Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 11

  • 57 023
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 12 855
При ИР нивото на кръвната захар обикновено си е нормално, нивото на инсулин е това дето не е, понеже коства много повече инсулин да се поддържа нормална захар.

# 676
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
При ИР нивото на кръвната захар обикновено си е нормално, нивото на инсулин е това дето не е, понеже коства много повече инсулин да се поддържа нормална захар.
Доколкото разбирам, защото чета и се интересувам отскоро, нивото на инсулин се поддържа с режим на хранене, които е с минимални количества въглехидрати, и то от "добрите" ? И това е "завинаги"

# 677
  • София
  • Мнения: 17 777
При мен и захарта беше близо до 6 Laughing

ИР се преборва (да, за мен има излекуване), когато инсулинът и захарта след ядене започнат да се качват малко и в граници. Тогава значи, че инсулиновата чувствителност е възвърната. Самата инсулинова резистентност е състояние, а че някои са предразположени- окей. Но ако след това започнеш да ядеш добри въглехидрати умно и умерено, няма да се върнеш на старото положение.

Предписват се и за ИР.

# 678
  • Мнения: 31 749
За мен излекуване на ИР, значи да сме слаби, здрави, да ядем торти, хляб, картофи и ориз и да нямам никакви проблеми с кз и инсулин.
Ех, мечтиии...
Ясно е, че такива като нас доживот трябва да се пазим.

# 679
  • София
  • Мнения: 2 934
При мен инсулина е в референтите стойности, кр. захар е висока.




Ще си умра гладна и дебела, това е ясно. А, да! И болна.

# 680
  • Мнения: 31 749
А къде ти е инсулина на 60-та и 120 минута?
Това е само на гладно.
Гладна, дебела и болна ако не искаш да си, няма останеш.
Тука сме доста хора, които вече нито сме дебели, нито гладни и все по-малко болни.
Моите първи резултати от обременяване бяха страшни, много по-страшни от твоите. Бях все гладна и дебела.
Сега съм отслабнала и сита. Щото вече знам какво да ям за да не съм гладна и да не пълнея.
Дай сега другите два инсулина.

# 681
  • Мнения: 12 855
Инсулин 13 на гладно не изглежда особено добре, пък нека да е в границите дето ги пише там, до 25. Чудихме се и тук доста пъти защо са толкова завишени референтните, отговор не намерихме.

# 682
  • София
  • Мнения: 17 777
Аз използвам повода отново да попитам къде пише, че са завишени стойностите и че трябва да са 5-6 на гладно?
Щото отдавна се върти като твърдение, а никой не посочва източник.

# 683
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
Elena_of_Avalor, гледам пуснала си ТАТ и МАТ, а TSH, FT3, FT4 проверявала ли си?
 Също така да запитам, първата част на изследването ти е трикратно обременяване с глюкоза?
  Как се изследва трикратно инсулин?
Взема се три пъти венозна кръв?
 

# 684
  • Мнения: 31 749
Описала съм го в първия пост.

Кетчър, дадоха източник преди време, ама не съм го запазила.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 434
Elena_of_Avalor, гледам пуснала си ТАТ и МАТ, а TSH, FT3, FT4 проверявала ли си?
 Също така да запитам, първата част на изследването ти е трикратно обременяване с глюкоза?
  Как се изследва трикратно инсулин?
Взема се три пъти венозна кръв?
 
Когато отидеш в лаб., ти взимат трикратно венозна кръв и изследват и КЗ и Инсулин едновременно. След първото взимане - пиеш глюкоза. После седиш кротко и чакаш. Не се яде, пуши, пие вода и не се разхождаш.

# 686
  • София
  • Мнения: 2 934
Нямам трикратен инсулин. Не знам защо така ми е пуснала лекарката. После се записах в темата и видях, че коментирате че и инсулина трябва да е трикратен. Изследванията са от м. май мисля или юни миналата година.  Щитовидната ги имам всички, там са ок нещата. ТСХ беше 1 и малко.

# 687
  • Мнения: 4 585
Според ендото глюкофаж се пие и при много кг за сваляне, без ИР или други проблеми. При мен има ИР , но нямам изследвания, защото ендото каза, че не ѝ трябват, за да прецени състоянието ми. Пусна ми само TSH.

# 688
  • Мнения: 7 856
Sunshine-rainbow-lollipop,
И кръвната захар, и инсулинът са по-високи, въпреки че са в указаните граници. Но НОМА индексът го показва - 3.45 е, а трябва да е под 2.5, за да се предполага, че всичко е наред (въпреки че има много случаи, когато НОВА-та е в норми, а след обременявана с глюкоза инсулинът полудява и отлита в небесата).
Без да съм лекар, мисля че имаш ИР и е добре да промениш начина на хранене.

# 689
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
Sunshine-rainbow-lollipop,
И кръвната захар, и инсулинът са по-високи, въпреки че са в указаните граници. Но НОМА индексът го показва - 3.45 е, а трябва да е под 2.5, за да се предполага, че всичко е наред (въпреки че има много случаи, когато НОВА-та е в норми, а след обременявана с глюкоза инсулинът полудява и отлита в небесата).
Без да съм лекар, мисля че имаш ИР и е добре да промениш начина на хранене.

Мисля, че ни обърка Grinning Аз още не съм правила обременяване с глюкоза, до края на тази седмица съм натоварена служебно, но другата ще го направя.
 В този ред на мисли, много ли е дискомфортно  обременяването? Ще има ли проблем да шофирам след това? Гадене, световъртежи?

Общи условия

Активация на акаунт