Направи си сам от нищо нещо - 5

  • 72 531
  • 233
  •   1
Отговори
# 165
  • под тепетата
  • Мнения: 9 332
Може да се сложи рецепта за курабийки, флашка с коледна песен, прозрачно пликче с билки, за да си направите чай, изсушен портокал/лимон, лешник, канелена пръчка и да си направите картичка, картофче - срязвате го, правите върху половинката изпъкнала камбанка  и печатите с нея тагчета за подаръци. Това на прима виста се сещам.

# 166
  • София
  • Мнения: 39 788
Сещате ли се за нещо друго?
Виж дали ще намериш иде в Детски коледен календар - 4 част. В първият пост има няколко.

# 167
  • Мнения: 7 290
Не са мои творби, но много ми харесват-минавам често покрай съседен блок и винаги се заглеждам с удоволствие





Красиво влезли в употреба пластмасови бутилки.

# 168
  • София
  • Мнения: 4 548
След ремонта вкъщи това лято, най-сетне се отвори място за катерушка на котака. Отдавна му бях обещала да му направя. Сега ще спре да ми реве, да го качвам на гардероба.

# 169
  • Мнения: 6 920
Много хубава катерушка. Правена ли е, или купена?

# 170
  • София
  • Мнения: 4 548
Много хубава катерушка. Правена ли е, или купена?
Аз я направих. Плоскостите са от стари мебели. Тръбите са картонени. Взех ги от Бриколаж. Тънките са от мушама, а дебелата от мокет. И без това ги хвърлят, та ми ги дадоха срещу едно благодаря. Сглобено е всичко с г-образи планки и винтове за дърво. Конопеното въже е от магазина за въжета близо до женския пазар, а червеното от Какаду на Сливница. Плата съм го купувала много отдавна и така и не уших нищо от него. Сега влезе в употреба. Лепилата са топъл силикон и монтажно лепило на Момент, което ми остана от ремонта лятото.

# 171
  • Мнения: 196
Здравейте, каква боя ползвате за стъкло и алуминий?

# 172
  • Мнения: 8 955
За рисуване ли?
За алуминий не знам.
За стъкло има боички на Марабу различни цветове.  И контури. Те сигурно и за алуминия ще станат.

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
Аз ползвам моливи за стъкло. Имам много и различни цветове, защото работя с тях Simple Smile

# 174
  • Мнения: 9 152
Как се ползват тези моливи за стъкло? Може ли линк с марката?

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
Ползват се като обикновен молив, но се рисува върху стъклото с тях Simple Smile Утре мога да снимам Simple Smile

Най-хубавите са на Stabilo, но трудно се намират последните няколко години (произволен линк качвам, аз ги взимам от физически магазин)
http://stedicenter.com/%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B2_%D0%B7%D0% … 15616-146373.html
Други, които харесвам са на Koh-i-Noor и в момента всичките му моливи са именно такива.
Пак произволен линк: https://www.artservicebg.com/magazin/molivi/koh-i-noor-moliv-za-staklo-byal/

Най-лесно се трият без следи със суха магическа гъба. Може също и със салфетка или микрофибърна кърпа. Сухи!

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 26 434
А с нещо фиксират ли се за трайност ?

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
Не, просто рисуваш/пишеш и оставяш така, докато не решиш, да го изтриеш Simple Smile

# 178
  • Мнения: 6 961
sweet maniche, би ли показала ти какво твориш? Засичала съм постове за цветна хартия и т.н. и сега с моливите съвсем ме заинтригува Simple Smile

И не знам защо всеки път ти чета името като machine, творческа машина си 😁

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
Хахахха, не си единствената, която ми бърка ника Joy Благодаря за милите думи Heart
Тази година закъснявам много с украсата - единствено селцето и тематични снежинки съм сътворила до момента - за стаята на баткото - Хари Потър, за стаята на малката - Замръзналото кралство.
Днес ще творя в службата снежинки и ако успея, ще ги снимам.
Утре като се прибера, ще снимам и вкъщи.

Само някакви снимки от минали години намирам Rolling Eyes
Скрит текст:
ето това е с бял молив за стъкло



Тези са с твмперни бои - голяма грешка! След това миенето на прозорците беше кошмарно
Снежинки разни
И последно - от тази сутрин Simple Smile за поредна година при нас пристигнаха елфите (джудженжца са нашите) на Дядо Коледа, т. нар elf on the shelf

Общи условия

Активация на акаунт