Протестите против цените на горивата и ниските заплати

  • 13 515
  • 344
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 24 839
Ще стане нов бардак със стари труженички  Simple Smile
А е добре да дойдат млади хора, нови лица, високо интелигентни, само че никой няма да ги пусне. Комунизмът в БГ никога не си е отивал, няма и да си тръгне, само ще се модифицира.

Тук вече бъркаш- дивият капитализъм с натрупването на първоначалния капитал, не си е тръгнал.
И скоро няма да си тръгне- не и докато се дават едни пари, от страна на ЕС, за да се прави или да не се прави нещо.

# 211
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 208
Скрит текст:
Европейците елегантно ли се обличат, когато протестират?
Дай снимка на хубаво облечени хора, протестиращи на улицата.
Ето:
Скрит текст:

Не точно "хубаво", но не са с качулки и анцузи.
като ги гледам как са засукали ръкавите ще да е някъде около топлото време.
лятото, ако плажуващите на плажа протестират, не ми се вярва и със засукани ръкави да бъдат  Laughing

# 212
  • София
  • Мнения: 24 839
Е, ти пък- след известно количество огнена вода, крещене и гимнастика, всеки се сгорещява.

# 213
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
много ми е интересно ако този така наречен бунт вземе  че събори правителството, какво точно очаквате да се случи. И кой ще го направи.
Когато правителството на Боко падне, после следва това:
Свикване на Велико народно събрание и промяна на конституцията с цел промяна на системата на управление за участие на гражданите в управлението на страната чрез референдуми.



Остарялата партийна система вече е изчерпана, доказано през последните 20 години. Повече никой не вярва на партии и на дърти партийни номенклатури.
Партийните номенклатури нямат интерес от независима съдебна система.
Партиите гледат само собствения си интерес,
Политиците са издигнати от олигарси, които им плащат рекламните кампании, за да могат да крадат.
Всички пари за обществени поръчки трябва да бъдат контролирани от гражданите.
Решението е пряка демокрация и референдуми, тоест българите да вземат бъдещето си в своите ръце.

# 214
  • София
  • Мнения: 2 016
много ми е интересно ако този така наречен бунт вземе  че събори правителството, какво точно очаквате да се случи. И кой ще го направи.
Когато правителството на Боко падне, после следва това:
Свикване на Велико народно събрание и промяна на конституцията с цел промяна на системата на управление за участие на гражданите в управлението на страната чрез референдуми.
Всички пари за обществени поръчки трябва да бъдат контролирани от гражданите.


 След като ще има тотален граждански конрол навсякъде, защо съдебната система ще е независима.  Тук има явно противоречие. Дори да се измисли някаква система за работа на законодателната власт, чрез референдуми, няма как да се приложи за изпълнителната власт. Общо взето работата отива към : «Вся власть Советам!»

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 21:50 от Refrenolog

# 215
  • Мнения: 36 486
Такива реформи няма как да се осъществят за сега - това е изцяло в сферата на фантазиите.

# 216
  • София
  • Мнения: 17 592
То, ако само старите голфове удрят хора по пътеките, с мед да ги намажеш. Достатъчно случаи имаше и на лъскави коли, с разни изтупани кретени зад волана, които са надиплили пачките и се мислят за недосегаеми. Максимчо да не би да караше стар, дизелов голф, а? Ама съсипа момичето (по-добре да я беше убил на място, това е истината) и мина между капките.


И уби младо момче, да не го забравяме, светла му памет.
С изключително новия си и екологичен джип...
... До този момент няма пияни, побоища, агресия от страна на протестиращите, но полицията задържа хората и освен актовете ги карат да подписват декларация, че няма да протестират. ...

Това е незаконно.

...
Ако Боко тикваtа и гербавиtе не бъдат свалени от власт, българите ги чака венецуелския сценарий с хипер-инфлация, спукване на имотния балон и икономическа катастрофа.


ГИ чака?..  newsm78 Ти от някои други ли си?..

Последна редакция: ср, 14 ное 2018, 23:07 от katiABV

# 217
  • Мнения: 14 490
Скрит текст:
Да, гледаме, ама и побългаряваме.  Laughing
...
https://www.dnes.bg/cars/2018/11/13/radev-vyrna-danyka-za-starit … sli-otnovo.393442
"Радев върна данъка за старите коли. НС да мисли отново
"Въвежда се коренно различен начин за определяне на данъчната основа. Досегашният имуществен компонент, който се базираше на мощността и годината на производство, се допълва от екологичен компонент. В резултат на коефициента на екологичния компонент по-старите коли с евросертификат под 3 ще имат утежнение в данъка в сравнение с по-новите автомобили с евросертификат 5 и 6", обясни след приемането на закона шефката на бюджетната комисия Менда Стоянова."

Я виж ти, замириса на пържена сланина около тлъстия г.з на Боко и веднага върнаха данъците за преразглеждане... значи можело.
Само че това няма да им помогне на дъртите партийни номенклатури, които вече десетилетия са се окопали във властта.
Народа не вярва повече на партии.
Целта на протестите са свикване на Велико народно събрание и промяна на системата на управление с нова - безпартийно експертно правителство и пряко участие на народа, чрез референдуми, в управлението на страната.
 На 16-ти ще има окупация на парламента, който иска да идва.


Не ме разбирай погрешно, но това е... чиста проба демагогия. Минава само за пред хлапета. Не се обиждай, моля те, не е грешно, нито срамно да си млад, вдъхновен и вярващ. Само че... така държава не се управлява. Не можеш да сбереш шепа "експерти" и да очакваш да съставят единна, смислена и осъществима политика. Защо? Ами понеже политиката не е детско стихче, не можеш да я научиш "на ходу".
Велико Народно събрание не се свиква за подобряване на настроението. Свиква се, ако има нужда от промяна - при това, забележи, сериозна! - в Конституцията. Ти от каква промяна имаш нужда? Да обявим Монархия? Да обявим Халифат? Да обявим Анархия, каквото и да е това в практически план (освен "разпускане на държавата и отказ от държавност")... Референдумите са добре установени в настоящата Конституция. По кой въпрос би искал референдум? Започваш движение по въпроса, агитация, събираш подписи... референдумите, както и, впрочем, Великото Народно Събрание, са скъпи екстри. Не случайно се предизвикват трудно - не просто понеже на някой му е хрумнало, нужно е достатъчно голяма част от народа да го иска.

Ако Боко тикваtа и гербавиtе не бъдат свалени от власт, българите ги чака венецуелския сценарий с хипер-инфлация, спукване на имотния балон и икономическа катастрофа.

Най обичам ей такива писанки на ангро. Как по-точно го виждаш това? България е подала документи за чакалнята на еврозоната, всичко това е свързано с проверки и контрол, каква хипер инфлация?

И не, не съм поддръжник на ГЕРБ, напротив...хора като Борисов и Цветанов са срам да бъдат управляващи в европейска държава в 21 век. Но напоследък си мисля, че това не е най-ужасното - най-ужасното е, че май само Борисов става долу горе за политик, всички други във властта са още по-зле от него.

Между другото във Франция също протестират за цените на горивата (то там протестите са национален спорт), които се вдигат заради вдигане на акциза. Вижте обаче какви мерки са предприели за да си купуват хората по-нови коли:

https://dnes.dir.bg/svyat/frantsiya-s-novi-merki-za-da-spre-prot … tu-skapite-goriva

# 218
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Да ви кажа честно и аз съм много скептично настроена за резултатите от протестите.
Не съм сигурна и има ли друга алтернатива, което е толкова жалко и тъжно, но и няма как да е иначе предвид
постоянния поток на Терминалите. Cold SweatDisappointed Relieved
Но!
Вчера в нашия малък градец са привиквани участници от протеста в общината.
Не само, че е неофициално, но и кмета тотално го отрича.
И все хора, които по един или друг начин могат да се държат в подчинение - общински служители, общински наематели и т.н.
Имам чувството, че ще се гръмна от безсилие и възмущение! Rage
То бива наглост, бива лицемерие, бива чувство за недосегаемост, ама всичко излиза извън контрол.
Кажете, как да не излезеш на протест после?
Те са направо за народен съд!

# 219
  • Мнения: 36 486
Очевидно на френското правителство му пука много повече.

Естествено, че приказките за смяна на строя няма как да се осъществят. Такова нещо може да стане (хипотетично), само ако нямаме контакти с нито една друга държава и сме едва ли не сами на света...

П.п. От вчера все си мисля за тези кметове, дето се възпротивили....Не ми излиза от главата.. Някъде има ли информация КАК точно са се възпротивили - има ли подписка с имената им, или просто някой е отишъл при ББ и му е казал, "Ние, кметовете, сме против исканията на протестиращите и искаме по-високи данъци"?? Видях един, който говореше по телевизията, но това е един човек, а премиерът спомена кметове в множествено число.

# 220
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Да ви кажа честно и аз съм много скептично настроена за резултатите от протестите.
Не съм сигурна и има ли друга алтернатива, което е толкова жалко и тъжно, но и няма как да е иначе предвид
постоянния поток на Терминалите. Cold SweatDisappointed Relieved
Но!
Вчера в нашия малък градец са привиквани участници от протеста в общината.
Не само, че е неофициално, но и кмета тотално го отрича.
И все хора, които по един или друг начин могат да се държат в подчинение - общински служители, общински наематели и т.н.
Имам чувството, че ще се гръмна от безсилие и възмущение! Rage
То бива наглост, бива лицемерие, бива чувство за недосегаемост, ама всичко излиза извън контрол.
Кажете, как да не излезеш на протест после?
Те са направо за народен съд!

Да снимат и да пуснат във фейса, поне повече хора да видят за какво става въпрос.

# 221
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Мутренски работи. На кметовете са им се обадили "отгоре" да привикат когото могат и да сплашват.

# 222
  • Мнения: 36 486
Нашият кмет Георг Спартански отказва да каже какво мисли по въпроса. Беше попитан направо в група във Фб, в която често коментира (мисля, че е създадена от негови хора), но просто не иска да заеме позиция. Явно така е най-безопасно...

# 223
  • София
  • Мнения: 2 016
няма кака кметовете да се против увеличението на данъка, след като парите от увеличението на данъка отиват директно в общинските бюджети. А всеки кмет иска да има по-голям бюджет. Никой няма да каже, че парите в повече са му излишни.

# 224
  • Мнения: 36 486
Има как, щом около избори обикновено се обещава намаляване на данъците. Кой би избрал политик, който иска данъците да са по-високи и повече?

Общи условия

Активация на акаунт