Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 11

  • 56 984
  • 744
  •   1
Отговори
# 255
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
И аз бях с доста окосмяване, но го отдавам на гръцкия си ген Wink Вярно е, че след раждането на сина ми се увеличи осезаемо. Преди 2г направих нужния брой лазерни процедури и сега нямам окосмяване. От време на време се появява някой косъм някъде, но аз на 6м отивам на поддържащи и го моря Simple Smile

Днес вечерям чаша чай с малко мед, проблемите с червата добре ми помагат за редукцията на теглото. Още 4 кг заминаха.

# 256
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
То косми и при мен, дал Господ. Ама аз си ги имах  и преди ИР.

Галактическа принцеса, в кое студио ходиш? Може и налично, за да не спамим темата. Питам, защото аз също ходя в едно студио, има резултат, но не какъвто очаквах. Вече 9 процедури и пак си поимвам.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Здравейте, не знам дали е тук мястото да пиша, но съм объркана и имам нужда от съвет.
Бях на преглед при ендокринолог, каза ми, че имам увеличение на ЩЗ, без възли и кисти. След което ми мери кръвната захар беше 5,7, кръвното също ми беше високо. Другото което ми каза  , че ми трябва диета и ми изписа Неоформин 500 мг сутрин и вечер по 1 таблетка. Вчера започнах да го пия но, ми стана много лошо гадеше ми се и постноянно бях в WC.  Четох, че е за хора с диабет тип 2, питах я ще ми пусне ли изследвания за инсолинова резистентност каза, че нямало нужда. В крайна сметка ми назначи излдване за ЦРП, носен и гърлен секрет !? Това изобщо не разбрах за какво, та така сега не знам да го пия ли, имам ли инс. резистентнос, проблеми с щитовидната и т.н. Главната причина поради която отидох на преглед е, че качих доста килограми от последната годиа и цикълът ми стана много оскъден, редовен, но от 5 дни кървене съкратих на 2-3 дни. Моля за съвет и мнение.

П.С това са резултати от изследвания който пуснах на своя глава:

FT3 3.15    ref. 3.10-6.80
FT4 16.51  ref 12.00-22.00
TSH 1.28   ref   0.27-4.20

Креатинин 71,03   ref 58.00-96.00
Холестерол 6,06    ref 3.20-5.60

# 258
  • Мнения: 31 719
Кз 5,7 на гладно въобще не е хубава.
Неоформина се пие по време на ядене.
Дори и да го пиеш по време на ядене, в началото пак може да ти стане лошо. Затова се почва с много малки дози и се увеличава постепенно. Ако трябва делиш таблетката.
Инсулин е трябвало да ти пусне. Но много ендокринолози не считат инсулина за важен.
Иначе щом си качила кила и имаш проблем с цикъла, болна щж, имаш проблем.
И ти трябва режим.
Не пишеш какво ядеш!
Холестерола ти е висок. Ама е общ.Хубаво е да се пуска добър, лош холестерол отделно и триглицериди.
Плюс пикочна киселина.
Направи си обременяване като хората за да разбереш имаш или не проблем.
Прочети първия пост.

# 259
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Ходих на ендокринолог и ми изписа Глюкобай, но ми остави и метфогамата. Някой пил ли е такава комбинация и дали е удачна  newsm78

# 260
  • Мнения: 31 719
Аз не съм.
Когато не пиех глюкофаж карах на хранителни добавки за кз. Диабекан мисля, че съм пила и още едно друго, но го забравих.
Може би предвид резултатите ти, ендото смята, че не ти върши работа много метформина.
Ама е странно две лекарства.
Иначе как си с червата? Оправяш ли се?

# 261
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Аз не съм.
Когато не пиех глюкофаж карах на хранителни добавки за кз. Диабекан мисля, че съм пила и още едно друго, но го забравих.
Може би предвид резултатите ти, ендото смята, че не ти върши работа много метформина.
Ама е странно две лекарства.
Иначе как си с червата? Оправяш ли се?

За сега мисля, че съм добре. Възпалението премина и се надявам да няма ново. Внимавам с храната, ям малко и това ми се отразява добре по всички проблеми Simple Smile

# 262
  • Мнения: 31 719
А зеленчуците включи ли ги или не?

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да се оплача. Миналата седмица бях на преглед при прехвалената доц. Малина Петкова и изобщо не съм доволна. Аз отидох за контролен преглед, защото минаха 6 мес от откриването на диабета. Да ми погледне изследванията, да каже дали правя нещата правилно, но имах и няколко въпроса относно храненето и добавките. Консултацията продължи по-малко от 10 мин, каза че всичко ми е супер и толкова. Беше записала по 2-3 души в един час и очевидно много бързаше да ме изгони. Не можах нищо да попитам. Само ми изхаби талона.  Crossing Arms

# 264
  • Мнения: 4 585
Да се оплача. Миналата седмица бях на преглед при прехвалената доц. Малина Петкова и изобщо не съм доволна. Аз отидох за контролен преглед, защото минаха 6 мес от откриването на диабета. Да ми погледне изследванията, да каже дали правя нещата правилно, но имах и няколко въпроса относно храненето и добавките. Консултацията продължи по-малко от 10 мин, каза че всичко ми е супер и толкова. Беше записала по 2-3 души в един час и очевидно много бързаше да ме изгони. Не можах нищо да попитам. Само ми изхаби талона.  Crossing Arms
Затова при прехвалени доктори ходя само с препоръка от някой - колко талона са ми изяждали за детето и колко чакане е било с месеци, за да не ни обърнат никакво внимание и да влизаме по няколко наведнъж... Rage

# 265
  • Мнения: X
Аз пък , затова с доктори изобщо не се занимавам.Освен ако проблема не е на "живот иЛи смърт".
Защото в спешни/кризисни ситуации може и да дадат адекватна помощ, но иначе са си гола вОда.

# 266
  • Мнения: 393
Аз пък , затова с доктори изобщо не се занимавам.Освен ако проблема не е на "живот иЛи смърт".
Защото в спешни/кризисни ситуации може и да дадат адекватна помощ, но иначе са си гола вОда.


Забелязала съм, че щом е по ЗК никой не ти обръща внимание, претупват те, като на конвеир. При моето JP е някакъв ад. Сутрин започва работа 8, а пише, че е от 7:30. В 7:15 пред кабинета му има 15 човека. Въобще се отказах да ходя при него. Ако ми се наложи талон за ендо-все няма, всичко му е свършило. За да си направя медицинско ми взе 30 лева. Защо е тази ЗК и аз не знам?

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
по темата как се лекува по Клинична пътека

https://www.facebook.com/348903461863732/videos/313910466076393/

# 268
  • Мнения: 2 681

Забелязала съм, че щом е по ЗК никой не ти обръща внимание, претупват те, като на конвеир.

А и с платен прием при ендо-светило работата е същата.
Даже и платих и за 2 месечно проследяване.
Не съм доволна и няма да повторя.
Засега съм на принципа на Катерин*.

# 269
  • София
  • Мнения: 2 521
За да пусна контролни изследвания колко хапчета глюкофаж да пропусна?
Пия 2х850 на ден.

Общи условия

Активация на акаунт