Прахосмукачка робот. Прочети преди да питаш! - 16-та тема

  • 81 331
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
  • Русе
  • Мнения: 7 799

Мъжа ми няма доверие на роботчето за прозорци Unamused
Някой пробвал ли го е на плочки в банята , на стените имам в предвид.

Дори самата идея да чисти банята ми е странна  Shocked
Плочките ми са релефни, има фуги..... тоя мажещ парцал как да ги изчисти. И то с гола вода  newsm78

# 376
  • Мнения: 5 262
Не ми е странна идеята след като рочетох това .

https://www.myrobotcenter.de/de_de/hobot-268?gclid=EAIaIQobChMIt … AYASAAEgLHk_D_BwE
 
Der Fensterreinigungsroboter reinigt sämtliche Glasoberflächen wie Fenster, Glastüren, Spiegel, Duschkabinen. Aber auch zur Reinigung von gefliesten Wänden können Sie ihn einsetzen.
 
Auch unterschiedliche Oberflächen innerhalb desselben Bereichs reinigt der Fensterputz-Roboter Hobot 268 unterbrechungsfrei, da sich Unterdruck und die pneumatische Microfaser-Pad-Halterung automatisch der Oberfläche anpassen. Der maximale Arbeitsbereich sollte nicht höher als 6 Meter und nicht breiter als 5 Meter sein.

Затова и питам дали някой го е ползвал за баня.

# 377
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Мъжа ми няма доверие на роботчето за прозорци Unamused
Някой пробвал ли го е на плочки в банята , на стените имам в предвид.
И мен това ме интересува. След робота за под(така мразения тук ilife) обмислям да си взема за прозорци. Всички ли са добри - като качество на миене или има някои, които не вършат работа?
С препарат ли мият или само с вода? А ако ги напръскам с препарат? С робота за под възприех този метод и се получава добре. Вместо да пълня контейнера с вода, пръскам пода с препарат и пускам робота, чистенето е перфектно.

# 378
  • Мнения: 431
Затова и питам дали някой го е ползвал за баня.

[/quote]
Аз съм го пускала на стените в банята. Но няма фуги. На някои места се пробваше да пада. Неудобствата са: трябва да стоиш и да го наблюдаваш, евентуално да го командваш ръчно с дистанционното; ефективен е за места, които не са силно замърсени - имам душ кабина и там не съм го пускала. Сигурна съм, че от 1 пускане, а може би и повече, няма да изчисти качествено; няма как да заобикаля кранове и други такива. Много по-лесно, бързо и качествено почиствам банята с пароструйка.
Пробвала съм го на плъзгащи огледални врати (голямо пространство от пода до тавана) - става, но понякога се качва и по рамките, нарушава се вакуума и отново се пробва да пада. На такива места си трябва наблюдение.

С една дума, за прозорци е идеален. За другаде - силно съмнително и то само с перманентно наблюдение.
Ако имате много прозорци, още повече недостъпни за миене, това е вашият помощник. Безкрайно доволна съм и силно препоръчвам.

# 379
  • Мнения: 5 262
Ако този не става за баня не знае ли някой робот за баня. Мразя да чистя из банята.

# 380
  • Стара Загора
  • Мнения: 59
В предната тема съм обяснявала за робота за прозорци. Аз съм с HOBOT 288 и съм много доволна.

# 381
# 382
  • Мнения: 7 856
Като набързо видях техническите данни - точно ТРИ пъти по-малка всмукателна мощност от китайчето ми (Xiaomi първа генерация), което не само че го купих по-евтино, но има и куп други плюсове. Отделно май Филипса няма централна четка, което също е голям недостатък.

# 383
  • Мнения: 77
Здравейте,подариха ми прахосмукачка-робот от магазин Lidl.Но проблема е, че чисти хаотично.Изпробвах я на всичките програми и резултата е един и същ. Закрих датчиците с фолио,защото килима е тъмен и мислих,че това е причината,но пак чисти хаотично.Някой да има предложение какво да направя или къде бъркам.
Според мен не бъркаш в нищо.
2 модела са роботите:
Хаотичен
Систематичен
Твоят вероятно чисти хаотично и няма как да се промени. Важното е да чисти и да си доволна от крайния резултат. По натам ако купуваш си избери систематичен.

# 384
  • Мнения: 77
Здравейте,  кои модели са подходящи за чистене без  присъствие на човек в жилището? Има ли потребители, които основно по този начин ползват робота? Нямам домашни любимци, но имам дълга коса и ще се оплитат доста косми.


Здравей, от почти 2 месеца сме с Xisomi1 gen, супер доволна съм. Чисти систематично всеки ден, и аз съм с доста падаща коса. Има си гребенче за почистване на четката.

# 385
  • Мнения: 77
Здравейте, чета ви от доста време, но малко се обърках, моля за информация дали този робот Xiaomi https://solytron.bg/product/xiaomi-Xiaomi-Prahosmukachka-robot-M … cb60915a50a3e72d8 e първа генерация? Благодаря!
[/quoteда. Това е 1 ген

# 386
  • София
  • Мнения: 853
Здравейте. Освен мопа и малко по-високата всмукателна мощност, има ли други разлики между 1 и 2 генерация на Xiaomi?

# 387
  • Мнения: 2 299
Здравейте. Освен мопа и малко по-високата всмукателна мощност, има ли други разлики между 1 и 2 генерация на Xiaomi?
По спомен аз като взимах имаше и нещо за колелата, май при втора преминаваше през по - високи препядствия... И контейнера при първа е 420мл, при втора 480мл...което нямам идея, дали е някакъв минус, тъй като аз си го изсипвам след всяко ползване на робота...
Иначе аз предпочетох втора генерация пред първа най - вече, заради миещия се хепа филтър, тъй като не исках да се чудя къде да го тупам, да се занимавам с компресор примерно да го продухвам, да поръчвам през няколко месеца...миещият робот ме устройваше, макар че не ползвам мопа...веднъж или 2 пъти съм го пробвала...
Обаче някой беше споменал в темата, че миещият хепа филтър ставал и за първа генерация...ако е така...това е чудесно за хора, които няма да ползват функцията моп и няма смисъл да се плаща повече за нещо, което я ползваш, я не.

# 388
  • Мнения: 5 627
Да съвместими са филтрите на първа и втора генерация.

# 389
  • Мнения: 5 262
Аз върнах моята румба защото му отказа батерията да зарежда и старт копчето да го активира.
Върнах го, но сега се чудя дали пак да взема Румба. За 13 години съм имала 3 румби и една Скуба и всичките са ми дали проблеми с батериите. Първите три ги изхвърлих, бяха след гаранция, но последния си беше съвсем нов , даде проблем и го върнах. Сега се чудя какво да си взема.
Някой има ли идея за качествен робот, който да се ползва по 2 пъти на ден в къща и да му се зарежда пълна батерия по 2 пъти на ден и да не се повреди ?

Спред този сайт Neato 945-0246 Botvac D3 е добър с единствен недостатък няма дистанционно
https://www.vergleich.org/staubsauger-roboter/?gid=EAIaIQobChMIm … AYASAAEgL9AfD_BwE

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 11:18 от bella_ciao

Общи условия

Активация на акаунт