Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 11

  • 57 647
  • 744
  •   2
Отговори
# 120
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Ясно. Не знаех, че това представлявала.
Трябва да търсиш тогава алтернатива.
Обаче не съм наясно с това заболяване. В гугъл видях, че е от резултат на липса на фибри. А те са в растенията. Причинявало се запек. Пък ти ако хапнеш плод или зеленчук имаш разстройство. Странно е.
Дано се оправиш. От сърце ти пожелавам, че да ти се махне това от главата. После инсулина и кз ще ги вкараш в норма.
И пак ти казвам - намери време за движение. Каквото си харесаш. И 10 минути да е, го прави.

Поне от 10 дена правя ежедневно упражнения поне по 15-20 мин, че нали ми се моташе главата и с упражненията оправям положението. Wink

# 121
  • Мнения: 4 042
За който питаше: с косопада не съм се справила, вече се чудя как още имам коса на главата. Колаген не пия, имам, каня му се все, но нещо вътрешно ме спира. Отделно преди време май коментирахме, че не е много препоръчителен при ИР.

Момичета, днес случайно си намерих изследванията от 2006 г. когато имах ПКЯ. Нали съм писала, прати ме лл тогава на изследване и си спомням, че имаше инсулин и трикратно боцкане. Обаче ядец! Както винаги трикратно само глюкоза са изследвали, а инсулина веднъж, на гладно. Ето ми ги резултатите:

Глюкоза 1 - 4,82
Глюкоза 2 - 5,45
Глюкоза 3 - 4,70

Инсулин на гладно - 9,76 mkU/ml  реф.ст-ст 3 - 17
HbA1C - 5,18%
С - Пептид - 3,23  реф.ст-ст 1,10 - 4,40

Как мислите, дали съм имала още тогава ИР? Висок ми се вижда инсулина. Интересно защо в същата лаборатория и същите мерни единици тогава са давали референтни стойности от 3 до 17, а сега ги дават от 2,6 до 24,9. Ние тук коментираме, че нормалните са под 10, те са ги завишили през това време. Ужас...

# 122
  • Мнения: 32 437
Почти всеки лекар на тази кз ще ти каже, че абсолютно нищо ти няма.
Но е важно как е инсулина на второто и третото боцкане. Знаеш това. Може да си имала, може да си нямала.
Но и друг път тук е имало резултати с кз ненадвишаващи нормата, но инсулина си скача яко.
Но винаги си била пълна, нали така? Което значи, че си имала проблем, може и не и чак толкова изразен, както при мен примерно.
Ти и бързо отслабна.
Някой ден се престраши и си направи обременяване.
За косата -експериментирай. Пий добавки, прави и редовно маски, ама поне 2 пъти в месеца маски за коса.
Също така си купи корени и листа от коприва. Преди всяко къпане на коса по една лъжица от двата вида вариш в голямо количество вода. Чакаш половин час, прецеждаш и след като си измиеш косата с шампоан и балсам, ако ползваш, обливаш се с този разтвор.
Иначе маските са по вкус. Може да си вземеш тривитаминол и да слагаш мъничко. Пъдпъдъчи яйца, кокосово масло, рициново масло, бадемово, сок от джинджифил. Като правиш маска не повече от едно масло.
Примерно ето маска - Единия път кокос слагате, п. яйце 1 или 2 и сок от джинджифил, тривитаминол. На следващата маска рициново вместо кокос. Или бадемово.
Помагат, много.
И спрете сешоарите. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
Шампоаните да са качествени. Без парабени. Аз рядко вече ги ползвам. Ползвам хумен и някакви био чат пат. Но като цяло си карам на сапуните Алепо, които още преди година и половина ми намалиха много косопада.
Това за теб, Кетчър и който друг има проблем.

