Подуване на лимфни възли на дете на 1г и 10м

  • 1 539
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683
Здравейте! Извинявам се,ако въпросът ми не е за тук.
Накратко  историята. Детето ми е на 1г и 10м. Подуват се лимфните възли.Първо вратлето,после слабините ,сега и по главата.Малки са,но по слабините се забелязва увеличение.ЛЛ пуска ДКК. Според нея детето има неутропения .8 месеца бяха 5%,последните изследвания-12%.Лимфоцитите също я притесняват.От 90% спаднаха на 77,4%.Хематолозите казват да си го следя.Ок,следя го.
Въпросът ми е някой знае ли какво са плазмоцити,атипични ,активирани лимфоцити ,едно и също ли е? Има ли връзка между високите лимфоцити,ниски неутрофили и подутите лимфни възли?
Оказва се,че в рода има жени с вродена неутропения.Успокоиха ме,че не е нещо проблемно.

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 14:14 от AnMary

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сигурно ли е, че не е мононуклеоза?

# 2
  • Мнения: 683
Изследванията за мононуклеоза са отрицателни.Преди 2 седмици откриха желязо дефицитна анемия,която нямала връзка с ниските неутрофили,високи лимфоцити и постоянно подуващи се ЛВ.Трима детски хематолози с три различни мнения и нито едно обяснение за нещата,които ме притесняват.Единият ме обвини,че детето ми е постоянно болно от настинки,грипове и вируси. Другият,който беше в същия кабинет каза,че възлите се подуват от зъби.Становищата са дадени без преглед и на детето ,и на занесените стари изследвания.
Опитвам се сама да сглобя някаква приемлива картина.Притесненията ми са относно скрита инфекция,защото реално детето е имало веднъж само леко зачервено гърло и беше 10 дни на антибиотик за открита бактерия в гърлото.А,възлите не само не спаднаха,а продължиха да се появяват на нови места.
Според ЛЛ не е излишно да се посети имунолог,да продължим следене на ДКК,тъй като при последния разговор с хематолога той заяви ,че него не го интересуват стойностите на неутрофили и лимфоцити.ЛЛ иска да се следи и температурата,особено ако има до 37,5.Мнението й е,че 95% от случаите с подути ЛВ не са нещо лошо,което не означава,че не трябва да се открие причината.Единственият лекар,който не махва пренебрежително с ръка.
След тези прегледи се чувствам най-лошата майка,която не може да обгрижи детето си , няма елементарни познания по медицина и само досажда на лекарите.



# 3
  • Мнения: 11 337
Гледана ли е капка кръв/натривка под микроскоп - как са клетките /форма и т.н./

Моят съвет е купи и давай ежедневно по-висока доза витамин Ц за пиене.
Купи добри детски витамини и цяла зима пийте.
Всеки ден детето трябва да изяжда по едно яйце. Силна храна, повече месце, правилно хранене - не просто каквото му се яде а контролирано и обмислено хранене като съставки и меню.
Ако е приемало вече мед и лимони може да прегледаш рецепти за пречистване на лимфата.
Има много добри отзиви за корените на глухарче при влияние на проблеми с левкоцити и лимфоцити /има ги като тинктура/, но детето е прекалено малко.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - всяка сутрин детето да пие 1/2 чаша сок от резен цвекло, 1 морков, ябълка. Тази смес е лековита дори при левкемия, така, че подходете сериозно.
Как е витамин Д на детето? Може да направиш един кърс с Вигантол.

# 4
  • Мнения: 683
Благодаря за съветите! Купила съм червено цвекло,но и през ум не ми е минавало да го направя на сок.Ябълки яде всеки ден,отскоро ги настъргвам и смесвам с морков. Мед и лимон заедно отказва.Ще го пробвам пак.Яйце давах 2-3 в седмицата,защото когато ги яде всеки ден след известно време не ги и поглежда.Спрях приема на кисело мляко за две седмици,тъй като ми обясниха,че заради него има анемия.
Натривка на стъкло е правена.Всеки път има нещо различно,но не и тревожно,според хематолозите.Два пъти плазмоцити 3%,един път атипични лимфоцити 4% и сега активирани лимфоцити 10%.
Вит В12  е 528(187-883) ,Вит Д 3 е 23,20 (20-100).
Някъде нещо бъркам или пропускам.Или и двете.Иска ми се да намеря лекар или просто някой,който да ми обясни доколко са свързани ЛВ и отклоненията в ДКК.Или нямат никаква връзка по между си.

# 5
  • Мнения: 11 337
Хематолога, с който се консултираш един ли е? От кой град е?

Сока е важен - нека отделно си яде като иска и ябълки, но сутринта започва със сока - ако не го харесва ще го пие като лекарство. Хем е малък, хем разбира всичко.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако имате животни, може да е някой паразит...изследвайте го за чревни паразити...

и дори токсоплазмоза

# 7
  • Мнения: 683
the Дорис,д-р Банчев ИСУЛ назначи терапията. Вчера разговаряхме по телефона.Каза само да продължи да приема малтофер за определен срок от време.
Роузи,Имаме две котки вътре,редовно обезпаразитявани вътрешно и външно,две на двора,които не се обезпаразитяват редовно и куче.Одра го съседка котка.Първото,което споделих с докторите беше този факт.Категорично отхвърлиха възможността да е свързано с животните. Сега ще прибавя и това към слеващите изследвания.Благодаря!
С ЛЛ обсъждахме трета сливица,но мнението ѝ е,че би трябвало да прави и ангини.

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 08:27 от didka-moni

Общи условия

Активация на акаунт