С коя диета сте отслабнала най бързо?

  • 17 634
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ако не си пада по месо с мазнина е трудно, да не кажа невъзможно, да си на ВмНвх без ядки  ( орехи и лешници).
Скрит текст:
Не заедно с плод, а като отделно хранене или към мазнинно такова. За мен 20-30 гр орехови ядки са идеална дажба, но при  десетки уточнения : не търся отслабване, а промяна на силуета;  хормоналният ми дисбаланс предполагам е доминантен естроген  (не съм правила ОГТТ ); не огладнявам след 1 парче портокал или 1 киви;  не огладнявам и след ядките.
Ако дамата обича мазно месо няма да са и необходими ядки, поне в първите месеци, когато човек се опитва да напипа храненето си.
Никъде не съм споменала мазно месо....нито ВМНВХ.
Написах да яде нормална храна (риба, месо, яйца, зеленчуци, салати) и да забрави за другите боклуци поне в началото, докато задейства метаболизма и кг почнат да падат.
Какво странно има например в пилешка пържола със задушени тиквички в масло и шопска салата?
Или във винения кебап, без ориза?
Или в кюфтета с доматен сос?
Или пиле фрикасе, но не с брашно, а със сметана?Макар че 1 с л брашно няма да я напълнее....

# 46
  • Мнения: X

Написах да яде нормална храна (риба, месо, яйца, зеленчуци, салати) и да забрави за другите боклуци поне в началото, докато задейства метаболизма и кг почнат да падат.
Какво странно има например в пилешка пържола със задушени тиквички в масло и шопска салата?
Или във винения кебап, без ориза?
Или в кюфтета с доматен сос?
Или пиле фрикасе, но не с брашно, а със сметана?Макар че 1 с л брашно няма да я напълнее....

Нито малката топка ориз /особено пък ако е кафяв или див/ или средно голям печен картоф във винения кебап.

# 47
  • Мнения: 864
Никой не споменава количества, а според. мен точно това е най-съществено за отслабването.
За основно ядене не повече от 100-150 грама и по 50 грама за две междинни хранения е оптималното количество за постигане на резултати. Нито многото вода, нито многото спорт имат ефект, ако не се съобразяваме с количеството храна , което поглъщаме, пък било то и много здравословна и диетична.

# 48
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Никой не споменава количества, а според. мен точно това е най-съществено за отслабването.
За основно ядене не повече от 100-150 грама и по 50 грама за две междинни хранения е оптималното количество за постигане на резултати. Нито многото вода, нито многото спорт имат ефект, ако не се съобразяваме с количеството храна , което поглъщаме, пък било то и много здравословна и диетична.

Не съм съгласна. Стомахът трябва да се разпъне за да може нивата на грелина да са оптимални и да не се чувстваме гладни. Също е важно качеството, витамините и минералите и ензимите в пресните зеленчуци, фибрите.

Доста хора слабеят много с тъпкане. Пробвайте да изядете кило сурова целина или маруля на всяко ядене, 200-300 грама гъби и след това каквото си искате, дори хляб или ориз. Фибрите от зеленията и протеините от гъбите не позволяват бързо нахлуване на мас или въглехидратна в кръвта. Зеленчуците са 90% вода, но свързана с фибри. Ако изпиете над 500мл вода наведнъж се отваря една клапа в стомаха и водата заминава като водопад надолу по трасето и в стомаха не остава нищо засищащо.

# 49
  • Мнения: 18 542
Никой не споменава количества, а според. мен точно това е най-съществено за отслабването.
За основно ядене не повече от 100-150 грама и по 50 грама за две междинни хранения е оптималното количество за постигане на резултати. Нито многото вода, нито многото спорт имат ефект, ако не се съобразяваме с количеството храна , което поглъщаме, пък било то и много здравословна и диетична.

Не съм съгласна. Стомахът трябва да се разпъне за да може нивата на грелина да са оптимални и да не се чувстваме гладни. Също е важно качеството, витамините и минералите и ензимите в пресните зеленчуци, фибрите.

Доста хора слабеят много с тъпкане. Пробвайте да изядете кило сурова целина или маруля на всяко ядене, 200-300 грама гъби и след това каквото си искате, дори хляб или ориз. Фибрите от зеленията и протеините от гъбите не позволяват бързо нахлуване на мас или въглехидратна в кръвта. Зеленчуците са 90% вода, но свързана с фибри. Ако изпиете над 500мл вода наведнъж се отваря една клапа в стомаха и водата заминава като водопад надолу по трасето и в стомаха не остава нищо засищащо.
И двете нямате никаква представа от хранене.

# 50
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Миоки, представа от хранене имам. 2 пъти в живота си съм се освинила - първият път поради нагъване на висококалорична, вкусна, ресторантска храна, вторият поради обездвижване и прием на кортикостероиди поради травма. И двата пъти отслабнах бързо, лесно, без чувство за лишение и глад и най-важното трайно. По време на бременностите даже не съм надебелявала над препоръчваното и максимум месец след ражданията съм била на килограмите, на които съм забременяла.

И двата пъти съм сваляла 15+ кила за 2-3 месеца максимум и не съм качвала повече от 2-3, временно, при отпускане в последващите 5 години. Последно отслабнах преди 5 години и все още съм в норма и доволна без лишения.

И двата пъти увеличих значително количеството пресни, сурови зеленчуци. Какво не им харесваш на зеленчуците?

# 51
  • Мнения: 864
И двете нямате никаква представа от хранене.

Не твърдя, че имам представа от хранене.
Миналата година по това време диетоложка, медицинско лице ми обясни по друг повод, несвързан с мои бъдещи планове за отслабване, че количеството храна, която поемаме на едно хранене, трябва да може да се събере в шепата ни. Вече цяла година се съобразявам с това правило и съм се освободила от 35 излишни кила без да гладувам, без да мисля постоянно какво да ям и да се чувствам дискомфортно както когато съм на някаква диета. За мен този успех си е значим, не знам вие на какво мнение сте. С всички диети, които съм пробвала досега, освен че съм си върнала двойно килата и през цялото време на диетата съм се чувствала като болна, друго не постигнах. Вече съм споменавала - не се движа много и пия малко вода, основно насила. Но пък пия други течности без ограничение - фрешове, чайове, плодови млека.

# 52
  • Мнения: 18 542
Nevena Virolan, нямам нищо против зеленчуците. Ти може и да си отслабвала лесно, но има много хора със заболявания, които няма да могат да отслабнат с твоят начин на хранене. И аз след раждането свалих всички кг за около месец-месец и половина дори без да се подлагам на диети, което не значи нищо друго освен здрав метаболизъм. Това обаче не значи, че 15 години по-късно положението е същото.

Миши-Тети, количеството храна има значение, но по-голямо значение има вида на храната. Въглехидратите са групата храни виновна за натрупването на кг. От тях човек може да яде в огромни количества и винаги да има място за още едно парче торта. Мазнините и протеините не толкова, освен ако не се злоупотребява, но това не е лесно. Най-лошата комбинация е въглехидрати с мазнини, особено ако имаш метаболитно заболяване. При това положение, дори описаните от теб количества ще водят до напълняване. Да не говорим за препоръките за ядене през 2-3 часа с тези три основни и междинни хапвания. Държиш си инсулина висок нонстоп. 
Фрешовете са си чиста захар. Все едно пиеш кока кола.

# 53
  • Мнения: 864
Миоки, разбира се, че е важно каква храна приемаш. Захарта съм я заменила с мед, тестените съм ги ограничила до 1-2 филии домашно приготвен хляб, нищо пържено и мазно, вместо олио ползвам зехтин и т.н. Изследванията ми винаги са били перфектни.
На млади години и аз нямах проблем да се върна във форма с няколко дни ограничения. На 40+ обаче смятах, че е непостижимо. Е, уверих се, че с упоритост и желание всичко е възможно.

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 17:19 от Миши-Тети

# 54
  • Мнения: 2 204
Въглехидратите са групата храни виновна за натрупването на кг.
Не е вярно. Яж само въглехидрати да видим дали ще напълнееш. Не само, че няма да напълнееш, ами ще започнеш и да отслабваш. Може да пробваш например две седмици само на хляб и вода и нищо друго, да видим дали ще качиш килограми. Няма да качиш, а ще отслабнеш. Проблема не е във въглехидратите сами по себе си, проблема е в съчетанието на въглехидрати и мазнини. Е тогава се напълнява. Но ако ядеш само чисти въглехидрати няма никакъв проблем с теглото.

# 55
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Въглехидратите са групата храни виновна за натрупването на кг.
Не е вярно. Яж само въглехидрати да видим дали ще напълнееш. Не само, че няма да напълнееш, ами ще започнеш и да отслабваш. Може да пробваш например две седмици само на хляб и вода и нищо друго, да видим дали ще качиш килограми. Няма да качиш, а ще отслабнеш. Проблема не е във въглехидратите сами по себе си, проблема е в съчетанието на въглехидрати и мазнини. Е тогава се напълнява. Но ако ядеш само чисти въглехидрати няма никакъв проблем с теглото.
И кой може да яде само въглехидрати? За колко време? И да отслабна, после какво?

# 56
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Въглехидратите са групата храни виновна за натрупването на кг.
Не е вярно. Яж само въглехидрати да видим дали ще напълнееш. Не само, че няма да напълнееш, ами ще започнеш и да отслабваш. Може да пробваш например две седмици само на хляб и вода и нищо друго, да видим дали ще качиш килограми. Няма да качиш, а ще отслабнеш. Проблема не е във въглехидратите сами по себе си, проблема е в съчетанието на въглехидрати и мазнини. Е тогава се напълнява. Но ако ядеш само чисти въглехидрати няма никакъв проблем с теглото.

Легни и леж 2 седмици и яж хляб и виж как ще загубиш мускулна маса и ще тръпнеше мазнини! Това ми се случи на мене. Въглехидратите трябва да се изгарят. Няма лошо да ги ядем непрекъснато, но само ако веднага ставаме и ги изгаряне. Ако след ядене на въглехидрати станем и тръгнем да тичаме до 10-15 минути инсулинът не мръдва, защото още преди да са навлезли за обработка в клетките се освобождава място за тях.

Аз не мога да отслабна на високовъглехидратна режим със спорт, защото съм непрекъснато гладна. На високо аз имен много га да не ям 2 дена и няма да огладнея

# 57
  • Мнения: 18 542
Въглехидратите трябва да се изгарят. Няма лошо да ги ядем непрекъснато, но само ако веднага ставаме и ги изгаряне. Ако след ядене на въглехидрати станем и тръгнем да тичаме до 10-15 минути инсулинът не мръдва, защото още преди да са навлезли за обработка в клетките се освобождава място за тях.

Това не е вярно. Спортисти и атлети също придобиват ИР и се разболяват от диабет, въпреки че горят кажи речи всичките си въглехидрати и нямат наднормено тегло.

# 58
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Миоки, изключителна рядкост е спортист да се разболее от диабет 2. Обикновено се случва при поемане на повече калории, отколкото черният дроб и панкреаса могат да обработят, липси на минерали и витамини, инфекции Итн. Рядкост е. Сещам се за един английски гребец, който поемал по 6000 калории на ден. Това са 2000 на ядене. Има и микроби в червата, паразити като този на маларията, които обичат захар и са еволюирали да ни карат да я произвеждаме.

# 59
  • Мнения: 18 542
Не знам колко често се случва, само знам, че много малък % от населението са активни спортисти през целият си живот, така че те не са критерий, по който да се мерим. Честно, не знам кой ходи да тича по 10-15 минути след всяко хранене. Може и да има такива, но те са изключение. Само знам, че не можеш да отспортуваш кофти диета.

Повече калории, отколкото панкреасът и черният дроб могат да обработят, комай само с въглехидрати става. С протеините и мазнитите е доста по-трудно да преядеш (нали при условие, че говорим за истинска храна, не за протеинови шейкове и тем подобни изкуственяци). Аз лично, когато ям вторите две, след като се нахраня, само като си помисля да хапна още и ми става зле, но както казах по-горе, винаги се намира място за една тортичка  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт