 кила. 😂
Ох и още 2 филм от преди малко, ядох тоблерон, а както знаете е твърд. Усетих половин час след това подутина от вътрешната страна на венеца между 1ви и втори зъб горе. Погледнах и направо се разревах, заприлича ми на тумор. Последваха снимки, пращане на моята кума,която е зъболекар и рев,че едва ли не имам рак. И това в рамките на 15 Мин.
Изводът е,че стоенето сама вкъщи уикенда не ми се отразява добре на психиката. 😅
После навързах нещата с тоблерона..

# 84
  • Мнения: 95
Вчера например обявиха група за Hills of rock в Пловдив догодина в края на Юни и вече се чудим дали ще може идем, кой би могъл да гледа бебето и как въобще да ни се случва всичко. Ей на, не знам!

Ах, как искам и аз да ида на Disturbed... И го мислим и ние. Но не знам до колко ще е ок бебе на 30 дена да го оставим и да ходим да куфеем. Свекърите ми са в Стара Загора и така ме сърбят ръцете отсега.

# 85
  • Мнения: 43
Теглих се днес отново. Само 1 кг съм отгоре, а съм средата на 4ти месец. Дали е нормално?
Според мен трябва да се радваш 🙂 в смисъл не мисля ,че не е нормално това ,че не си качила. Хората нормално започват да качват в края на 4я месец ,а не като мен да се тъпчат като прасета и вече съм +4-5 кг . Може да не си податлива на качване. Пък и ти имаше проблеми с гаденето доколкото помня и не можеше да се храниш както трябва. Аз понеже нямах такъв проблем и резултата е очеваден 😄 Спокойно ,всичко ще е наред ,Ако беше обратното по нямаше да е Ок,защото тогава щеше да има други проблеми .

Спокойно и аз нямах проблеми с гаденето и аз съм плус 4 5 кг Joy

# 86
  • Мнения: 1 071
Добро неделно утро.
Легнах си с леки болки в гърлото снощи, като смуках прополки и взех Осцилококцинум.
Тази сутрин се събудих и едвам преглъщам. Някакви идеи освен пчелен мед? 😓
Май ще ме натръшка и мен тъпия гаден вирус.

# 87
  • Мнения: 529
Лина Д. да не се притеснявам казваш,не съм само аз 😂😂😂 Каквото такова,ще му мислим после 😉

Монамур вземай мерки навреме,че аз направо се плаша от сегашните вируси . Няма да забравя миналата зима се прибрах по празниците и 10 дена в болница бях, направо не ми се мисли сега какво ще правя ! Бързо оздравяване!

# 88
  • Мнения: 609
Monamour още в началото имах хрема и болки в гърлото и пръсках тантум верде форде и точно от 3 пръскания ми се оправи. Пише, че няма противопоказания за бременни, а и по-добре бързо да се пресече, вместо да се влачи дълго. На малката също пръскам ако има нужда и съм много доволна.

# 89
  • Мнения: 574
Добро неделно утро.
Легнах си с леки болки в гърлото снощи, като смуках прополки и взех Осцилококцинум.
Тази сутрин се събудих и едвам преглъщам. Някакви идеи освен пчелен мед? 😓
Май ще ме натръшка и мен тъпия гаден вирус.
Амурче, Хомеожен мога да ти предложа, хомеопатия за болно гърло на Боарон. Обади се по тел на гинеколога ти и питай дали е ок. Другото, което на мен ми беше изписано и одобрено от джи пи хомеопатка и АГ-то е едно за смучене ИСЛА.
Момичета с първо бебенце в тумбака, с риск да прозвуча като някаква поучителна леля - наистина се нагласят нещата, ще видите. И както е казала Кореандърчето трябва малко да го свикнете бебето с вашия режим. Нашият мишок беше на 10 месеца като го заведохме на море. И за едно лято ходи 4 пъти. Аз също не се зарязах, стремях се да се насилвам дори понякога (защото наистина безсънието за мен е най-големият бич на бебето), но да излизаме вечер, да имаме пак социален живот.
А за тия концерти - аз много ви се радвам на ентусиазма (пак тука ставам поучителна Blush ), но изчакайте да дойде бебето и ще видите, че може и да не искате да го оставите за 24 часа на никого. Много беше трудно, поне за мен беше, в началото да го оставям на някой. Но аз знаех, че трябва на 5 месеца като стане да се върна на работа, нямаше как. И за това си наложих сама да свиквам. Не съм споделяла с никого, всички си мислят, че съм си малко ледена. Но всъщност от вътре ми беше много гузно и зле. Точно с цел свикване го дадох на майка ми за два часа като беше на 10 дни. Само да излезем с приятели набързо до един ресторант до нас. Акъла ми беше само в бебето. Нищо не разбрах от това излизане освен, че искам да се прибера веднага. Hug Но с времето става по-лесно и по-лесно. Само чувството за вина не си отива. GrinningGrinning
С една приятелка се шегуваме , че да си родител, това е основно да се чувстваш виновен. Все нещо не си направил както трябва. Stuck Out Tongue Winking Eye Ако го водя на градина - ето, на, виж се, гледаш да се отървеш от детето. Ако не го водя на градина - ти, само го държиш това дете в нас, как не те е срам. Ако го водя на лекар - само го влачиш по доктори за едни сополи. Ако не го водя - а, а ти като се разболееш ходиш на лекар, нали. Егоистка. Твърде много внимание му обръщаш, ще стане мамино синче. Не му обръщаш достатъчно внимание, как не те е срам. И още мнооого такива мисли JoyJoy Но се стремя да ги контролим, не им се поддавам и вътрешно знам, че правя най-доброто, което мога за момента. Но това тънко гласченце.....от време на време се прокрадва. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт