Прахосмукачка робот. Прочети преди да питаш! - 16-та тема

  • 81 253
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7 856
Какво излиза? Безумно скъпа Румба, при това с проблеми и отказала.
Аз съм невероятно доволна от китайчето - Xiaomi mi robot.
Много по-евтина, работи безотказно, чисти идеално.
Наистина е само на месец, но има хора, които ги ползват много по-отдавна и не са се оплаквали. Друг плюс - евтини консумативи.
Втората генерация Xiaomi roborock има и моп.

# 391
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Аз върнах моята румба защото му отказа батерията да зарежда и старт копчето да го активира.
Върнах го, но сега се чудя дали пак да взема Румба. За 13 години съм имала 3 румби и една Скуба и всичките са ми дали проблеми с батериите. Първите три ги изхвърлих, бяха след гаранция, но последния си беше съвсем нов , даде проблем и го върнах. Сега се чудя какво да си взема.
Някой има ли идея за качествен робот, който да се ползва по 2 пъти на ден в къща и да му се зарежда пълна батерия по 2 пъти на ден и да не се повреди ?

Спред този сайт Neato 945-0246 Botvac D3 е добър с единствен недостатък няма дистанционно
https://www.vergleich.org/staubsauger-roboter/?gid=EAIaIQobChMIm … AYASAAEgL9AfD_BwE


Шиоми или ЛГ. Нищо друго не се доказа във времето така както тези две марки.
Определено на Айробот батериите се оказаха болното им място. Или поне последните години. В начало нямаха такъв проблем. Ама нали трябва да се купуват и резервни батерии за 100 и кусур лева  #Cussing out

# 392
  • Мнения: 9 525
някой може ли да каже защо се сменят филтрите на 3 месеца? към момента не виждам никаква причина честно казано.

# 393
  • Мнения: 5 262
Моите батерии за 1 м. отказаха!
И им го опаковах и хоп в Амазон. искаха да ми пращат нов, но си поисках парите. Като мога да сменя марката .
При Шиоми  гледам има някакъв парцал и не се качвал на килими ?

# 394
  • София
  • Мнения: 9 111
А кога се скапват батериите на Румбата по впечатления от темата? Нашата направи една година. За сега си е ок (да не казвам голяма дума). Да знам какво да очаквам.

# 395
  • Мнения: 5 262
Ами при мен какво стана ползвах го добре преди Коледната ваканция. После го оставих незареден в хола и заминахме за 12 дена. Като се върнах не искаше да се включи изобщо и на базата не реагираше изобщо. Докато го слагах няколко пъти на базата , натисках старт ... в един момент се освести. И онзи ден направи номера съобщение за празна батерия, не искаше да започне да се зарежда на базата и непрестанно даваше едно и също съобщение да го заредим ... докато угасна и повече не можах да го включа.
НЕ ми е ясно какво му стана , но според мен си е имал дефект.

# 396
  • Русе
  • Мнения: 7 794
А кога се скапват батериите на Румбата по впечатления от темата? Нашата направи една година. За сега си е ок (да не казвам голяма дума). Да знам какво да очаквам.

Е, чак толкова не следя темата. Дано ти да си късметлийка  Praynig

Моите батерии за 1 м. отказаха!
И им го опаковах и хоп в Амазон. искаха да ми пращат нов, но си поисках парите. Като мога да сменя марката .
При Шиоми  гледам има някакъв парцал и не се качвал на килими ?

Втората генерация на Шиоми е с парцал. Първата няма и се качва по килимите.

някой може ли да каже защо се сменят филтрите на 3 месеца? към момента не виждам никаква причина честно казано.

Аз никъде не съм срещала фиксиран срок за смяна  newsm78 Моят, последният, е на година, още не съм сменяла.

# 397
  • София
  • Мнения: 1 476
Всъщност аз не помня някой да се е оплаквал от батерята на Румба, имаше оплаквания за батерията на Braava. Моята Румба е почти на 2 години и батерията и държи точно толкова, колкото и в самото начало и нямам никакви забележки към робота като цяло. Не мисля, че се е разтропал, не мисля че е по-шумен...работи си идеално. За тези почти 2 години съм сменяла филтъра 2 или 3 пъти максимум. Веднъж са му сменени гумените четки и то само защото беше "изял" няколко детски фибички и бяха наранили на места гумата на четките. Абсолютно отговорно препоръчвам Roomba 980 на всеки, който се интересува и има възможност да отдели подобна сума, разбира се...
Имам и Braava от около 8 месеца, за момента нямам проблеми и с нея, но там е рано да се каже Simple Smile

# 398
  • Мнения: 5 262
Може да го експлоатирам повече. както казах ми чисти цялата къща , като единия етаж два пъти и това преди работа и преди лягане ...
На мен ми трябва нещо по-робуст явно.

# 399
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
А кога се скапват батериите на Румбата по впечатления от темата? Нашата направи една година. За сега си е ок (да не казвам голяма дума). Да знам какво да очаквам
Когато не се използва дълго време, тогава батерията се вади от робота и дока се изключва от захранването.

За пръв път чувам, че имало оплаквания от батерията на Румбата.
Повече от 3 години имам Румба 786 и още не съм сменила батерията. Все още успява с едно зареждане да изчисти навсякъде. Имаме котка и куче, всеки ден се пуска. Ако отсъствам повече от 3 дни, свалям батерията и изключвам от захранването. Веднъж бяхме забравили да я махнем и звъняхме на свекърва ми, през ден жената ходи да я пуска, за да не се скапе.
 За тези години съм сменила 3 пъти четки и филтри. Бях се запасила с филтри и четки от Амазон, като мислех да ги сменям на всеки 3 месеца, но все още си имам. Едната четка е от косместите и ми  отнема 5 минути седмично почистване на четки и филтри. Два пъти годишно свалям капака и почиствам основно, много лесно се разглобява и това за мен е плюс. Пускам я от стая в стая и това ме устройва, вече не ползвам виртуални стени. Дъщеря ми също има от почти година, мисля 860 беше нейната, също няма проблем с батерията, но когато отсъства по-дълго я пуска да чисти през 1-2 дена или също сваля батерията и я изключва от захранването.

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 15:59 от valha

# 400
  • Мнения: 5 262
...
 . Ако отсъствам повече от 3 дни, свалям батерията и изключвам от захранването. Веднъж бяхме забравили да я свалим и звъняхме на свекърва ми, през ден жената ходи да я пуска, за да не се скапе.
...


e това не съм направила и нямам нерви честно да си кажа преди пътуване и за батерията да мисля.
ще намирам робот при който да нямам тази грижа.

# 401
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Този проблем много просто се решава, пуска се планирано всеки ден или през ден да почиства и готово.
Аз обаче не го правя, защото имам една котка, която обикновено сама се гледа докато отсъстваме и не искам да оставям робота без наблюдение.
Преди Нова година намерих робота спрял да прозореца, а котката легнала с лапи върху него и се грее  на радиатора hahaha На следващия ден влизам и ...  Котката обича да лежи под радиатора, с лапи нагоре. А сега елхата е там и тя съвсем не мърда от там, във  Joy горЪта при радиатора. Румбата се мъчи да изчисти между радиатора и елхата...козината ... на котката, а тя.., лежи и го закача, с лапа. hahaha

# 402
  • Мнения: 787
Аз върнах моята румба защото му отказа батерията да зарежда и старт копчето да го активира.
Върнах го, но сега се чудя дали пак да взема Румба. За 13 години съм имала 3 румби и една Скуба и всичките са ми дали проблеми с батериите. Първите три ги изхвърлих, бяха след гаранция, но последния си беше съвсем нов , даде проблем и го върнах. Сега се чудя какво да си взема.
Някой има ли идея за качествен робот, който да се ползва по 2 пъти на ден в къща и да му се зарежда пълна батерия по 2 пъти на ден и да не се повреди ?

Спред този сайт Neato 945-0246 Botvac D3 е добър с единствен недостатък няма дистанционно
https://www.vergleich.org/staubsauger-roboter/?gid=EAIaIQobChMIm … AYASAAEgL9AfD_BwE

XIAOMI ROBOROCK 50 - родих се!

# 403
  • Мнения: 787
Аз върнах моята румба защото му отказа батерията да зарежда и старт копчето да го активира.
Върнах го, но сега се чудя дали пак да взема Румба. За 13 години съм имала 3 румби и една Скуба и всичките са ми дали проблеми с батериите. Първите три ги изхвърлих, бяха след гаранция, но последния си беше съвсем нов , даде проблем и го върнах. Сега се чудя какво да си взема.
Някой има ли идея за качествен робот, който да се ползва по 2 пъти на ден в къща и да му се зарежда пълна батерия по 2 пъти на ден и да не се повреди ?

Спред този сайт Neato 945-0246 Botvac D3 е добър с единствен недостатък няма дистанционно
https://www.vergleich.org/staubsauger-roboter/?gid=EAIaIQobChMIm … AYASAAEgL9AfD_BwE

XIAOMI ROBOROCK 50 - родих се!  Това е втората генерация, с моп, качва се на килими до 2 см(горе са писали, че не се качва), голяма батерия, мощен.И чисти, и мие. Мопът се справя отлично. Горещо препоръчвам втората генерация.

# 404
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Както е с мопа се качва????

Общи условия

Активация на акаунт