Плюсове и минуси на кварталите в София - 4

  • 44 888
  • 773
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 12 374
Нашите анцузи и да тичат срещу сърбите, няма да ги стигнат. Всеки път, когато мръднем до Ниш за уикенда за хапване, ме радва броят на анцузите навън, вкл. и из центъра. В Белград са по-малко, но пак има.

# 616
  • Мнения: 8 872
Защо пишете ОК за Овча купел. Simple Smile На мен ми е само за ОКей това съкращение.
И други съкращения в този форум ММ="моят мъж" и т.н.
Стана ми интересно как се развива езика в съвремието.

# 617
  • Мнения: 19 502
Таис, какво пък има в Ниш за хапване, последния път нямаше дори торта и сладолед или диет.кола в сладкарница?

# 618
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Защо пишете ОК за Овча купел. Simple Smile На мен ми е само за ОКей това съкращение.
И други съкращения в този форум ММ="моят мъж" и т.н.
Стана ми интересно как се развива езика в съвремието.
Да и аз мисля ,че ОвКу е по-подходящо, а МанЛи даже много ми харесва.

# 619
  • Мнения: 6 966
Само аз ли не се впечатлявам от облеклото на хората по улиците и в кафенетата, и стига да не ме закачат, няма и да им обърна внимание? За протокола не нося анцузи, спортувам с клинове. Grinning

# 620
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис, какво пък има в Ниш за хапване, последния път нямаше дори торта и сладолед или диет.кола в сладкарница?
В сръбско не ходя заради торти, а диетична кола не съм близвала - никаква кола не пия всъщност Simple Smile Обичам плескавици, ущипци и прочие вкусотии. Правим си чат-пат уикенди без детето до града, за хапване в ресторантите в центъра и кафе на спокойствие, без мрънмрън, както и за разходка из градския парк. За кафана Мезе например, взех идеята от блога на Андрей Андреев, следя блога му.

https://www.andrey-andreev.com/nis-serbia/

# 621
  • Мнения: 19 502
Благодаря Таис, може би ще се възползваме и ние. Извинете за оф-а

# 622
  • София
  • Мнения: 5 960
Ние като живеехме там, казвахме само "Овча" Grinning
Ама не с лошо де.... бабата и дядото още живеят там в района и пак казваме,  че живеят в Овча.

# 623
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Таис, какво пък има в Ниш за хапване, последния път нямаше дори торта и сладолед или диет.кола в сладкарница?
В сръбско не ходя заради торти, а диетична кола не съм близвала - никаква кола не пия всъщност Simple Smile Обичам плескавици, ущипци и прочие вкусотии. Правим си чат-пат уикенди без детето до града, за хапване в ресторантите в центъра и кафе на спокойствие, без мрънмрън, както и за разходка из градския парк. За кафана Мезе например, взех идеята от блога на Андрей Андреев, следя блога му.

https://www.andrey-andreev.com/nis-serbia/
[/quote
И много мои приятели ходят често за похапване и казват ,че храната е превъзходна и евтина.
Можело даже предварително да си поръчаш , като цяло печено агне , например.
Като гледам блога - има и много за гледане там.

# 624
  • София
  • Мнения: 38 589
Ние имаме апартамент в ОК. Блокът е хубав, има млади хора, доста поддържан. Обаче циганите по улиците ме дразнят.

# 625
  • Мнения: 1 715
Първо да поясним, нека се прави разлика между Овча Купел, Овча Купел 1 и Овча Купел 2. Овча Купел (старата част) са само къщи и нови кооперации (има само 2-3 панелни или ЕПК блока). Овча Купел 1 и 2 са си типчните панелни спални. Колкото си по-близо до Овча Купел 1, толкова повече цигани има, защото махалата е най-близо до там.

# 626
  • София
  • Мнения: 38 589
Права си. Там по Багряна и Любляна е много хубаво.
Нашия апартамент е в ОК 1.

# 627
  • София
  • Мнения: 5 960
Да, ние живеехме в старата Овча почти до бул. Борис III, все се обяснявах къде е точно и дали това не е Славия, Павлово, Борово или 'нам какво си. Хората знаят ж.к.- то, каруците, НБУ  и толкоз.

# 628
  • Мнения: 19 020
Малко повече са панелките, поне 5 са около Народно хоро, + 2-3 20 етажни  на Боряна и Монтевидео

# 629
  • Мнения: 7 573
Хич не ми е приятна старата част на Овча купел, особено Монтевидео и съседните в близост до НБУ. Да, има ново строителство, но е едно такова глухо, вечерно време почти няма хора по улиците, до скоро нямаше никакъв тротоар. Иначе брокери много го хвалят и предлагат заради "бъдеща метростанция". Ми не мога, гадно ми е и противно някак. Даже ОК 2 ми изглежда по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт