Свекървата иска да живее с нас.

  • 27 218
  • 346
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 4 360
Няма да станат нещата. Аз се махам и отстъпвам...не мога повече. Казах, че си искам багажа в деня на изписване, само да си го прехвърля от едната кола в другата...моят живот също е дар и е толкова важен колкото на всеки друг-време е да го разбера и да почна да се ценя. Явно ще съм като повечето-самотна майка доверила се на путьо зависим от майка си, а днес разбрах, че и от баща си. Живи и здрави да са още 100 години. Само мога да кажа на бъдещите жени с тези проблеми-не вярвайте, че нещата ще станат в бъдеще, бъдещето е сега, а не някъде в необятното. Това ще бъде най-големият ми урок в живота. Съжалявам, че трябваше да се случи. : ) Някъде там може и да срещна мъж с главно М, но да ви кажа вече не изпитвам и нужда-важни сме аз и бебето ми. Благодаря за съветите и мненията на всяка една от Вас!


Последният ти пост вече звучи разумно. Той ще припознае ли бебето? Ще комуникират ли? Има ли желание да е баща?

# 331
  • Мнения: 26
Няма да станат нещата. Аз се махам и отстъпвам...не мога повече. Казах, че си искам багажа в деня на изписване, само да си го прехвърля от едната кола в другата...моят живот също е дар и е толкова важен колкото на всеки друг-време е да го разбера и да почна да се ценя. Явно ще съм като повечето-самотна майка доверила се на путьо зависим от майка си, а днес разбрах, че и от баща си. Живи и здрави да са още 100 години. Само мога да кажа на бъдещите жени с тези проблеми-не вярвайте, че нещата ще станат в бъдеще, бъдещето е сега, а не някъде в необятното. Това ще бъде най-големият ми урок в живота. Съжалявам, че трябваше да се случи. : ) Някъде там може и да срещна мъж с главно М, но да ви кажа вече не изпитвам и нужда-важни сме аз и бебето ми. Благодаря за съветите и мненията на всяка една от Вас!


Последният ти пост вече звучи разумно. Той ще припознае ли бебето? Ще комуникират ли? Има ли желание да е баща?


Не искам да го припознава. Страх ме е да не ми го отнеме по някакъв начин. Аз никога няма да го спра да бъде баща и да се грижи за бебето, но предпочитам да се застраховам. Подлостта в хората е безгранична и вече не вярвам на никой. : ) Толкова психясала не съм се виждала...близките и обкръжението ми също. Нищо не си струва! Пък камо ли някакъв “мъж”. Ще си го кръстя както искам и ще носи фамилията на род от силни жени! : )

# 332
  • София
  • Мнения: 4 360
По-добре да е така, но имай предвид, че ако се запъне да го припознава не можеш да му откажеш. Затова колкото и да ти струва опитай да си блага с него, че да не реши да се заяжда. Нека си го вижда, ама отдалеч и да не се налага да си зависима от него, заради детето. А пък може да се окаже, че ще е нелош баща и е добре за детето да има такъв
А да ти го отнеме няма да може, освен, ако не си психично нестабилна алкохоличка или наркоманка. Затова и внимавай какво пишеш и говориш

# 333
  • Мнения: 2 039
Щом отношенията са стигнали тази точка,по-добре е да не допуска да припознае детето.Съда обикновенно присъжда две съботи и недели в месеца и един месец през лятото детето да е при бащата т. е ще е внепрекъснат контакт с неговите родители.

# 334
  • Мнения: 5 264
Момичета, наясно ли сте, че ако бащата иска да го припознае нищо не може да го спре?

# 335
  • Paris, France
  • Мнения: 14 181
Момичета, наясно ли сте, че ако бащата иска да го припознае нищо не може да го спре?

Наясно сме. Тук е още по-зле. Всеки може да припознае дете, което няма записан в акта за раждане човек като баща. Това е цял бизнес и работещи в системата продават данни на самотни майки с липсваш мъж. Някой нелегал отива в кметството и се пише баща. Трудно и почти невъзможно е да бъде зачеркнат като такъв, дори с ДНК тест. Някои изнудват майката, която не са виждали и искат свиждане с бебето и да го гледат за да си уредят право на престой като бащи на френски деца.

# 336
  • Мнения: 18 788
Nevena, това е твърде страшно!

# 337
  • София
  • Мнения: 12 006
Анонимната8, от диабета и е всичко. А диабетът и е от ниска хранителна култура и липса на пипе. Удря и в тиквата. Добре, че си се махнала, защото микробите, които причиняват диабет са заразни. Тази гад ще менструира доста дълго с нейните болести. Аз бих разкарала сина и. Щом се карате отсега само ще ти пречи и ходи по нервите. Гледай си детето и живота и си свиркай!
По-голяма глупост за диабета не бях чела и чувала никога през живота си.
И аз.
По темата за свекървата на анонимната - изнасяй се с бебето и не го записвай тоя мухъл за баща, освен ако той не не се напъва много. Не знам защо си се съгласила да живееш с майка му, че и да й бършеш мизериите в тоалетната. Аз бих ги оставила да ги видят сина й и мъжа й що за мърла е. Търси подкрепа при родителите си, брат/сестра ако имаш, приятели и ограничи свека от живота си.

# 338
  • Мнения: 5 264
Добре че на сестра ми детето не е родено във Франция тогава.

# 339
  • Мнения: 9 196
То и в България е същия реда. Само дето на никой не му трябва българско гражданство толкова отчаяно ...

# 340
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Колко ей такива свекърви има като тази.Повярвай ми, не е единствената.Даже и такива тъщи има.Просто до човека си е, възпитание, манталитет....Всеки е различен.Попаднала си на свекърва с лош характер.За това си е казано, две поколения в различни къщи да бъдат.Само на гости да си ходят и то с предупреждение и покана.Това е.Имам двама сина, не искам да живеем заедно един ден като създадат семейство.Всеки да си знае къщата.Големия е на 17г.От сега съм му казала какво ще струва, какво ще прави, в една къща няма да живеем.Да не се заричам много, че съдбата играе лоши шеги понякога... Grinning

# 341
  • Paris, France
  • Мнения: 14 181
То и в България е същия реда. Само дето на никой не му трябва българско гражданство толкова отчаяно ...

Интересно ми е в Англия има ли такова нещо. Нямаше едно време и ако чужденка нямаше брак с британец можеше даже да я изгонят ако няма право на престой. Бях ревала, като четох за жена от Ангола, на която не дадоха право на живот там и съдът разпореди да я депортират, а тригодишното и дете да бъде дадено на дрогясания британски съпруг.

# 342
  • Мнения: 9 196
Нямам представа, но предполагам, че има нещо подобно. Просто Англия не дава гражданство ако си родител на дете родено там, дори и другия родител да е англичанин. Дори и с брак, дават само разрешение за пребиваване, детето не е фактор за гражданство. И съответно - няма за какво да го правят тоя номер, освен ако много искат да плащат издръжка ...

# 343
  • Мнения: 5 643
В България обаче уведомяват майката за припознаването и тя има някакъв законен срок да го оспорва.

# 344
  • France
  • Мнения: 12 974
До колкото знам и във Франция е така... ще взема да проверя за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт