Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 4

  • 58 058
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 60
Момичета,
Моят ужас продължава, днес ми излязоха част от изследванията, които пуснах
TSH - 6,58
Free T4 - 15,19
TAT - 10
MAT - 15,97
Пролактин - 1668 !!!!!!!
Инсулин -12,69
Инсулин на 60 минута -147
Инсулин на 120 минута - 204
Глюкоза - 5,2
Глюкоза на 60 мин- 13
Глюкоза на 120 мин- 11,6

Абе почти нищо не е наред. Тоя пролактин и тази захар ме шокираха. Какво да правя да търся ли ендокринолог или да чакам да видя какво ще каже д-р Карлакая. Възможно ли е това да е заради Примолута, който все още пия?
Шансовете за бебе ми изглеждат все по нищожни.
Моля дайте съвет.

# 736
  • Мнения: 298
Момичета, има ли изисквания за пункцията да е направена кола маска или може и просто да се избръсне гениталната зона? Притеснява ме, че дори и да направя кола маска преди да тръгна, за 10 дена пак няма да е както трябва... Пък и кола маска по време на цикъл не ми звучи никак добре. Споделете опит, моля
 

# 737
  • Мнения: 726
Не съм чувала бръсненето да е проблем.

# 738
  • Мнения: 2 673
Tedyna, не се притеснявай, може да се понижат стойностите!
На мен след Примулут Нор ми излязоха в норма изследванията.
Пролактина се пуска до 9,30 часа, така ми казаха.
DundyS малко по-нагоре е описала и другите изисквания за Пролактина.
Не съм компетентна за инсулин и другите 2 изследвания за глюкозата,
но първото - Глюкоза - 5,2, не е толкова високо. Над 6,4 е високо.
При мен също беше около 5, като спрях сладкото и захарта,
падна на 4, казаха ми, че е прекалено ниско сега пък.
Според мен първо отиди на преглед при д-р Карликая,
чуй неговото мнение, той ще те насочи най-правилно какво да предприемеш.
Успех! Hug
ALFIETKA, важното е космите да ги няма, начинът не е от значение.
Успех! Hug

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 11:23 от sisi345

# 739
  • Мнения: 2 999
Tedyna, смятам, че трябва да отидеш при Начев. Тези стойности на захар и инсулин за мен са много високи. Не само трябва да бъдеш на диета, но Начев трябва да каже, дали не трябва да се включи нещо. Но това решение ще се вземе след като си била на диета и спорт задължително поне 1 месец. За мен лично диетата трябва да я почнеш още Сега. Протеини, зеленчуци, с нисък гликемичен индекс плодове. Фибри, за да работи добре корема. Начев ще ти каже и за пролактина. Имай предвид, че изследване на пролактин в 9.30 само при положение, че си станала в 7.00 или 7.30. Доказано е научно, че пролактина се пуска между 10.00 и 13, тогава организма се е събудил, няма стрес от задръствания и бързане, скъсан чорапогащник и т.н. Във Финландия много държат на взимането в правилния часови пояс. Аз съм с Пролактином и всички тези неща съм ги минала един милион пъти.
Относно ТСХ-то ти също има връзка с високия пролактин, тъй като се синтезира от хипофизата. Двата хормона са като скачени съдове. Нужно е да ти назначи терапия Начев. Според мен, само с намаляването на ТСХ-то ще спадне и пролактина, тъй като антителата не са ти завишени. Но трябва да се види дали нямаш структурни изменения на щитовидната жлеза! Така че, Ендокринологът ти е повече от задължителен. Карликая ще ти каже същото, неговата работа е да извади прекрасни яйцеклетки на фона на обърканите хормони. Стриктна диета и ендокринолог и намаляване на ТСХ. Пролактинът при тази картина няма да го притесни.

# 740
  • Мнения: 423
Tedyna, според мен трябва да се консултираш непременно с ендокринолог, който да ти назначи лечение. Колкото по-рано, толкова по-добре. Това няма нищо общо с прегледът ти при д-р Карликая.
Мисля, че имаш ИР.
HOMA-index за Инсулинова резистентност – изчисляване по стандартна формула (изчисляват се стойностите на гладно):
HOMA-IR = глюкоза*инсулин/22.5
Нормален HOMA-IR < 2.5
Рискова зона 2.5-5.0
Висока Инсулинова резистeнтност ( HOMA-IR ) >5.0
на 120 мин. инcyлинът трябва да е под 25 mU/l
TSH също ти е доста завишено, има отношение към износването. До трансфера трябва да го свалиш под 2.
Всичко това се контролира, но трябва да започнеш възможно най-скоро лечение.

# 741
  • Мнения: 219
Здравейте, извинявам се, че така нахлувам в темата, отдавна събирах смелост да си задам въпроса в тази група.
Искам да попитам в Бахчеджи имат ли опит със сериозните тромбофилии, хомозигот Лайден съм, плюс още 2 нискорискови, вече имам една преживяна тромбоза. Няма да имам стимулации за щастие, на естествен цикъл искаме, но сме с мн лош мъжки фактор>
Има ли някоя от вас опит с това в Турция и при кой лекар?
Много ще съм балгодарна, ако някой сподели дали знае нещо по въпроса

# 742
  • Мнения: X
Момичета, след колко време излизат  резултати от ПИД на ембриончетата? 

# 743
  • Мнения: 423
Здравейте, извинявам се, че така нахлувам в темата, отдавна събирах смелост да си задам въпроса в тази група.
Искам да попитам в Бахчеджи имат ли опит със сериозните тромбофилии, хомозигот Лайден съм, плюс още 2 нискорискови, вече имам една преживяна тромбоза. Няма да имам стимулации за щастие, на естествен цикъл искаме, но сме с мн лош мъжки фактор>
Има ли някоя от вас опит с това в Турция и при кой лекар?
Много ще съм балгодарна, ако някой сподели дали знае нещо по въпроса

В този случай назначават терапия с Клексан или Фраксипарин през цялата бременност. Можеш да се следиш след това в България при хематолог. Много момичета препоръчват д-р Паскалева.

# 744
  • Мнения: 219
Минала съм през доста неща и съм доста наясно с антикоагулантите за съжаление.
Исках да попитам дали знаете да се занимават с такива като мен, дали имат опит, защото от една голяма клиника ми отказаха да правим опит на ЕЦ, защото съм била много рискова, и то не за самата процедура, а за износването, едва ли не нямало да оживея по време на бременността.

# 745
  • Мнения: 423
Тази голяма клиника в България ли е?  Simple Smile
Именно, тромбофилиите нямат нищо общо с инвитрото, а с износването след това. Как така ще ви откажат? Значи не сте попаднали на правилното място. С правилна терапия, веднага след трансфер не би рябвало да има проблем.
Едно момиче от друг форум, точно със същата мутация, която е наистина високо рискова, беше през цялата бременност на фраксипарин и роди живо и здраво момченце.

# 746
  • Мнения: 60
Много ви благодаря!
Запазих час при проф. Здравко Каменов, преди да видя вашите постове. Бях ходила при него преди доста години и ми направи добро впечатление. За д-р Начев сега чувам от вас, но вече запазих час при Каменов, така че там ще съм.
Аз сладко не близвам, просто не обичам, единствено плодове доста ям, вероятно от тях или от стрес, който не е като да го нямам в последно време. Зимата водя по застоял живот, а и вода изобщо не пия, така че може би и това оказва влияние. Ще пиша какво е казал Каменов.
Sisi, как са нещата при теб, дойде ли ти?

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 96
Момичета имаме ли нова страница тук май е напълнихме.

# 748
  • Мнения: 2 673
Момичета имаме ли нова страница тук май е напълнихме.
Ще я пусна малко по-късно, има още място.

# 749
  • Мнения: 2 999
Момичета, след колко време излизат  резултати от ПИД на ембриончетата? 

За около 1 месец.

Общи условия

Активация на акаунт