Да си поговорим за домашната шунка, шунковарите и други вкуснотии - 4-та

  • 24 936
  • 214
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 815
...
Какви торби ползвате - има ли вариант за естествени (с които и да се реже или стои най-малкото), притесняваме разпадането при разпечатването...?
Най-обикновени пликове за печене.
А иначе нямам идея за какво разпадане говорите?

# 76
  • София
  • Мнения: 9 879
...
Какви торби ползвате - има ли вариант за естествени (с които и да се реже или стои най-малкото), притесняваме разпадането при разпечатването...?
Най-обикновени пликове за печене.
А иначе нямам идея за какво разпадане говорите?
ами ако консистенцията няма добра спойка и е с голямо Фи - разпадане при рязане...
А и пликовете са хлабави, идеята е да има плътна обвивка - за да не влиза кислород отвсякъде... като хамб. салами примерно.

# 77
  • София
  • Мнения: 7 815
...
Какви торби ползвате - има ли вариант за естествени (с които и да се реже или стои най-малкото), притесняваме разпадането при разпечатването...?
Най-обикновени пликове за печене.
А иначе нямам идея за какво разпадане говорите?
ами ако консистенцията няма добра спойка и е с голямо Фи - разпадане при рязане...
А и пликовете са хлабави, идеята е да има плътна обвивка - за да не влиза кислород отвсякъде... като хамб. салами примерно.
По кой начин ще я правите шунката?

# 78
  • ново
  • Мнения: 5 884
Следя темата отдавна, но чак сега се наканих да си купя шунковар. Взех Тескома, на черния петък излезе на чудна цена. Вчера направих първата шунка изцяло от пилешки гърди. Днес заредих смес свинско и пилешко. Като за първи опит съм доволна.

# 79
  • Мнения: 1 226
Г&В, супер изглежда. по коя рецепта го прави? Трябва да измъкна и аз шунковарчето от най - горния рафт на кухненския шкаф.

# 80
  • ново
  • Мнения: 5 884
Един килограм пилешко месо, от което 90% филе (имаме домашни бройлери), 1 с.л сол, 1ч.л захар и 1 ч.л шарен пипер едро смлян.
Вторият път смесих свинско и пилешко и добавих риган.


Първото е едро смляно месото, второто част от него го направих почти на пастет.

# 81
  • Мнения: 3 604
Само филе не става ли сухо????

# 82
  • ново
  • Мнения: 5 884
Само филе не става ли сухо????
Сухо е, но го рязахме на слайсове и влезе в сандвичи, изяде се 🙂

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 15:25 от Г&В

# 83
  • Мнения: 224
Здравейте,

Поръчах си шунковар Browin с тенджерка за водна баня, но не разбирам защо са необходими тези найлонови торбички в капсулата (ако мога така да я нарека) където се слага месото? Изглежда ми че няма отвори към водата или аз нещо греша?

Мислех, че просто се слага месото в металния цилиндър и си се вари, нещо обаче май не схващам изцяло устройството Grinning

Последна редакция: нд, 20 дек 2020, 07:21 от lsweety

# 84
  • София
  • Мнения: 7 815
...но не разбирам защо са необходими тези найлонови торбички в капсулата (ако мога така да я нарека) където се слага месото? Изглежда ми че няма отвори към водата или аз нещо греша?
...
Определено с тях по лесно се вади шунката.

# 85
  • Мнения: 224
Това значи ли, че и без тях не е фатално и може да се вади?
Просто не ми се иска месото да взаимодейства с нагрята пластмаса. Thinking

# 86
  • Мнения: 989
Има хора, които си я варят без торбичка. И аз исках да съм от тях, но понеже си поръчахме шунковара от Китай, не съм убедена колко е стоманен и колко е с примеси, та за това уж по-малкото зло - в торбичка.

# 87
  • София
  • Мнения: 7 815
Пликовете да печене да точно за това - за термична обработка. Аз например съм си играл с хартия за печене.

# 88
  • Мнения: 989
Я да попитам аз по-опитните. В шунката се специализирахме, но някой прави ли домашен шпеков салам? Без натриев нитрит! Направихме грешка да купим от една частна месарница, където ни казаха, че не слагат никакви добавки. Децата се влюбиха във вкуса (кой не би), след което от месарницата се изтърваха (случайно), че слагат нитритна сол... И сега какво да правя... Вече няма да купя, но дали не мога да си направя?

# 89
  • Мнения: 7 856
Я да попитам аз по-опитните. В шунката се специализирахме, но някой прави ли домашен шпеков салам? Без натриев нитрит! Направихме грешка да купим от една частна месарница, където ни казаха, че не слагат никакви добавки. Децата се влюбиха във вкуса (кой не би), след което от месарницата се изтърваха (случайно), че слагат нитритна сол... И сега какво да правя... Вече няма да купя, но дали не мога да си направя?
Точно шпеков салам трудно бихте направили в домашни условия - той е варено-пушен колбас, при това трябва студено пушене.
Много по-лесно е да направите нещо сурово-сушено. Ако се интересувате, мога да дам рецепта за домашен салам Закуска, за който не се иска  обвивка (черва).

Общи условия

Активация на акаунт