Зацапване

  • 1 917
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 501
Здравейте!
В 10г.с съм, преди 2 седмици имах кафеникаво зацапване. Отидох при лекарката ми ако има значение д-р Милчева в Щерев. Та тя ми изписа утрогестан 2х2 влагалищно и 3х1 но шпа. Само че днес имах пак леко зацапване и се чудя какво да правя. Като цяло тя ми изписа някаква инжекция и каза че, при кървене да ходя да си я купя, и да ми я сложат някъде. Обаче то е кафеникаво , не е е бистра кръв. Абе като цяло се чудя какво да правя и дали да ходя в Щерев, тъй като никой няма часове. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 598
Отидете на лекар, дори и да не е в Щерев. И за в бъдеще ако може да е такъв, че да може да се разчита на него при спешност, а не дълго да се чака за евентуален час. И дано всичко е ок. Разпитайте за препоръки за читав АГ близо до вас и той да каже дали да слагате инжекцията.

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 994
Да, задължително идете отново на лекар,не е необходимо да е в Щерев, навсякъде ще ви приемат по спешност.Дори да е съвсем малко и кафеникаво не е много безобидно това зацапване.А и щом имате инжекция(предполагам Прегнил или Хориомон, на мен това са ми назначавали в този случай) е добре да я купите и сложите.Дозата Утрогестан ми се вижда нисичка(при мен в тези случаи винаги е била 3 по 3),но все пак е добре, че ви е назначена.Не губете време и дано всичко да е наред(не искам да ви плаша но зацапването при мен в 3 от четирите ми бременности доведе до спонтанни аборти,синът ми го имам точно благодарение на инжекциите Прегнил).

# 3
  • Мнения: 2 457
Здравейте. Вече трети път имам зацапване. Изключително оскъдно, кафяво-черно. Първите два пъти всичко беше наред. Вземам дуфастон и фраксипарин. Всеки път ми се изправя косата от притеснение....
Какво да правя? На какво може да се дължи? 10 г.с. съм.

# 4
  • Мнения: 501
Доктора, който те следи не ти ли обясни ? Не се заяждам просто ми е странно

# 5
  • Мнения: 2 457
Доктора, който те следи не ти ли обясни ? Не се заяждам просто ми е странно
Никой не ме следи. Живея в чужбина, тук до 12 г.с. бременността не се проследява.

# 6
  • Мнения: 501
Не може ли да идеш на частно?

# 7
  • Мнения: 2 457
Два пъти вече ходя на частно - гледат ме на видеозон, казват, че с плода всичко е наред и това е...

# 8
  • Мнения: 501
Може да я някое хематомче, принципно казват, че щом не е ярко червена кръв не е повод за притеснение. Като цяло щом е кафяво-черна значи задържаш къв която после изпада. Стискам палци всичко да е наред, но наистина може да е някое хематомче и до 12 седмица само спокойствие ако можеш да почиваш повече  за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт