Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 8 част

  • 55 001
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 440
Мен ме изписаха в неделя! Цигански оркестър нямаше, явно и те почиват Simple Smile
Има фотограф и поне нашите снимки са много добри! Имат си дори различни декори Simple Smile

# 16
  • Мнения: 845
Фотографа си е там, независимо от деня или е "на повикване"? Веднага ли ви изкарват снимките? Колко взима на снимка? Благодаря Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 504
Фотографа си е там, независимо от деня или е "на повикване"? Веднага ли ви изкарват снимките? Колко взима на снимка? Благодаря Simple Smile
И трите пъти на изписването е бил там(сряда, четвъртък, събота). Последния път(август 2018г) цената беше 4лв/снимка на хартия. Не дава диск със снимки. Много хубави снимки имам.

# 18
  • Мнения: 1 127
Фотографа си е там, независимо от деня или е "на повикване"? Веднага ли ви изкарват снимките? Колко взима на снимка? Благодаря Simple Smile
И трите пъти на изписването е бил там(сряда, четвъртък, събота). Последния път(август 2018г) цената беше 4лв/снимка на хартия. Не дава диск със снимки. Много хубави снимки имам.
Жалко, че няма диск. През 2014 беше някакъв фотограф, който даваше. А може да си е същият, но да е сменил политиката.

# 19
  • Мнения: 1 050
Нашето изписване беше в неделя на официален празник. Фотографа прави много хубави снимки, дава ги на диск ако купиш поне половината от направените кадри. Иначе са на хартия, много добро качество. След мен изписваха едно момченце, всички роднини от ромската махала бяха там - оркестър, камера, фотографи, всички бяха много официално облечени, сладки, бонбони, като малка сватба беше. Много забавно grinning: Покрай тях и при нас свири оркестър Grinning

# 20
  • Мнения: 2 404
Над ни изписаха 3 дни преди Коледа. Имаше елха и станаха много хубави снимки, защото бях облякла малката като коледно джужде в червено. По спомен изкарахме 10 снимки на хартия, а останалите ни бяха пратени на имейл.
Оркестър от 2ма/3ма ни погна. Беше смешно, защото майка ми носеше бебето, а аз подаръците от тях. Те спряха до мен и ми казаха:"како, како, честито ти братче, почерпи за негово здраве", а аз има отвърнах"сорри, момчета въобще не уцелихме, нито ми е братче, нито е момче". Grinning

# 21
  • Мнения: 440
Юли 2018, в неделя - казаха ни, че обикновено дават на диск само кадрите които изкараме и на хартия, но ако поръчаме повече снимки ще ни дадат всички кадри. Изкарахме 18-19 снимки и момичето, което ги принтираше ни качи всички над 100 кадъра на диск, даде ни и имейл, ако нещо не се отваря на диска да им пишем да ни ги изпратят и по имейл. Много си харесвам снимките, има много добри попадения!

# 22
  • Мнения: 1 127
Аз да си продължа с въпросите, че постоянно нови изникват. Приеха ме днес в патологията, че ми измериха на тоновете (които са наред) кръвно 140/90 и според АГ-то било рисково. Преносвам един ден, но нямам никакви признаци за скорошно раждане. Та се чудех дали ако междувременно родя тук ще ни изпишат на третия ден или имат някоя идиотска практика да задържат по-дълго за наблюдение, само защото преди това си бил в патология. То може и всеки случай да е индивидуален, ама няма да се учудя ако имат някакви си вътрешни стереотипи на работа. А най-много се надявам да ми предизвикат раждане без да чакат стандартните седем дни преносване, че ще изкукам. Да ме изпишат не ми се вярва, макар че всички изследвания са ми окей, а кръвното тук го мерят и си е съвсем нормално. Ако някой има опит, моля да сподели.

# 23
  • София
  • Мнения: 504
Раждането е по конкретни здравни пътеки. 3 дни за нормално и 5 дни за секцио. Ако има проблем, се удължава престоя.
Аз лично(имам 3 вагинални раждания) не препоръчвам предизвикване на раждането, ако няма належаща нужда. Първото дете го преносих 2 дни и ми предизвикаха раждането. Второто го преносих 3 дни, третото- 7 дни. Родих без упойки, без системи, без епизиотомии и без шевове. Само при първото раждане ме шиха.

# 24
  • Мнения: 1 127
Много благодаря за отговора. Аз първия път родих нормално един ден преди термин, но водите ми бяха зелени и лекарят каза, че е преносено, задържаха ни 5 дни за наблюдение. На мен цикълът ми е кратък, 25-26 дни, а вече наистина преносвам след термин и затова се притеснявам и ми се иска да ми предизвикват раждане. Може и да не съм права, но те лекарите ще решат в крайна сметка какво да правят.

# 25
  • Мнения: 242
Мамчета при изписване ималили сте приблеми с дрешките?Има ли нещо определено,което да искат в болницата?Защото аз съм купила за бебка отделни дрешки,а не комплект за изписване и ми казаха,че няма да искат дрешките

# 26
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 952
Мамчета при изписване ималили сте приблеми с дрешките?Има ли нещо определено,което да искат в болницата?Защото аз съм купила за бебка отделни дрешки,а не комплект за изписване и ми казаха,че няма да искат дрешките

Аз родих и ме изписваха 2015 г. , но тогава нищо не са искали. Защо няма да ви искат дрешките?
Поне при нас, сутринта таткото ни донесе дрехи за мен и бебето, към 10:00 - 10:30 ни поведе една акушерка, слязохме към залата за изписване, има едно помещение там, аз се преоблякох, акушерката облече бебето ни с това, което сме си донесли, и близките ми ни чакаха в залата за изписване.
Следват снимки, ако искате, дадоха ни и на хартия, и на диск, след няколко дни.
Имаше и цигански оркестър отвън. Grinning

# 27
  • Мнения: 1 050
Не искат комплект, може да занесеш отделни дрешки, които харесваш. Аз така направих. Искат задължително боди, чорапки,шапка, одеяло, ръкавички и каквото си решила за връхна дрешка според пола на бебето - гащеризонче, блузка, панталон, рокличка. Акушерката облича бебето, докато майката се облича в същата стая с нейните дрехи за изписване.

# 28
  • Мнения: 1 127
Нас утре трябва да и изпишат и също дрехите не са ми комплект. Ръкавички нямам, взела съм дебел подплатен ромпър, на който ръкавите и крачолите се обръщат и съответно покриват ръчичките и крачетата.

# 29
  • Мнения: 421
Какви комплекти не искат, нещо не схванах аз? Изобщо не съм питала имат ли изисквания към облеклото на бебето при изписване и какви са. Защо да "не искат" комплекти? Ако сте занесли това и нямате други дрехи, няма да го изпишат бебето ли? Аз родих през март тази година. Изписаха малката с боди, чорапогащник и рокля. Увита в дебела пелена. Изписаха ни в неделя, стояхме 5 дни - аз бях секцио и съответно имах назначен антибиотик пет дни. Бебето също беще на АБ. Тогава няма мърдане по-рано. А и клиничната пътека за секцио е пет дни, доколкото знам. Ако си тръгнете по собствено желание по-рано, преди да е изтекла пътеката, независимо от родилното или от патологията преди това, си заплащате престоя и лечението. В деня на изписване (или по-точно когато са ви казали, че вероятно ще ви изпишат) се пускат изследвания на бебето и може да ви задържат повече, ако нещо в резултатите не им хареса. В повечето случаи, ако ви задържат, задържат за висок билирубин и назначават фототерапия. Аз от снимките не останах доволна. Имаме и диск, който си платихме да ни направят, въпреки че взехме 20 или 30 снимки на хартия. Оркестърът го нямаше. Не знам дали, защото беше неделя, или защото валеше пороен дъжд, но имахме късмет с това 😁

Общи условия

Активация на акаунт