Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия – 3

  • 43 424
  • 746
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 242
Благодаря на всички включили се Simple Smile)
Отностно придвижването от Неапол до Соренто:
-билети за влака се купуват от автомат или трябва да търсиме гише на Porta Nolana?
-Може ли да препоръчате автомобилен трансфер от летището директно до Соренто? Питам от гледна точка на това, че сме 5 възрастни, по мои сметки с Алибус и влак до Соренто ще ни струва 50евро, а ако не успеем да направим чек ин в апартамента до 20:00 ще ни таксуват допълнително 50 евро, та като гледам, почти сигурно няма да успеем, защото кацаме(по план) в 17:35 и ако ще дадем 100 евро(трансфер с обществен транспорт и допълнителната такса) дали да не ги инвестираме в директер трансфер и да се предвижим по-бързо и удобно директно до апартамента в Соренто.
-Откривам информация за дневни карти за автобусите в Кампания на цена 8евро, от къде можем да си закупим такива карти?

Добавям към местата за посещение и Атрани, Минори и Майори, археологическият музей също(вероятно в последният ден- имаме абсолютно цял свободен дед в Неапол или ще го съвместим в някой половин свободен ден)
-

# 406
  • Мнения: 3 774
Някакъв шатъл намирам, но пак не те устройва като часове.
"Naples Airport Shuttle Service - Curreri Viaggi shuttle bus service" https://www.curreriviaggi.it/mobile/en/naples-airport-shuttle/

# 407
  • Мнения: 18 993
Има гишета за билетите за влака, да.
Дневният билет за автобусите не помня на каква цена e, но се продава в будките за вестници и цигари Tabaccheria.
Може да направите първа нощувка в Неапол, ако не ви излизат сметките с трансфера и глобата за късно настаняване, ...докато пристигнете, ще имате време за пица и вечерна разходка и на другия ден си тръгвате рано за Соренто.

А струва ли си човек да отиде до Везувий? В смисъл има ли хубави гледки? Самото изкачване колко време отнема? Разбрах, че става само с гид. Колко човека трябва да се съберат за група?

Ами струва си, аз ползвах автобус от гарата на Помпей, гид не си спомням да сме имали, не е много катеренето, има гледка към залива на Неапол от пътеката.

# 408
  • Мнения: 3 774
Мисля, че по-лесното стигане до Везувий беше от гарата в Херкулан.

# 409
  • Мнения: 242
Дневния билет за автобусите, вилидира ли се или само го показвам на шофьора при качване? А ако решим да използваме билети за еднократно пътуване отново ли търсиме Tabaccheria да закупим или се купуват от шофьора?

Bradley Cooper, при всички положения ще трябва да спим още първата вечер в Соренто, защото вече съм заплатил нощувките, просто ще трябва да прежаля 50 евро такса за късно настаняване явно Simple Smile

# 410
  • Мнения: 1 139
Благодаря на всички, които помагат със съвети!
На мен нещата още не са ми съвсем ясни и затова ще продължа с въпросите. Smiley
Да кажа, че правя програма за Кампания - 7-8 дни през август.
Отиваме с цел разглеждане, разходки, култура и потапяне в атмосферата на Южна Италия. Тоест плажуването не е приоритет. Е, ако се топнем някъде, не е излишно.
Искаме да видим Неапол /поне 2 дни/, в т.ч. Археологическия музей, Помпей, Еркулан, може би Везувий, двореца в Казерта, Капри и разбира се, Амалфийското крайбрежие.
Първата ми чуденка все още е с настаняването. В Неапол определено има много по-голям избор и съответно различни възможности. В Соренто вече почти всичко е пълно и цените са значително по-високи. Та се чудя дали да не направим всичките нощувки в Неапол и да пътуваме ден или два до Амалфи, отделно до останалите места извън Неапол, или да ги разделя нощувките. Смятаме да ползваме обществен транспорт.
Другото, което ще мисля, но това ще е по-нататък, са местата за хранене, които посещават местните и комбинираните карти и билети за придвижване и забележителности. Но ако някой пожелае, може да препоръча нещо.
Разбира се, всички съвети са добре дошли!

# 411
  • IT
  • Мнения: 3 704
Последно до Помпей бяхме преди 2 години, значи от там има автобуси(градски така да се каже) до Везувий, качвате се е питате като стигне в колко часа се връща и от къде точно ще ви вземе. До Соренто вярно е, че автобусите са пълни на връщане, за това примерно аз съм правила Соренто Амалфи, после Позитано Соренто по море. За билетите лично аз съм забравила как беше. Но почти съм сигурна, че не бяха от шофьора.
Наполи-  Христос с воала е в църквата Сан Северо, входът беше около 10 евро, но за мен е невероятно да се види

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 17:56 от allexa.7

# 412
  • Манчестър
  • Мнения: 2 479
За Соренто и района от личен опит и няколко пътувания.

*Трансфер от летище Неапол.

Правила съм с частен превоз 70 Евра за трима човека до Амалфи.
Иначе има автобус, който е директно срещу залата за пристигащи, като се излезе от летището и последно билета беше 10 Евра и е до Соренто. Спира до жп гарата, която пък е на 10 Мин макс от центъра.

Щом сте повече хора и има риск от глоба за късно пристигане, мисля,че частен трансфер е по-добрата опция.

За нощувки аз съм правила комбинация - три в Амалфи и четири в Соренто и седем само в Соренто.

За придвижване между обектите препоръчвам само обществен транспорт. Местните карат като луди, плюс паркирането е голям проблем.

За пътуване между Амалфи и Соренто, пътя е …..ако ви става лошо , заложете на морски транспорт. Аз го пробвах един път ( Амалфи - Соренто) и съм приключила.

Има лодки ( аз така им викам) от Амалфи - Соренто и обратно, Амалфи - Позитано и обратно, Капри - Позитано и обратно , Соренто - Неапол и обратно, Капри - Соренто и обратно. Гледайте разписанията , защото не са на често и вижте също кога е последния.

За нещата да се видят, всичко е вече упоменато, но ако имате специфични въпроси питайте.

# 413
  • Мнения: 242
Може ли препоръки за частен трансфер? Най-удобен и изгоден е автобуса на Куриери бус ако не бъркам името, който и Вие препоръчвате, но е късен-19:30, така че за нас остава вариянта, Алибус до Централна Гара и влака от порта Нолана до гарата в Соренто( общо 50 евро за 5 възрастни), но предвид, че ще дадем още 50 евро за късно настаняване, ако намеря сигурен частен трансфер за 100 евро за 5 човека, по-скоро ще използваме него, така или иначе с обществения транспорт плюс настаняване ще ни струва 100 евро та поне да пристигнем по бързо и удобно...

Имате ли препоръки за заведения за хранене? Соренто, Амалфи, Позитано или за където имате, разбира се ще е полезно. Получих препоръки, но от чужда
група във Фейсбус и главно американци, а те доста се различават от мен, основно по критерии финанси.

# 414
  • Мнения: 14 471
В Позитано - ресторант Ла Пергола, на плажа.

# 415
  • София
  • Мнения: 746
Ще следя с интерес темата, предстои ми Бари за два дни през юли.

# 416
  • Мнения: 19
Здравейте. Плануваме семейно 10 дни в Рим, Неапол и крайбрежието. Пътуването е със самолет до Рим, после влак до Неапол и оттам за България. Въпросът му е, какво трябва да се направи със сертификата за локализация? Можем ли спокойно да пътуваме до Неапол с влак, защото ще дам адреса на апартамента в Рим и там няма да се връщаме? Другите нощувки ще са в Соренто. Моля, ако някой е запознат да помогне. Притесняваме този сертификат за локализация. Пътуването е началото на август.
Благодаря предварително. 

# 417
  • Мнения: 1 652
Ще следя с интерес темата, предстои ми Бари за два дни през юли.

Елказелка, какви ти са плановете за двата дни, да препиша нещо, ако може. Simple Smile
Имах нахвърляна програма за пет дни за Великден, обаче сега с оглед жегата Матера отпада. Ако сме на кеф, отиваме директно от летището през Бари в Алберобело, че е ранен полетът, а после в късния следобед Бари. Втори ден Монополи, Полиняно и Бари, а третия полетът е по обяд, ако стана рано, ще направя крос из стария Бари да щракна някоя снимка (там и запазихме нощувки).
Дано се състои, че тази година две Барита ни отмениха и сега взехме за две нощувки, понеже нямам възможност за повече да отсъствам от работа. Видях в миланската тема, че и ти си от моята партия и не ти пука да идеш нейде и за ден. Simple Smile

# 418
  • IT
  • Мнения: 3 704
Вчера бяхме в Матера понеже имахме работа там и има туристи както италиански групи, така и американски две видях. Днес сме в Отранто плажът е пълен.

# 419
  • Мнения: 10 514
Ще следя с интерес темата, предстои ми Бари за два дни през юли.
Цените на колите под наем са потресаващи през уиз. Вие откъде ще наемете?

Общи условия

Активация на акаунт