Операция на щитовидна жлеза -16

  • 43 483
  • 747
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 14
Здравейте, някой от вас знае ли колко стаж трябва да имаш за да  минеш ТЕЛК. Дали имам право оперирана съм преди 1 година и 2 месеца, и дали имам право на работа ако ми дадат пенсия. Благодаря ви предварително!
За стажа не знам, но имаш право на работа и след като ти отпуснат пенсия.

До колкото знам трябва да има стаж 5 год. и да с право на работа е Телка, с някои предписания(да не се вдига тежко, да не се работи с химии и т.н.)

Сега ме стреснахте с това удостоверение, защото преди 4 години комисията тук каза, че няма доктор във Варна, който да ме лекува и си ме изпратиха по живо по зндраво в София, та вероятно изобщо не съм регистрирана. Но пък и до сега пред Телк съм минавала два пъти и не са ми искали, нещо ново ли е това?
Не съм сигурна, че е ново. На теб щом не е било писано като изискуем документ в писмото от ТЕЛК, значи не е било необходимо.

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Удостоверението се взима от онкологичния център в който сте диспансеризирана.Казвате на регистратурата,че ви трябва удостоверение за явяване пред ТЕЛК и те ще ви го дадат.Може да отидете и проверите предварително,но го вземете не повече от 10 дни преди явяване пред ТЕЛК.Толкова му е валидноста.
Брагодаря за изчерпателния отговор. Не съм се регистрирала в онкологичен център, понеже онкологична комисия е решила, че нямам нужда от лечение. Запозната ли си дали само по документи, без да ме лекуват ще ми издадат такова удостоверение?

Аз също не съм се лекувала,нито съм се явявала пред онкокомисия.Един месец след операцията ми получих писмо да се явя в онкологичен център еди кой си....явно по служебен път от болницата изпращат информация за онкодиагнозата.Там изготвят досие на всеки пациент,което досие стои при тях и се взима само за 6месечните контроли.Ако вие нямате досие,т.е.не сте диспансеризирана в съответния КОЦ,няма как да получите документ от тях.

# 347
  • Мнения: 14
Удостоверението се взима от онкологичния център в който сте диспансеризирана.Казвате на регистратурата,че ви трябва удостоверение за явяване пред ТЕЛК и те ще ви го дадат.Може да отидете и проверите предварително,но го вземете не повече от 10 дни преди явяване пред ТЕЛК.Толкова му е валидноста.
Брагодаря за изчерпателния отговор. Не съм се регистрирала в онкологичен център, понеже онкологична комисия е решила, че нямам нужда от лечение. Запозната ли си дали само по документи, без да ме лекуват ще ми издадат такова удостоверение?

Аз също не съм се лекувала,нито съм се явявала пред онкокомисия.Един месец след операцията ми получих писмо да се явя в онкологичен център еди кой си....явно по служебен път от болницата изпращат информация за онкодиагнозата.Там изготвят досие на всеки пациент,което досие стои при тях и се взима само за 6месечните контроли.Ако вие нямате досие,т.е.не сте диспансеризирана в съответния КОЦ,няма как да получите документ от тях.
Благодаря.

# 348
  • Мнения: 458
Много тъп въпрос - ако си забрава хапчето еутирокс утринта, взимам го когато се сетя или не го взимам?
Ако го взимам и е следобед - цялото или по-малко?

# 349
  • Мнения: 894
Много тъп въпрос - ако си забрава хапчето еутирокс утринта, взимам го когато се сетя или не го взимам?
Ако го взимам и е следобед - цялото или по-малко?
Не ми се е случвало, но ако изходим от това че нищо фатално няма да се пропусне ден, може би не бих взела ако се сетя късно следобеда например. До обед ще си го изпия. Но ако е вече по- близо до редовния прием на другия ден, и държиш да си го изпиеш, може би е добра идея да е по малка доза. Но и да пропуснеш нищо не се случва.

# 350
  • Мнения: 86
Искам и аз да попитам за дозата на Еутирокса. Два месеца след операцията, с остатък 40% жлеза и доза на хапчето 100 мг. , направих изследване на ТСХ-то -0.006. Помислих, че е идеално, защото нали при папиларният карцином трябва да е около 0. Да, ама Не, проф.Паднев каза да намаля дозата на 3*75 и 4* 100. Та толко трябва да ми е идеалното ТСХ?