# 123
  • Милано
  • Мнения: 964
70 минути на кростренажора не мога да издържа  Mr. Green
Аз правя 20 минутна интензивна. 4,30 минути много бързо каране,20 секунди забавено, и после пак и така до 20. Това по съвет на позната, която е завършила спортната. Казва, че времето не е от такова значение, а интензитета е важен. Мога да увелича до 30 минути най-много. Ама през седмицата ми е трудно.
Иначе мерките са ти екстра.  И моето бедро е 54, ама талията е 78  Sad Корема се стопява още, ама го имам.
Да бягам навън не ми харесва. Пък и винаги ми се отразява зле на кръста. Да, сега съм отслабнала, мога и да пробвам, ама не правя неща, които не харесвам, особено в спорта.

Каква е височината ти?Аз съм 176 см.Аз карам интензивно 70 минути....гледам да поддържам пулс 70-80%над нормалният за мене пулс,който за мене сега е 67-73(Сега е в тези граници)

# 124
  • София
  • Мнения: 17 900
Аз питах, благодаря Simple Smile
Според мен (почти) не си имала. Може би нещо съвсем начално.

# 125
  • Мнения: 32 437
K.Lera, 168 съм уж. Наскоро установих, че май съм 167. Абе там някъде.
Имам места за това да ми измери пулса, ама не го ползвам. Не ме интересува особено. Какво значение има?
Днес реших да видя колко е. Ми той само се мени. По едно време стигна 130  newsm78
Но се чувствам добре.
Catcher, джинджифила е много важен за косопад и оредяване, затова го давам. Прочетете за него в гугъл. И за останалите неща. Не очаквайте чудеса от първото намазване. Аз се мацотя от много време. Правя го заради оредяването. Той косопада почти го няма вече.
А да, и СПРЕТЕ ДА СЕ БОЯДИСВАТЕ Naughty
Спирането при мен също си оказа ефект.

# 126
  • Милано
  • Мнения: 964
K.Lera, 168 съм уж. Наскоро установих, че май съм 167. Абе там някъде.
Имам места за това да ми измери пулса, ама не го ползвам. Не ме интересува особено. Какво значение има?
Днес реших да видя колко е. Ми той само се мени. По едно време стигна 130  newsm78
Но се чувствам добре.
Catcher, джинджифила е много важен за косопад и оредяване, затова го давам. Прочетете за него в гугъл. И за останалите неща. Не очаквайте чудеса от първото намазване. Аз се мацотя от много време. Правя го заради оредяването. Той косопада почти го няма вече.
А да, и СПРЕТЕ ДА СЕ БОЯДИСВАТЕ Naughty
Спирането при мен също си оказа ефект.
По ниска си от мене с 9 см...Трябва да знаеш колко е твоя пулс в покой,както писах моя сега след месеци бягане и елитика всеки ден от 75-80 падна на 67-73.Гледам при натоварване да поддържам пулс 70-80% над нормалният(в покой) за мен пулс,така горя мазнини и резултат има,а и на мен ми харесва.Винаги съм тренирала,но след операцията на щитовидната жлеза и проблемите след това, 4 години не го правих,преди 4 месеца се върнах към активни тренировки.Вярно е,че тялото тялото ни има памет и помни всяка активност.За косата аз използвам къна,индиго,брингараж,брахме,мала,хибискус и други тревички.Косата ми е къдрава и преди стигаше до раменете и почваше да се къса,сега е почти до средата на гърба.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 00:37 от K.Lera

# 127
  • Мнения: X
Привет момичета.

Идвам с новина и аз. Оказа се в аптеката, че нямам повече валидна рецепта за Метформина и явно лекаря ми  е преценил, че нямам нужда от него, но не ми е казал нищо.Какво мислите?

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 16:55 от Анонимен

# 128
  • Мнения: 32 437
K.Lera, ти в покой ли си писала? Аз не, имах предвид  като карах колко ми е пулса.
Откъде да го знам колко е в покой. Нямам апарат да го измеря.
Иначе как се контролира пулс, не знам  Laughing
Контесо, защо ще спираш метформина? Какви са ти последните изследвания?
И все пак ако си го решила - ок. Ама го спираш бавно.
Ако си вземала примерно 2 по хиляда, за 10 дни правиш едното хапче 850, след 10 дни второто правиш 850 и т.н. Бавничко, да не се стресира организма и да свикне.
И мен ме беше страх. Ама се оказа, че ми е твърде ниска кз и инсулина с този режим. И като си видях лятото стойностите, като знам как ми се виеше свят и на моменти бях неадекватна ми стана ясно, ч еняма от какво да ме е страх.

# 129
  • Мнения: X
Аз имам само 2 хапчета останали и в аптеката ми казаха, че не мога да подновя рецептата, а следващия ми преглед е през Август, 2019.. Оф Sad

Иначе последно ми каза, че ще ме види след година и че резултатите ми са добри и нямам вече ИР. Досега бях с по  3 пъти по 500млг.

Пулсът ми го меря с апарата за кръвно.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 16:56 от Анонимен

# 130
  • Милано
  • Мнения: 964
K.Lera, ти в покой ли си писала? Аз не, имах предвид  като карах колко ми е пулса.
Откъде да го знам колко е в покой. Нямам апарат да го измеря.
Иначе как се контролира пулс, не знам  Laughing
[
Можеш да си го измериш ти,не е нужен апарат.

# 131
  • Мнения: 32 437
Аз глюкофаж с рецепта не съм взимала, освен първия път.
На морето като си купувах ми се правеха на интересни, ама ми дадоха.
Намери някой с това лекарство и рецепта да ти вземе или отиди веднага при личния.
Въобще не е редно да го спираш от раз. Ама въобще.
А има ли от 250? Ако няма това от 500 може ли да се счупва на две?

K.Lera, мерси, сетих се, че можело.
Измерих го - 67. Бива ли го?

# 132
  • Мнения: X
Тук всичко е само с рецепта. Не можеш да вземеш лекарства иначе.
 Ще счупя двете ми останали лекарства и ще ги пия в идните 4 дни... Благодаря.

Последна редакция: пн, 26 ное 2018, 16:56 от Анонимен

# 133
  • Милано
  • Мнения: 964
    Аз глюкофаж с рецепта не съм взимала, освен първия път.
    На морето като си купувах ми се правеха на интересни, ама ми дадоха.
    Намери някой с това лекарство и рецепта да ти вземе или отиди веднага при личния.
    Въобще не е редно да го спираш от раз. Ама въобще.
    А има ли от 250? Ако няма това от 500 може ли да се счупва на две?

    K.Lera, мерси, сетих се, че можело.
    Измерих го - 67. Бива ли го?
    Отличен е!

    # 134
    • Мнения: 13 679
    K.Lera, ти в покой ли си писала? Аз не, имах предвид  като карах колко ми е пулса.
    Откъде да го знам колко е в покой. Нямам апарат да го измеря.
    Иначе как се контролира пулс, не знам  Laughing
    На кростренажора както си го мериш по време на тренировка, така можеш да го измериш и преди да си се "засилила". Завъртам го там буквално едно движение колкото да се включи електрониката и си слагам ръцете и то си мери, какво като аз не подтичвам през това време Grinning
    Не съм се сещала скоро, понеже не си следя пулса да държа сериозно на кардиото, гледам да си навъртя километрите колкото съм си определила.
    Иначе има таблици, виж из сайтове за фитнес, разписано май и спрямо възрастта се гледаше и не помня какво още и там да си определиш какъв пулс за тебе е в кардио диапазона. Не съм сигурна дали важи за HIIT тренировки де, те по принцип са кратки.
    Интересно че поне лекарите не са ти го коментирали, щом имаш проблеми с щитовидната жлеза. Тя си се отразява и на това също, доколкото знам.

    Общи условия

    Активация на акаунт