Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 11

  • 57 290
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 856
За косопада - моя засега спря. Пия мио-инозитол и от него трябва да е.
По повод на линка за веганската диета - не съм съгласна с това, съдейки по себе си. При това аз съм от хората, които никога не са обичали сладко.
Както бях писала преди известно време, след като не бях яла нищо може би 16 часа заради стомашни проблеми, по лекарско предписание изядох една печена ябълка, след което и на първия, и на втория час захарта ми беше над 10 - стойности, които никога не съм имала.
За триглицериците - аз преди не ядях мазно, преди почти две години триглицеридите ми бяха  3,35, седяха си така години наред. Когато намалих хляба, като минах на такъв смес от ръжено и пълнозърнесто, спадна на 2,35 , когато започнах да се храна НВ ВМ.
Половин година след това триглицеридите ми са почти в норма - 1,86.

# 106
  • Мнения: X
Триглицериди се повишават от въглехидрати, особено бързите, не от мазнините

# 107
  • Мнения: 18 542
Момичета,днес попаднах на тази статия...https://veganholistic.com/mitove-za-diabeta-plodove-kartofi-kruvna-zahar/ Вашите мнения?
От това което аз знам, инфото в тази статия е абсолютен боклук. Пълна е с объркана информация и лъжливи изводи. Малко по-късно мога да дам по подробно инфо защо смятам така, ако искате и не мислите че ще е нахално от моя страна заради това, че съм нова в темата.

# 108
  • Мнения: 32 038
Момичета,днес попаднах на тази статия...https://veganholistic.com/mitove-za-diabeta-plodove-kartofi-kruvna-zahar/ Вашите мнения?

Ми не съм много съгласна. Даже хич.
Човек с ИР и диабет трябва да мине на режим. Че това от статията са си стандартни препоръки. Яж В и пий хапче.
Нали първите 3 години се хранех точно според тези препоръки. И резултата беше мижав.

# 109
  • Мнения: 1 782
За авокадото - аз си правя  крем със сирене и авокадо с пасатора.

# 110
  • Мнения: 32 038
Моля, някой да ми отговори на въпрос за кростренажора. Който разбира от такива неща. А и някой беше писал.
Става въпрос за това когато ръцете са ни в горната част се натоварват едни зони, а като се смъкнат надолу други зони. Интересува ме при кое положение на ръцете, горе или надолу, има по-голямо натоварване върху талия и корема?

# 111
  • Мнения: 13 165
Доколкото съм виждала коментари, май без ръце най-добре се натоварва средната част на тялото, понеже използваш тези мускули да поддържаш права стойка. Иначе си помагаш и с ръцете за това. Дано коментира и още някой де, аз не се смятам за специалист.

# 112
  • Мнения: 32 038
Ами днес сменях позицията на ръцете. Като са на долната част на ръкохватките, имам по-голямо натоварване на краката. Но не мога да преценя как са отразява на талия и корем.

# 113
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Само да уточня, че възпалението и съответно завишените показатели на CRP, левкоцити и там не помня какво друго беше е от червата или по-точно възпалени дивертикули. Нямам идея дали по някакъв начин влияе на цялата обмяна, но съм склонна да мисля, че има връзка. Изследванията са от вторник, сряда вече бях с болки а в четвъртък няправо откачах от болка, в петък ми правиха CRP и вече беше към 60. Ще се опитам да кача след малко изследванията.

# 114
  • Мнения: 5 083
Да, всичко е извън норми, заради проблема ти с червата. Когато всичко там се оправи, тогава може да се гледат показателите.

# 115
  • Мнения: 32 038
Принцесо, ако операцията ти дава шанс да се оправиш, защо не се престрашиш и да се решиш проблема?

# 116
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Принцесо, ако операцията ти дава шанс да се оправиш, защо не се престрашиш и да се решиш проблема?

По няколко причини.
1.Задавам си въпроса дали с половин дебело черво метаболитните проблеми няма да станат по-зле.
2.Не знам какви са шансовете да няма усложнения и да не се събудя с тръба в корема.
3.Като ми остане само половин черво дали няма дивертикулите да рецидивират и тогава вече да нямам избор за нищо.

Утре съм на консултация с хирург, след това ще направя консултация с 2ма гастроентеролози и другата седмица имам и насрочена консултация с ендокринолог. Все пак си мисля, че би трябвало да проуча въпроса от всички страни преди да дам да отржат нещо, което така и няма да се въстанови.
Ако все пак се окаже, че това е единственото решение за мен ще го направя.

# 117
  • Мнения: 32 038
Ясно. Не знаех, че това представлявала.
Трябва да търсиш тогава алтернатива.
Обаче не съм наясно с това заболяване. В гугъл видях, че е от резултат на липса на фибри. А те са в растенията. Причинявало се запек. Пък ти ако хапнеш плод или зеленчук имаш разстройство. Странно е.
Дано се оправиш. От сърце ти пожелавам, че да ти се махне това от главата. После инсулина и кз ще ги вкараш в норма.
И пак ти казвам - намери време за движение. Каквото си харесаш. И 10 минути да е, го прави.

# 118
  • Милано
  • Мнения: 958
Ами днес сменях позицията на ръцете. Като са на долната част на ръкохватките, имам по-голямо натоварване на краката. Но не мога да преценя как са отразява на талия и корем.
Сега,когато времето застуди не бягам навън когато ни вали и повече ползвам елитиката,не по-малко от 70 минути,като за тези минути сменям позицията на ръцете(за да има натоварване на всички зони почти равномерно).Днес сутринта направих ново замерване и ето новите резултати-талия-70,ханш-103,бедро-54,коляно-40,прасец-37,5,бюст-94.Доволна съм!Корем нямам(И преди го нямаше,но плочките бяха покрити )и се откриха добре уформени мускули😀

Последна редакция: нд, 25 ное 2018, 23:54 от K.Lera

# 119
  • Мнения: 32 038
70 минути на кростренажора не мога да издържа  Mr. Green
Аз правя 20 минутна интензивна. 4,30 минути много бързо каране,20 секунди забавено, и после пак и така до 20. Това по съвет на позната, която е завършила спортната. Казва, че времето не е от такова значение, а интензитета е важен. Мога да увелича до 30 минути най-много. Ама през седмицата ми е трудно.
Иначе мерките са ти екстра.  И моето бедро е 54, ама талията е 78  Sad Корема се стопява още, ама го имам.
Да бягам навън не ми харесва. Пък и винаги ми се отразява зле на кръста. Да, сега съм отслабнала, мога и да пробвам, ама не правя неща, които не харесвам, особено в спорта.

Общи условия

Активация на акаунт