Дневникът - тема 96 - Да отслабнем всички заедно!

  • 40 740
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 498
Щеше да е много лесно да може яйца сега, ама не може - според кръвния ми тест - и в подкрепа на детето го спазвам стриктно. Ще измисля нещо от сорта на пастет от овче сирене и масло - даже го измислих, само остава да го изям сутринта Grinning

# 721
  • София
  • Мнения: 1 434
Беки, пробвай и със заквасена сметана в различни комбинации ( солени или с берита, чия, овесени трици, сурови ядки) ако обичаш такива неща. Аз мога и с парче пушен бекон да закуся, но при мен важното е кафето да не е на гладно. Иначе грам не ми се яде толкова рано сутрин! Душата ми спи в 6:30 ч. Към 10 ч. обаче съм готова за омлет Joy

# 722
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Tedka, точно подобно " стресиране" води до провал! Лутала съм се като теб с години и нищо не съм постигала трайно. Не диета за време, а начин на хранене за цял живот е посоката. Психологическа нагласа е да се откажеш от лошите за теб храни в 90% от времето.
Зависи, не е непременно провал. Аз започнах с 900кал лятото и от есента  ги вдигнах на 1200-1300 може би. Не съм се провалила, просто има храни дето гледам да изчистя постепенно от Коледните благинки та затова се въртя на 62 кг все още, а и беше студено, та не беше съвсем само за салати и зеленчуци. Сега като се затопли с лекота ще ги махна последните 4кг. Просто ми стана навик да ям каквото ям.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 434
Нямах предвид 900 - те калории,  а
 " скачането" от диета на диета. Разбира се, има значение дали от Дюкан минаваш на ВМ НВХ или отиваш при Лидия Ковачева Stuck Out Tongue Winking Eye

# 724
  • Мнения: 15 229
Добро утро момичета Simple Smile

Беки - пробвай малко сирене с домати и краставици. Но не на салата. Много е приятно за закуска

Относно диетите - не съм съгласна, че скачането от диета на диета е грешно. До преди да си объркам хормоните и да кача 10 кг за 3 месеца, винаги съм правила точно така. Правя една диета, после веднага минавам на друга, след това на трета и винаги така съм си поддържала фигурата. Варирах между 48 кг. лятото и 50 кг. зимата. Просто е важно след една диета да не се отпускаме с яденето, а веднага да се преминава на друга диета.

Аз си продължавам на ОМАД. За днес съм планирала пил. пържоли на тиган със задушени зеленчуци, сметана и синьо сирене + краставици и люти чушки. Много го обичам - мога с дни да ям само това Simple Smile

# 725
  • Мнения: X
Скрит текст:
Добро утро момичета Simple Smile

Беки - пробвай малко сирене с домати и краставици. Но не на салата. Много е приятно за закуска
Относно диетите - не съм съгласна, че скачането от диета на диета е грешно.
Скрит текст:
До преди да си объркам хормоните и да кача 10 кг за 3 месеца, винаги съм правила точно така.
Правя една диета, после веднага минавам на друга, след това на трета и винаги така съм си поддържала фигурата.
Скрит текст:
Варирах между 48 кг. лятото и 50 кг. зимата. Просто е важно след една диета да не се отпускаме с яденето, а веднага да се преминава на друга диета.

Аз си продължавам на ОМАД. За днес съм планирала пил. пържоли на тиган със задушени зеленчуци, сметана и синьо сирене + краставици и люти чушки. Много го обичам - мога с дни да ям само това Simple Smile
Това е приемливо за хора, склонни цял живот да са на диети, да следят количества, грамажи и нямат проблем с "сега съм 10 кг нагоре, после 10 кг надолу, после пак нагоре, пак надолу....", т.е., нямат проблем с килограмната въртележка докато са живи.
Има обаче и друга категория хора (аз съм от тях), които нямат желание да са във вечни диети, постоянно да мислят какво ядат, защо да го/или да не го ядат, колко калории е, колко грама от това, колко хапки от онова....за мен е силно затормозяващо.Аз искам да ям хубави храни, да не мисля нон стоп за храна и хранене, а храната, която ям, да се грижи вместо мен за теглото и здравето ми.
Затова за мен лично, скачането от диета на диета никога не е било опция.Затова търсих начин на хранене, който ще се справи вместо мен.И след като го намерих, не виждам смисъл да го сменям с диета.
Чела съм и други, които не са фен на вечните диети, а искат просто да се хранят нормално, с нормални количества добра храна, без да се гътват всеки път от притеснение дали сутринта кантара няма да покаже 500гр или 1 кг повече.
Не искам да съм обсебена от диети и кг, не искам живота ми да е подчинен на непрекъснат контрол на кг, на храна, на количества, на грамажи или вид спорт.
Ако съм избрала правилните храни, движение, спорт и начин на живот, то теглото и здравето ми ще се поддържат сами, без да се налага денонощно да следя и контролирам всичко.
Сори за вметката, темата още ми излиза, не съм се отписала, но е към края, така че скоро няма да "проповядвам".  Smile

# 726
  • Мнения: 15 229
Колкото хора - толкова мнения Simple Smile. Познавам много хора, които се хранят 4 - 5 пъти на ден, тренират 3 пъти седмично и изглеждат зашеметяващо. Това си е техния начин. Познавам и хора, които цял живот са на диета - и те изглеждаш перфектно. Просто всеки трябва да намери своя начин на хранене. Аз лично знам за мен, че с повече хранения на ден качвам. Лично мое мнение е, че ако човек иска да се храни повече пъти на ден, задължително трябва да спортува, иначе започва да качва. Но, разбира се всичко е до организъм, метаболизъм, възраст, хормони и какво ли още не. Затова казвам, че при мен това е действало. А тези 10 кг. са единственото ми качване през живота /като изключим двете ми бременности/, защото просто с хормоните човек не може да се бори. Който го е "играл този филм" знае какво чудо е. И ето - оправиха се и вече имам да боря само 2,6 кг. Но дори и да не ги преборя пак не е проблем. Все пак съм родила две деца, на 38 години съм и тежа 52,6 кг. Така че не ми е кой знае каква драма Simple Smile

# 727
  • Мнения: 9 988
Не, Франсоаз не пропуска да се самоизтъкне по свекървенски, за да вкара някой в обяснителен режим.
До вчера се подиграваше на спортуващите жени, сега за спорт говори.

# 728
  • Мнения: 576
Тъй като тук се е разразил малък спор,аз ще споделя моето мнение по въпроса- всеки си решава какво ще си прави,аз лично не искам да си налагам мнението на никой и да давам непоискани съвети,както и аз не искам да получавам непоискани съвети.
Това да налагаш нещо на някой,пък било то и мнение е форма на насилие.

А влязох в темата за да се оплача-имам рагади по ъгълчетата на устата,знам че са от липса на витамини/професията ми е в сферата на медицината/ и днес си купих вит Б комплекс,защото една от причините е липса на витамини Б,специално Б2,също Цинк,Желязо.Оплаквам се от това отслабване,защото постоянно ме боли и не отминава вече доста време и защото поради намаления прием на храни започват ето тези  проблеми с липси и недостиг в орагнизма.Оплаках се.Пия и други витамини и неща за имунната система и въпреки това явно не успявам добре да балансирам.Но не мога да ходя непрекъснато на изследвания.

Ами това исках да ви споделя.

# 729
  • Мнения: 5 262
аз давам доста коментари, но не ги имам в предвид като насилие. просто си казвам какво мисля.

при мен положението е мнооого странно. откакто открих в списанието йога енди комплекси ъа мен ... измежду вси1ки реклами открих един комплекс и го правя сутрин ... ами чувтсвам стягане, една приятелка каза супер ... а тя е махнаджийка ... ок, но пък днес !!! вчера си беше ок , но кантара ми подлудя и запоказва един кг. повече. и то когато си мислих, че ще затвърдя едно кило надолу! Ей . А не съм яла толкова напоследък.
Да не съм хванала мускули като гранитни павета ?

Едно предимство , което забелязвам на бавното смъкване със стягане. Няма отпусната кожа. Ама никак!

# 730
  • София
  • Мнения: 1 434
Не видях който и да било да се "налага". Всеки говори и съветва (най-добронамерено) от собствен опит.
Аз откривам себе си в това, което е написала Франсоаз или поне много бих искала никога да не мисля за храната.
Понякога постигам съвършен баланс, но друг път не се получава. За съжаление, с ИР лампата трябва да свети постоянно.

# 731
  • Мнения: X
Не, Франсоаз не пропуска да се самоизтъкне по свекървенски, за да вкара някой в обяснителен режим.
До вчера се подиграваше на спортуващите жени, сега за спорт говори.

Аз пък се радвам, че Краси с времето "узря" за спорт. Или поне за повечко движение. Дали ще са разходки, дали каране на колело, дали "просто едни гирички"- пак е по- добре от нищо. Човек се променя, а най- добре е, когато това става в посока еволюция, а не регрес.  Peace

# 732
  • София
  • Мнения: 2 929
Аз не съм чула да отрича спорта, а фитнеса. Спорт за мен е и разходка в планината.

Освен това не виждам някой да налага мнение. Всеки казва как са нещата според него, а всеки достатъчно интелигентен човек трябва да умее да извлече от всеки пост това, което смята, че би било подходящо за него.
Колко се писа за ОМАД, но като не е моето, не ме вълнува, не го чета, не казвам "вие като свекърви проповядвате омад". Както и да е... Ясно е че има някакви търкания и никога няма да сме на едно мнение.

# 733
  • Мнения: X
Повечето, обаче, май сме фенове на ОМАХа.  Joy Joy Joy

# 734
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Повечето, обаче, май сме фенове на ОМАХа.  Joy Joy Joy

 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт