Лято в Албена 2019 г.

  • 53 302
  • 755
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 19 482
Като не  е това темата, не я развивайте. Пише си ясно какво е станало, тоест цитирам Ваш източник, щото нали Вие сте наясно. Така че не ми казвайте какво да пиша. Хич не ми дреме за повишените разходи на Албена, интересува ме това, за което си плащам да отговаря на претенциите им. От година на година това не се случва и тази година ще я пропусна. Като създадат нещо, което да ме привлече като турист, ще посещавам курорта. А сметка на финансовото състояние има кой да прави и не са на загуба определено. Дразнещото е, че курортът е разделен на зони като летище Франкфурт и непрекъснато трябва да се оглеждаш като гърмян заек и да засичаш къде и за колко време си влязъл. Миналата година една бариера щеше да ми сцепи главата, персоналът в лицето на един шкембак на пейка, само подвикваше като пъдар. Пей стейшъна в 40 градусов пек на паркинга не работи, той вдига рамене и ме праща няколко км. обратно на рецепция. Тази година отивам там, където ме считат като гост, не като досадник с дебел портфейл.

# 286
  • София
  • Мнения: 799
milittana, дано там, където ще отидете, да оправдаят претенциите ви и да останете доволна. Пък може и да споделите с нас после къде сте били, за да посетим и ние евентуално и да видим нещо по-добро.

На мен лично ми харесва, че курортът е зониран и особено много ми харесва, че вече не е тази лудница откъм автомобили,  която беше преди 3-4 години. Ако някой иска да си паркира на плажа под чадъра за без пари, сигурна съм че има места в България, където да го направи и да бъде турбо гъзар.

# 287
  • Мнения: 19 482
Ако последното изречение е отправено към мен - има разлика да си паркираш на плажа без пари и да си принуден да търпиш това, което описах по-горе и заради което вече няма да ходя в Албена. На всички, на които това не им пречи, желая приятна почивка. Там където ще почивам ги няма тези проблеми, но местата за активен сезон се заемат още през ноември.

# 288
  • Мнения: 6
Скрит текст:
Привет на всички!
Моля,споделете вашето мнение за хотел Магнолия. Каквото й да е то...
До тук чух,че е в гора,че е студено вечер,че хигиената е под всякаква критика и т.н. Поне нещо положително,ако има ще е супер. В понеделник ще съм там с деца на 5 и 16 г.
И още един въпрос. От автогара Варна,как стои въпросът с предвижването до Албена?
Благодаря на отзовалите се и весело лято желая на всички 😊
Съвет към тези,решили да почиват в Магнолия.
Не го правете,хора. Тая кочина не си заслужава нито лев! Все едно съм в джунглата. Мизерия,смрад,комари,бълхи,папатаци... На следващ ред, групи лагерници,които имам чувството,че са расли на клона на майната си,някъде далече. Писъци,крясъци по коридорите,по стаите. Снощи до два,бягаха и крещяха из хотела,като стадо глигани. Сега на обяд,отново. Тъкмо приспах детето,и те тропат по вратите и бягат.
За инклузива,думи нямам.... Едни пил.бутчета трети ден се отикват,в различни вариянти. Салатите,са ввче ядени веднъж.. Трагедия 😣
Стаята липсва хладилник,климатика е без захранващ кабел,ей така,за красота монтиран на стената 🤔
За ромския персонал на басейна,няма да коментирам... Едната кака,с фас в ръката,тръгна да ми сипва сладолед на детето... Ай мерси!
По скапана почивка не съм имала.
На рецепцията,с пристигането,изненада. Двама младежи,за първи ден на работа и незнаят къде са и какво правят там!!!!
Мога и още да пиша,но отчаянието няма да изчезне..
Просто,повече неискам и да чувам за Албена.
Нищо общо с преди години. Били сме в Гергана,Славуна,Ком. Еми беше си по цивилизовано и чисто.
Успех желая,на всеки,с избора на хотел и приятни почивки в Албена!

До вчера бяхме в Магнолия и искам и аз да споделя мнение от опита ни там и се надявам да е полезно. Мисля, че тук ще е единственото място, където може би някой ще го прочете и вземе под някакво внимание, защото там персонала определено не го интересува.

Първо с настаняването имаше проблем, защото нямаше изчистени стаи. Уж е от 14ч, но чакахме до 15. Тук желая да отбележа, че поне ни дадоха гривните, за да хванем обяда и имат багажно, където си оставихме куфарите.
Относно климатика-да няма кабел, защото е вграден някъде си, но ако не затворите вратата на терасата докрай има сензор, който не позволява климатика изобщо да се включи. Така до тук добре, това го разгадахме с рецепционистката, но дистанционното не работеше и имахме климатик, който работи само на 24 градуса и ако искаме да го спрем трябва да отворим вратата. Няма по-високи, няма по-ниски температури. Казаха, че няма кой да го оправи.
На рецепция само 2 момичета знаят къде са, но все няма какво да направят по проблема на човек. Всички останали не са чували дори за нещото, наречено "шътъл до плажа", някои от тях знаеха за ескалатора.
Кърпите и бельото се сменят на 3 дена, според рецепционистката, но при нас за 6 дена не смениха нищо, освен кофите за боклук на петия ден и оставиха стаята отключена. От рецепцията казаха, че съжаляват, но няма какво да се направи.
Винаги, винаги, винаги някой блъска камериерска количка. Винаги някой крещи него. Няма значение възрастни, деца, персонал. Важното е да се вика по коридорите, пред терасите, в ресторанта, където се сетите.
Относно храната нямам оплаквания, освен свинщината на гостите. Някакъв чичо бърка с черпака в таратора и го сърба, за да види какво е. Няма значение, че чакаме след него да си сипем. На всеки обяд и вечеря имаше риба, което мен много ме зарадва.
Басейна е адски мръсен. А сладоледите на снек бара, не знам защо някой ви е сипвал при положение, че е на самообслужване.
На плажа на Магнолия не успяхме да намерим нито един здрав шезлонг, но още първия ден си намерихме друг плаж в свободната зона, където бяхме по 4 души и никой не ти крещи на главата.
Май май много се отплеснах. Въпреки гореспоменатите неща, ние си изкарахме супер. Може би, защото по план трябваше да ставаме в 8:30. Иначе в този хотел е невъзможно да спиш до по-късно от 8-8:30.
Цената, която платихме беше ниска за Албена, което не оправдава липсата на някакво качество, но не съжаляваме.

 

# 289
  • Мнения: 305
Какви са били вчерашните драми в хотел Компас?
Познати споделиха, че било страшно в и около хотела?

# 290
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
А за Ком има ли от сега отзиви? Басейна с пързалката колко е дълбок?

# 291
  • Мнения: 6 301
Какви са били вчерашните драми в хотел Компас?
Познати споделиха, че било страшно в и около хотела?
какви драми?

# 292
  • Мнения: 418
Знае ли някой тази година Вита парк кой ресторант ползва на плажа:Рай или Грий форест, че срещам противоречива информация на различни сайтове?

# 293
  • Мнения: 6
Знае ли някой тази година Вита парк кой ресторант ползва на плажа:Рай или Грий форест, че срещам противоречива информация на различни сайтове?
Най-добре звънни на телефона на рецепция и питай. Тези двата излизат на сайта на Албена:
Рецепция: + 359 579 62282● Рецепция: + 359 885 853 326 

# 294
  • Мнения: 418
Обадих им се днес и тотално ме отказаха. Вита парк вече се хранят на обяд в Грийн форест. След 5г. в Албена сменяме дестинацията, колкото и да са разочаровани децата.

# 295
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
А на мен ми казаха, че басейна на Кома е 1,60м.Какво ще правят тези, които не могат да плуват в толкова дълбок басейн, че и сложили пързалка да изкушават малките деца............

# 296
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 580
Здравейте! Някой би ли споделил мнение за хотел Орхидея?

# 297
  • София
  • Мнения: 274
До 2018 г. стаите се освобожзаваха в 12 ч.
Променен ни е часа на освобождаването на стаите за сезон 2019 г. и знаете ли къде може да се прочете в сайта на Албена?

 Настаняването е след 14.00 ч., a освобождаването на стаите e до 11.00 часа.



До 2018 г. стаите се освобожзаваха в 12 ч.
Променен ни е часа на освобождаването на стаите за сезон 2019 г. и знаете ли къде може да се прочете в сайта на Албена?

Последна редакция: пт, 28 юни 2019, 14:09 от AnMary

# 298
  • Варна
  • Мнения: 765
Тази година стаите се освобождават до 11 часа най-късно, пише го на сайта на курортния комплекс. Отивате на хотела който ви интересува, после на настаняване и там пише. Като гледам май на всичките хотели е едно и също времето. Настаняванията са след 14 часа. Общо взето стандартно.

# 299
  • София
  • Мнения: 11 470
 От тази година е промяната, явно. Предполагам, че е с цел да се "спести" обяда на тръгване. Като освободиш в 12 , и питаш -може ли да обядвам, той обяда нали почва 12.30, винаги можеше. Сега от 11 няма къде да се цаниш за обяд. Друга логика не виждам.

Общи условия

Активация на акаунт