Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 11

  • 57 001
  • 744
  •   1
Отговори
# 90
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
А, нищо уникално няма в случая ми. Дебелото ми черво е зле и от там всички проблеми. Настояват за операция, но мен мисълта ме плаши до лудост. В понеделник ще ходя да го обсъдя с хирурга, но никак не съм ентусиазирана.

# 91
  • Мнения: 5 080
Галактическа,
Скрит текст:
С риск да те шокирам,  но  консултирала ли си за твоя случай е ли приложима фекалотерапия? Гледах тв предаване преди година за този метод.
https://m.facebook.com/NaKaffe/posts/1055720201137080

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Елора, и аз него вярвам това за пушачите. Пуша от 30 год, последният ми гликиран хемоглобин беше 5,2. По-скоро добрият холестерол е малко по-нисък при пушачите.

# 93
  • Мнения: 18 542
Привет!
Аз нямам инсулинова резистентност или диабет (за сега) както и наднормено тегло (в долната граница на нормалния BMI съм), но с годинките килограмите се катерят полека нагоре както и мазнините особено около талията. Имам пристъпи на хипоглекимия от младежките години, от което си правя извода, че регулацията на инсулин не ми е много стабилна и се опасявам да не развия преддиабетно състояние. Също имам болки в ставите + майка ми е с дибет тип 2, високо кръвно и инсулт.

Не искам да стигам до нейното състояние и искам да се опитам да "поправя" ставите без хапчета и болкоуспокояващи, а също и да съм максимално полезна на майка ми, която въпреки, че спазва диета не сваля кг. За това и се разтърсих за начини на хранене, които биха могли да помогнат на мен и на нея.
Така попаднах на информация Кето начина на хранене и информацията за него ми грабна вниманието.

Доста материал изчетох и изгледах и първо реших да експериментирам на себе си. От два дни ликвидирах захарта в кафето както и намалих приема на въглехидрати драстично. 

Също така откривам доста информация в тази тема и за сега нямам конкретни въпроси, но сигурно ще се появят такива, за това първо отивам да чета старите теми.
 bouquet

# 94
  • Мнения: 31 736
Интересното при изследванията на Принцесата е, че тя пие метформин, но В 12 и е в норма.
Тоест е индивидуално и може би не винаги влияе. newsm78

# 95
  • Мнения: X
И според мен си е диабет.....инсулинът е огромен, и въпреки това не успява да се справи с високата КЗ.
Триглицеридите са високи.С-реактивния протеин също, а той е показател за протичащо възпаление в тялото.
Това са показателите, от които за разбирам нещо...въпреки това не съм лекар.
Не мисля, че три месеца без салати могат дотолкова да влошат състоянието на организма....аз също не ям особено зеленчуци откакто се е застудило.Вярно, че от човек до човек е "балкан разлика", ама все пак....струва ми се невъзможно.

# 96
  • Мнения: 210
Катерин, толкова ли са опасни високите триглицериди? Говорят ли за възпаление в организма? Имала съм сблъсък с Кандида Албиканс преди 2 години вагинално, беше много упорита и едва се отървах и се чудя дали нямам пак, трябва да се изследвам скоро. Пък и с тия бързи въглехидрати дето ядях всеки ден, най-вече сладко, нищо чудно да имам.

Последна редакция: нд, 25 ное 2018, 00:50 от Maria Draganova

# 97
  • София
  • Мнения: 1 047
Maria Draganova, на фона на инсулина ви, триглицеридите ви са слънце!
Ако го овладеете и те ще спаднат, но мен не биха ме притеснили в това положение, успех  Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 17 775
Мария, премахни имената си и ЕГН-то си, всеки злонамерен човек може да ги види. Не гледаме само ние темата. Simple Smile

Щом инсулинът все още държи захарта в нелоши граници, не е толкова сериозно положението. Simple Smile Може да стане и само с режим.

# 99
  • Мнения: 210
Мария, премахни имената си и ЕГН-то си, всеки злонамерен човек може да ги види. Не гледаме само ние темата. Simple Smile

Щом инсулинът все още държи захарта в нелоши граници, не е толкова сериозно положението. Simple Smile Може да стане и само с режим.
Много ти благодаря! Изобщо не се усетих! И на мен ендото ми каза, че трябва за инсулина да се притеснявам и че ми трябва строга диета. Вече действам по въпроса и имам вече малък напредък в правилната посока Simple Smile свалила съм 2.4кг за 2 седмици и сега се засищам с по-малко храна и почти не ми се яде сладко и боклуци. Вече едни дънки са ми леко широки в областта на талията, а преди едвам ги закопчавах. Много се радвам на темата, много ми помагате.

P. S. Между другото днес за 1 път ядох гуакамоле и хич не беше лошо на вкус, при положение, че не ми е много вкусно иначе авокадото. Така че това е една по-различна салата и начин да го включа в менюто си. Вие хапвате ли авокадо?

# 100
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз писах за авокадото и моите опити да се спогодим.
Пробвах го сладко (с какао някаква рецепта за течен шоколад, какъвто не обичам по принцип), в салата, скрито измежду другите зеленчуци и на гуакамоле. Не мога да го ям- повдига ми се.

Елора и Бледолилава, как овладяхте косопада? Освен колаген (Бледолилава).  Бшщо хептен ми се скльофка косата.

Къде е Невена? Спря да пише, жалко. Много начетена и приятна. Simple Smile

# 101
  • Мнения: 31 736
Не мога да ти кажа как съм го овладяла. Много маски съм правила, много добавки съм пила.
Засега косопада е спрян и оредяването също. В последно време като че ли се пооправя.

# 102
  • Милано
  • Мнения: 952
 Момичета,днес попаднах на тази статия...https://veganholistic.com/mitove-za-diabeta-plodove-kartofi-kruvna-zahar/ Вашите мнения?

# 103
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Момичета,днес попаднах на тази статия...https://veganholistic.com/mitove-za-diabeta-plodove-kartofi-kruvna-zahar/ Вашите мнения?
На първо четене статията е много обобщаваща
Не се обръща внимание на видовете мазнини -наситени, мононаситени,полинаситени, ненаситени , а всички под общ знаменател -лоши са !

"Голямото количество проучвания по темата показва, че диетата със средно (повече от 30гр мазнина на ден) до голямо количество мазни храни (повече от 60гр на ден) причинява големи колебания на кръвната захар след консумация на въглехидратни храни (1-17). Повечето хора, които се хранят с месо и животински продукти консумират над 70гр мазнина на ден."

...аз тук не разбрах -сега мазнини ли ядем, или въглехидрати ???


И много пъти и Невена е писала,точно за тези бомби -плод+ядки+сметана/високомаслено мляко = на мазен черен дроб и висок Инсулин

В книгата, която Алиннна сподели -"Никога повече гладен" има голяма статистика за бум на сърдечно-съдови заболявания и диабет в САЩ в средата на века , за период около 20години , т.е. започват около 1950г до 1970 някъде, и търсейки причина защо толкова американци заболяват и умират от диабет и болести на ССС стигат до извода, че причина за това са мазнините - ама на същата логика, като в тази статия -просто са лоши!

И започва едно бурно развитие на нискомаслената продукция, обезмасляване и пълнене със сггъстители и нишесте в  храните, пропаганда срещу мазнините и агресивно налагане на обезмаслените продукти Резултата -ами не намалява броя на заболелите

И в тази тема и на други места съм чела, че и голямото количество протеин, ако не е съобразено с нуждите на тялото, ако не е комбинирано със спорт се преобразува също в глюкоза.
По същия начин и мазнините -ако се храним ВМ, но няма спорт , естествено е да се дебелее още и още

Извода е ясен Simple Smile

..Имам сега и аз един въпрос -много ме мъчи мигрената ми. Имам я отдавна, и си знам точно моментите, когато ще се "включи " -преди овулация и в ПМС/МС периода. И тя е точно , като часовник . Обаче този месец изключително много дни се включва, и много ме тормози , от събуждането започват болките , гаденето и всички естри към нея

Тъй като досега ми минава с обикновен аналгетик, не ме е притеснявала особено, но тоя месец си отпих на хапчета за глава.Имате ли идея какво може да я е засилило ?

Елора, много добри резултати, и то след толкова плод...Simple Smile
Аз все повече обмислям да включа някое киви или портокал, заради присъствието в тоалетната. Много дискомфорт ми създава този режим в това отношение

# 104
  • Мнения: X
Катерин, толкова ли са опасни високите триглицериди?


високите триглицериди са фракцията на холестерола, отговорна за образуване на плаки, съответно за ССБ - високо кръвно, инсулти, инфаркти. Колкото по-високи триглицериди, толкова по - висок риск.                                  Относно статията :мазнините са опасни, когато се консумират в съчетание и с много въглехидрати. Ако въглехидратите са ниски, мазнините не са проблем. Ако не можете да ограничите /орежете въглехидрате, ограничете мазнините.

Общи условия

Активация на акаунт