Подсъзнанието може всичко/69 Линкове за всички техники има на 1 стр.

  • 57 537
  • 754
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 75
Галчудо, понеже на  по дълги разстояния не мога да пътувам /да не обяснявам и аз защо/ и още когато Петето пишеше , че баща й е в болница , а тя няма храна /ако не се лъжа октомври месец/. Аз потърсих роднини от Б.Слатина, но един в Италия , а друг в Германия та ударих на камък  .  Те ми казаха да се обърнем към кмета на Б.Слатина бил много разбран човек.Ще търся роднините пак да видим може ли някой да отиде до нея , ако някои се е прибрал разбира се. Колкото това да се обединим имах предвид ако трябва с разрешение на Петенцето, да се свържем с кмета  , не зная дали има социална служба в града , ако може някой да и помогне . Също така може би баща й не може да и носи храна всеки ден и  ако има социален патронаж там поне храната да и е подсигурена и да не гладува. Лошото , че здравословното състояние не можем да помогнем. Трябва да сте стабилизира и задължително да я види лекар. Има лични лекари които ходят на адрес. Но при нея може би ще трябва ядрено магнитен резонанс или скенер , а такива дали въобще има в Б.Слатина.

Последна редакция: пт, 23 ное 2018, 22:07 от PETINKA_1970

# 136
  • Мнения: 75
Аз да продължа. Ако личната отиде на адрес и види състоянието и даде талон за невролог които да я прати на скенер или ямр за да се видят измененията в гръбначния стълб и тялото и за да се започне лечение.  Ако има добър,  кадърен невролог да отиде и той при нея  на място , да не я разкарват, да прецени  на какъв апарат да я прати./ Трябва и добър невролог които да може да разчете диска след това. /Защо невролог  - аз години загубих да ходя на ревматолог не ми помогна с нищо.Отидох на невролог, скенер  ../  Във Враца  има лекари които ходят по домовете, а за Б.Слатина не зная дали се процедира така ./ След  като мине и се установи какво и е и започне лечение веднага  и подлежи на ТЕЛК , тогава ще се прави протокол които е платен и се прави от личния лекар. Подават се в ТЕЛК  и във връзка със състоянието и , че не може да се движи  да се подаде молба да дойдат на място /има комисия в определени дни които ходят и на място се определя телка във Враца е така, но е чакане/. След това може да има право на личен асистент.......но не става бързо. Личната също може да и даде талон за скенер или ямр, но дали ще е добра да го разчете след това. Това е трябва да отиде лекар при Петето и да се действа, 

# 137
  • Мнения: 626
Аз да продължа. Ако личната отиде на адрес и види състоянието и даде талон за невролог които да я прати на скенер или ямр за да се видят измененията в гръбначния стълб и тялото и за да се започне лечение.  Ако има добър,  кадърен невролог да отиде и той при нея  на място , да не я разкарват, да прецени  на какъв апарат да я прати./ Трябва и добър невролог които да може да разчете диска след това. /Защо невролог  - аз години загубих да ходя на ревматолог не ми помогна с нищо.Отидох на невролог, скенер  ../  Във Враца  има лекари които ходят по домовете, а за Б.Слатина не зная дали се процедира така ./ След  като мине и се установи какво и е и започне лечение веднага  и подлежи на ТЕЛК , тогава ще се прави протокол които е платен и се прави от личния лекар. Подават се в ТЕЛК  и във връзка със състоянието и , че не може да се движи  да се подаде молба да дойдат на място /има комисия в определени дни които ходят и на място се определя телка във Враца е така, но е чакане/. След това може да има право на личен асистент.......но не става бързо. Личната също може да и даде талон за скенер или ямр, но дали ще е добра да го разчете след това. Това е трябва да отиде лекар при Петето и да се действа, 

PETINKA_1970, всичко, което казваш е добре. Но има един генерален проблем - Петето НЯМА диагноза, която казва, че тя има проблем с костите, че има изменения на гръбначният стълб, или че има каквито и да било микротравми. Точно обратното - досегашните й изследвания НЕ показват нищо такова!  Последният тест за плътност на костите е...перфектен. Т.е. няма нито едно изследване и нито една лекарска диагноза, които да намекват за такъв проблем.
Не е ли ясно, че Петето сама си слага диагнози? Тя е решила, че не е добре с костите, но каква е истината никой не знае. Да, нека си направи скенери, ЯМР и всичко останало, пълна кръвна картина и прочие, и чак тогава ще говорим за каквото и да било лечение. Разберете - тя няма още никаква диагноза. Всичко, което тя казва е само и единствено субективно и не се знае дали въобще отговаря на истината.
Ако тя беше наистина толкова зле и костите й са меки като кашкавал и има толкова напреднала фаза на остеомалация и прешлените й се въртят като пумпали, да не мислиш, че няма лекар, който да не го забележи. Тези неща са очевадни, даже и за лаици.
Категорично смятам, че проблема й е друг...

# 138
  • Мнения: X
Самата Петя не е писала тук от дни.
Надявам се да е писала на някого.
Вярвам че има нужда от невролог. Това може да обясни физическият произход на болките.
Остава да се молим заедно за нея всеки ден в 20:00часа за сили и правилните лекари Hands Pray

# 139
  • Мнения: 4 770
Здравейте, съжалявам че трябва да го кажа, но съм направо шокирана от повечето постове. Обмислям да прекратя всякакво споделяне, защото не мога повече да чета глупости по свой адрес. Твърде болезнено е. Особено твърдението, че съм просила физическа или материална помощ е много обидно. Някои хора пишат много смело какви ли не нападки, без да имат и малка представа за какво става въпрос. Щом не може да помогне човек, поне не трябва да вреди. Наистина повече няма какво да кажа. Нямам думи.

Петинка, свалям ти шапка, че наистина си разбрала в какво положение съм и как се чувствам, макар че за най-важното, за физическата страна на нещата явно не ми вярваш и ти. Но както и да е, оценявам всичко останало. Да разбирам ли, че мога да получа епикриза за ТЕЛК без да лежа в болница? Ако е така, ще се радвам. Баща ми каза веднъж, че трябвало да лежа поне 2 пъти за тази цел и досега вярвах на тази информация.

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 15:20 от Петенце Цветенце

# 140
  • Мнения: 1 686
Да трябва да си била в болница.
Вярвай в себе си. Подсъзнанието може всичко. Не хаби енергията си в лоши мисли. Прегръдки и от мен

# 141
  • Мнения: 4 770
Да трябва да си била в болница.
Вярвай в себе си. Подсъзнанието може всичко. Не хаби енергията си в лоши мисли. Прегръдки и от мен

Благодаря. Много жалко за ТЕЛК. Напълно си права, лошите мисли са загуба на време и сили. Но често идват от други хора и човек е като под обстрел.

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 16:25 от Петенце Цветенце

# 142
  • Мнения: 1 751
Здравейте и от мен, в новата тема! Бих искала да попитам, знае ли някой, техника при необходимост от избор и вземане на правилно решение. Не знам как да постъпя в определена ситуация и имам нужда от помощ. Лошото е,че не усещам интуитивно нищо и вътрешния ми глас е заглушен...

# 143
  • Мнения: 75
Петенце,  вярвам ти   за всичко. За ТЕЛК  не е нужно да лежиш в болница, но без диагноза не става. Затова още в понеделник се свържи с личната , за скенер или ямр да се види какво ти е и да имаш диагноза. След уточняване на диагнозата и с протокола за ТЕЛК ще трябва да се отиде в Козлодуй, защото там минавате на ТЕЛК, а не сте към Враца. В протокола трябва да се пише задължително , че трябва да се гледа на място лицето  защото е обездвижено. Д-р Дари Игнатов от Б.Слатина познаваш ли го, сега ми казаха , че той е в ТЕЛК в Козлодуй. Идват празници  и много почивни дни, а за ТЕЛК се чака с месеци след подаване на документите.  Вики, не съм преставала да се моля за нея и продължавам.

# 144
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
За съвсем друго влязох да спомена, за Крион, но явно по-нататък...
phil, разкажи за Крион - преди 10-ина години сестра ми изчете всичко... Дори ми даде първата част, но тогава не ѝ е било времето.

# 145
  • Мнения: 4 770
Петинка, ами това, което каза Барса, че все пак трябва? Не че не ти вярвам, само питам.
За съжаление степента, в която са меки костите няма да излезе при образна диагностика, а с костна биопсия. А от това зависи процента, който ще ми дадат. Ако се докаже състоянието им, би трябвало да ми дадат много голям процент, въпреки че мога да ставам, разбира се изцяло на своя отговорност. Това е вид операция, попитах плевенския доктор за такава, но той отказа. Но може би цялостните изменения ще са достатъчни. Един читав доктор би рязбрал за какво става въпрос само ако ми види коленете. Но последния изобщо не направи физически преглед, нито пожела да ми пипне гърба, ръката или каквото и да е. Каза аз решавам кога ще пипам, продължавайте да говорите, а после изобщо не пожела. Поне по походката и формата на гърба в изправено положение трябваше да ме вземе насериозно, но както и да е. Досега с докторите имам ужасен късмет и това ми коства  твърде много.
Колкото повече мисля, толкова повече стигам до извода, че трябва да премина през тази операция, за да се види цялата тежест на състоянието ми. А много ми се иска да не е така, но не виждам друг начин. Такова нещо освен чрез костна биопсия се доказва само при мануален преглед, а по него едва ли дават документ.
Благодаря за името на доктора.

Само да добавя, че се радвам, че ми вярваш и че според мен шансът да дойдат на място е нищожен. Познат с майка в инвалидна количка ги чака 3 години да дойдат за актуализиране и препотвърждаване на протокола за състоянието й и накрая се принуди да я закара с големи трудности. Confused За съжаление системата като цяло повече ни възпрепятства, отколкото да ни помага.

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 19:39 от Петенце Цветенце

# 146
  • Мнения: 212
За съвсем друго влязох да спомена, за Крион, но явно по-нататък...
phil, разкажи за Крион - преди 10-ина години сестра ми изчете всичко... Дори ми даде първата част, но тогава не ѝ е било времето.

Да, нека поговорим за Крион. Последната темата за него тук в бг мама от години е замряла. От тази пролет насам съм прочела първата и втората книга. Зациклих около средата на третата...Не ми върви изобщо. Имам чувството, че се повтаря едно и също и се върти в кръг и аз не мога да вникна там.  Първите две с такава лекота, любопитство и неусетно ги прочетох. Може би не и сега времето или да продължа с някоя от другите, които имам.

# 147
  • България
  • Мнения: 3 621
О,Крион ми е любимец Simple Smile))
И аз преди десетина години го четох,но силно ми въздейства.
По това време гомямата ми дъщеря беше около 3г и имаше въображае приятел Криси.

# 148
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Нещо не разбрах!? Защо,ако някой има нужда от психиатър е лошо? Ами и психиката ни има нужда от помощ. И ако не можем сами да си помогнем ( тук имам предвид,че с участието си в темата подсъзнанието може всичко сме наясно, че тяло и психиката са свързани много тясно), защо ако потърсим специалист би било обидно и срамно? Смятам,че повечето участници тук са далеч от подобни заключения. Ако софтуерът на моят компютър не е наред,ще го заведа на "специалист" и няма да ме е срам,че нещо го е повредило. Сърдечни поздрави на всички!
Петенце,имаш толкова протегнати ръце. Довери се поне на някои от участниците!

# 149
  • България
  • Мнения: 3 621
Абсолютно нищо срамно и странно няма да посетиш психолг или психиатър.Лично съм посещавала и то не веднъж!!!
Понякога има нужда за продължим да сме пълноценни хора са себе си и околните.
И аз се изненадвам,че много хора подскачат като ужилени ,ако им  споменеш подобен специалист (не визирам никой от темата)
Петенце ,дано намериш човек,който да ти помогне да намериш точните за теб лекари!
Прегръщам те!!!

Общи условия

Активация на акаунт