# 351
  • Мнения: 894
Искам и аз да попитам за дозата на Еутирокса. Два месеца след операцията, с остатък 40% жлеза и доза на хапчето 100 мг. , направих изследване на ТСХ-то -0.006. Помислих, че е идеално, защото нали при папиларният карцином трябва да е около 0. Да, ама Не, проф.Паднев каза да намаля дозата на 3*75 и 4* 100. Та толко трябва да ми е идеалното ТСХ?
Ниско е, да, много са ти нулите след запетаята. Simple Smile От 0.1 - 0.2, даже до 0.3 казват да е. (Мен ме държат  и по-ниско на 0.06-0.09 но имах разсейки до скоро. )

# 352
  • Мнения: 74
Здравейте искам да попитам за явяване пред ТЕЛК какви документи търсят? Когато дойде писмото ще пише, но все пак ако някой е наясно моля да ми разясни.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Искам и аз да попитам за дозата на Еутирокса. Два месеца след операцията, с остатък 40% жлеза и доза на хапчето 100 мг. , направих изследване на ТСХ-то -0.006. Помислих, че е идеално, защото нали при папиларният карцином трябва да е около 0. Да, ама Не, проф.Паднев каза да намаля дозата на 3*75 и 4* 100. Та толко трябва да ми е идеалното ТСХ?


И на мен ми постави същата схема и от 0.18 ТСХ ми скочи на 4.5.

# 354
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте, скоро не съм писала, върнах се по назад да прочета и потърсих как мога да си запазя час при Др. Емил Начев в МД на улица "Здраве" 2.
Днес им звънях няколко пъти но никой не отговаря. Вие как запазвате? Аз живея извън страната и може би виждат номера и затова не отговарят. Или по принцип трудно се запазва час?

# 355
  • Мнения: 86
Искам и аз да попитам за дозата на Еутирокса. Два месеца след операцията, с остатък 40% жлеза и доза на хапчето 100 мг. , направих изследване на ТСХ-то -0.006. Помислих, че е идеално, защото нали при папиларният карцином трябва да е около 0. Да, ама Не, проф.Паднев каза да намаля дозата на 3*75 и 4* 100. Та толко трябва да ми е идеалното ТСХ?


И на мен ми постави същата схема и от 0.18 ТСХ ми скочи на 4.5.
.       И сега на каква схема сте?

# 356
  • Мнения: 458
Здравейте, скоро не съм писала, върнах се по назад да прочета и потърсих как мога да си запазя час при Др. Емил Начев в МД на улица "Здраве" 2.
Днес им звънях няколко пъти но никой не отговаря. Вие как запазвате? Аз живея извън страната и може би виждат номера и затова не отговарят. Или по принцип трудно се запазва час?

Не виждат номера. Трудно вдигат.

# 357
  • Мнения: 347
Здравейте искам да попитам за явяване пред ТЕЛК какви документи търсят? Когато дойде писмото ще пише, но все пак ако някой е наясно моля да ми разясни.
Аз, при подаване за телк, взех от личната документ и си носех всичко друго с мен/копия/ .Те си взеха каквото им трябва. С писмо ми определиха дата и са посочили кокво до правя, но всичките изследвания трябва да са в месец преди датата!

# 358
  • Мнения: 74
Здравейте искам да попитам за явяване пред ТЕЛК какви документи търсят? Когато дойде писмото ще пише, но все пак ако някой е наясно моля да ми разясни.
Аз, при подаване за телк, взех от личната документ и си носех всичко друго с мен/копия/ .Те си взеха каквото им трябва. С писмо ми определиха дата и са посочили кокво до правя, но всичките изследвания трябва да са в месец преди датата!
аз подадох, но като дойде писмо дано не потърсят епикризата оригинал след операцията

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Искам и аз да попитам за дозата на Еутирокса. Два месеца след операцията, с остатък 40% жлеза и доза на хапчето 100 мг. , направих изследване на ТСХ-то -0.006. Помислих, че е идеално, защото нали при папиларният карцином трябва да е около 0. Да, ама Не, проф.Паднев каза да намаля дозата на 3*75 и 4* 100. Та толко трябва да ми е идеалното ТСХ?


И на мен ми постави същата схема и от 0.18 ТСХ ми скочи на 4.5.
.       И сега на каква схема сте?


Сега съм на 6`100  и 1`125 и го заковах на 0.3.Лекарите при които се наблюдавам настояват,че при мен трябва да е от 0.5 до1.0,но аз не смея да го оставя толкова високо.


Общи условия

Активация на акаунт