Електронни четци - тема 22

  • 48 623
  • 756
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета, нова съм във форума, но изчетох последните 2 теми за електронните четци Grinning
Искам да си направя подарък за коледа - каня се от половин година,  но понеже интензивно започнах да чета на телефона реших че е време да се поглезя.
Колебая се само какво да избера. Ние сме младо семейство и бюджетът ми е ограничен. Единственото на което наистина държа е да има подсветка, защото чета предимно вечер.  Последните дни гледам обяви от базар и олх - нямам против да е ползван, стига да следите от употреба да не са фрапантни.
Спряла съм се на Кобо Аура (дори намерих Кобо Аура HD който е с по голям екран). Чудя се някой има ли впечатления от кобо, и дали бюджетът ми от 150-200 лв е реалистичен за покупка на четец.

Благодаря ви , надявам се и аз скоро да стана мама и активен член във форумите Heart

# 151
  • София
  • Мнения: 9 926
Тъпо е това с бг речника... Ама то нямат и доставка до БГ..
Иначе сме в ЕС...

# 152
  • София
  • Мнения: 700
ctefani, на Пейпъруайт 3 също беше само английско/ английски речник. Мисля, че другите речници се добавят. Предполагам, че можеш да прехвърлиш речника от стария Киндъл на новия или пък да свалиш от някъде.
lunati, за 160-200 лв би могла да си вземеш от ОЛХ Пейпъруайт 3, дори и чисто нов в горната граница или използван, но без забележки в долната. Или пък ако ти се чака за следващата промоция в Амазон.
Аз харесах новия Пейпъруайт, но реално за обикновено четене почти няма разлика с КП 3. Аудиокниги едва ли ще чета/ слушам, за сега не мисля и във вода да го ползвам. Но просто не устоях на изкушението да поръчам. Та е чудесен, колкото и предишния Simple Smile

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 15:50 от ДюДю

# 153
  • Мнения: 2 847
Тъпо е това с бг речника... Ама то нямат и доставка до БГ..
Иначе сме в ЕС...
Имат доставка до БГ.Като натиснеш варианта без специални оферти можеш да поръчаш директно до БГ.Друг е въпроса ,че е почти 30€ по скъп този вариант.
ДюДю, благодаря ще пробвам!

# 154
  • София
  • Мнения: 7 806
ctefani, доколкото знам, никой Киндъл не си идва с английско-български речник - слага се допълнително и си работи идеално. Не си разваляй удоволствието от новата покупка.  Heart Eyes

# 155
  • Варна
  • Мнения: 25 242
ctefani, доколкото знам, никой Киндъл не си идва с английско-български речник - слага се допълнително и си работи идеално.
ами смятам, че е нормално. Може ли да накачулят 50 речника на всевъзможни езици? Не вярвам който и да е четец, телефон или каквото и да е, купено от чужбина да идва с инсталирани програми на български. Слагат се най-разпространените езици. Предполагам, че винаги може да се изтеглят допълнително.

# 156
  • София
  • Мнения: 7 806
В Amazon продават английско-български речник срещу скромната цена 3.60$.  Simple Smile
English to Bulgarian Open Dictionary
Аз съм го виждала зареден - с нищо не е по-добър от безплатния, който се разпространява в нет-а, даже мисля, че е същият, само леко форматиран.

# 157
  • Мнения: 947
В Amazon продават английско-български речник срещу скромната цена 3.60$.  Simple Smile
English to Bulgarian Open Dictionary
Аз съм го виждала зареден - с нищо не е по-добър от безплатния, който се разпространява в нет-а, даже мисля, че е същият, само леко форматиран.
А къде може да се изтегли безплатния?

# 158
  • София
  • Мнения: 7 806
Това е старият речник, но той работи и на Kindle PW.
Англо-Български речник за Kindle
Копира се в папка documents/dictionaries.

# 159
  • Мнения: 8 229
За Kindle, английско-български речник има и то безплатно. Просто трябва да се изтегли и да се инсталира. Минимум време и усилия изискваше, по спомени от времето, когато аз го сложих.
При Pocketbook, проблемът е, че изобщо не успявам да намеря такъв речник никъде в мрежата.

# 160
  • Мнения: 508
За Kindle, английско-български речник има и то безплатно. Просто трябва да се изтегли и да се инсталира. Минимум време и усилия изискваше, по спомени от времето, когато аз го сложих.
При Pocketbook, проблемът е, че изобщо не успявам да намеря такъв речник никъде в мрежата.
Аз като още начинаеща да попитам за речника - къде да го изтегля- директно от четеца , или на примерно на лаптопа и после да го прехвърля? Но пък посочения по-горе линк няма как да го отворя от четеца?

# 161
  • София
  • Мнения: 7 806
Най-лесно става първо да го изтеглиш на компютъра си, след това да свържеш към него четеца с кабела и да копираш файла в папката с речниците. Kindle има свой браузър, но поне аз не го ползвам - доста е тромав. Впрочем на Kindle PW даже не съм го и пробвала, може и да има прогрес.

# 162
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Момичета, някак си изпуснах новата тема, не знам как така Sad На каква цена е бил новият Пейпъруайт? Под 100 евро явно понеже в момента е на толкова. Яд ме е, че го изпуснах. Ще почакам за Коледа понеже не ми е спешен, но все пак изглежда супер Simple Smile

# 163
# 164
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Страхотна цена, жалко, че я изпуснах. Нищо де, не е спешно, ще почакам :* Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт