Плюсове и минуси на кварталите в София - 4

  • 44 817
  • 773
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 8 802
Къде ще учат децата ви на ул. Боряна?

# 631
  • Мнения: 3 070
И ОК1 и ОК2 са си гето. Па нека има банки, кафенета и реновирано Монтевидео. Анцузи, някакви хора, дошли не знам от къде, емигранти, цигани, каруци, разхождащи се коне между блоковете, тъпи физиономии. Мерси!

# 632
  • Мнения: 1 711
Малко повече са панелките, поне 5 са около Народно хоро, + 2-3 20 етажни  на Боряна и Монтевидео
Права си, малко повече са, около 10-тина панелки и 4 ЕПК-та общо, но са на толкова огромна площ, че не прави впечатление изобщо, че ги има.

# 633
  • София
  • Мнения: 38 476
СУ София не е лошо. Лични впечатления.

# 634
  • Мнения: X
Децата на моите познати, които живеят в Овча (ха хахахаа) учат в Нац.училище на Монтевидео, не му знам номера - сутрин ги вземат с бусче, вечер ги стоварват пред вратата.

Монтевидео няма нищо общо с хубавата стара част на квартала. Който се интересува от ул. Боряна - препоръчвам да я позяпа в гугъл, изглежда прекрасно, особено долната част към Любляна. Има някакви панелки на улицата, но те са в горния й край, в по-голяма степен има тухлени кооперации, надолу къщи и мисля някакви по-масивни комплекси, някъде към панелките.

# 635
  • София
  • Мнения: 38 476
Е то Монтевидео едно време даже не беше точно Овча Купел. Аонсу, полето, манастира и това беше.

# 636
  • Мнения: 8 802
Децата на моите познати, които живеят в Овча (ха хахахаа) учат в Нац.училище на Монтевидео, не му знам номера - сутрин ги вземат с бусче, вечер ги стоварват пред вратата.

Монтевидео няма нищо общо с хубавата стара част на квартала. Който се интересува от ул. Боряна - препоръчвам да я позяпа в гугъл, изглежда прекрасно, особено долната част към Любляна. Има някакви панелки на улицата, но те са в горния й край, в по-голяма степен има тухлени кооперации, надолу къщи и мисля някакви по-масивни комплекси, някъде към панелките.
ако имате предвид Националният учебен комплекс по култура с лицей - италиански език в Горна баня, там учат деца от цяла София и имат транспорт по много маршрути, не само в Овча купел. Но там далеч не може да попадне всяко дете. А останалите от ул. Боряна? Може би в 66 СОУ? А ако не ви допада, с кой автобус децата да стигнат другаде?
Къщите са хубави, улицата изглежда прилично, и заради посолствата, пооправиха асвалта, но това е всичко. Не е комуникативно мястото. Района на баня Овча купел на мен хич не ми е приятен. Нито парка. Къде ще играят децата ви?

# 637
  • Мнения: 677
Който се интересува от ул. Боряна - препоръчвам да я позяпа в гугъл, изглежда прекрасно, особено долната част към Любляна.
Изглежда доста приятно.

# 638
  • Мнения: X
Имам предвид Нац.средно училище София, което се намира на Монтевидео. Децата се вземат от вкъщи и се връщат обратно с бусче. Мястото не е комуникативно, дотолкова доколкото няма удобен транспорт до центъра. Парка на банята не става за игра, но този срещу него - да. Има и други малки градинки в площадки, включително около "Боряна".

Изглежда и е приятна улицата, като недостатък бих посочила, че все пак има движение по нея. Аз предпочитам по-малки улички, с по-малко коли.

# 639
  • Мнения: 8 802
Който се интересува от ул. Боряна - препоръчвам да я позяпа в гугъл, изглежда прекрасно, особено долната част към Любляна.
Изглежда доста приятно.
В Гугъла може и да е приятно. Но постойте точно там и погледайте.

# 640
  • Мнения: X
Не е лошо да си послушаш съвета. Кафенето за което споменах е на много подходящо за целта място. И парка на банята не е лош, макар и много занемарен. Говори се, че ще я реставрират, дано оправят и него.

# 641
  • Мнения: 19 010
Ами Ок си е там, но има трафик
в долната част на Боряна, към Любляна се строи и новоремонтираният тротоар, вече е на парчета

На мен много ми харесва ул. Бойчо Огнянов,  близо е до спирките, хем е вътрешна, хем е прилично широка и сравнително запазена, има едни 3-етажни чудни блокчета, точно в частта до Боряна, не се нови обаче и не знам дали някой продава..

# 642
  • София
  • Мнения: 13 120
Извън темата е, но в НУКК може да учи абсолютно всяко дете. Училището е държавно. Особено в гимназиален курс, ако не се ползва организирания транспорт и храната в стола, е напълно безплатно. Единствено не участва в редовното кандидатстване, а се подават отделно документи.

# 643
  • София
  • Мнения: 1 584
Извън темата е, но в НУКК може да учи абсолютно всяко дете. Училището е държавно.

Може, но по една чиста случайност на едно "всяко" дете се падат по 9 "специални". Естествено, ако някой иска да набута детето си сред потомците на съмнителния ни елит, може да се пробва.

Скрит текст:
Училището е държавно наистина и някога обучаваше деца с дарби към изкуствата, но превъзходната му материална база бе заграбена от управляващата шайка още през прехода, а сега просто се използва като луксозно обиталище за деца от едни определени кръгове. Ние само го издържаме. Извинете за офтопика.

# 644
  • Мнения: X
Детската градина е добра опция за мен, училището определено не е за деца от простолюдието, било то и по-надарени.

Общи условия

Активация на акаунт