Електронни четци - тема 22

  • 48 601
  • 756
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 43
BlushИзвинявам се!
Весела и успешна Нова 2019 година на всички и много приятни часове прекарани в четене!

# 346
  • Мнения: 237
BookHands Plus1
И аз търся английско-български речник за Pocketbook от доста време, засега безуспешно. Има тълковен, който вече не помня дали беше вграден или аз го сложих. На мен той ми върши работа, но ако синът ми се засили да чете книги на английски, ми се струва, че няма да се оправи с него. Един куп речници имаше сложени фабрипно и точно английско-български да няма Sad

Здравейте,

Направих Английско Български речник за PocketBook
Може да го свалите от тук: https://sites.google.com/view/en-bg-dictionary-pocketbook/home
УНИКАЛНО! Огромни благодарности! sl.slavov  Hands Clap TrophyFlowers Four Leaf Clover
Наистина тук се обсъжда най-вече Киндъл и все повече се радвам, че не си го купих Simple Smile Тук виждам колко допълнителни проблеми бих си създала, ако бях избрала тази марка. При Pocketbook-a  няма реклами, няма проблеми с най-разпространения формат epub, няма липси на корици ... до сега нямахме речник, но вече благодарение sl.slavov ще имаме и него.
Благодарности за речника и от мен!

Нормално в група в която Киндъл е на пиедестал , като кажеш нещо отрицателно за него всички да се сплотят и да те нападат как ти не си разбрала, как това ,онова. Това малко ми прилича на фенщината на айфон.Нищо ,че е затворена система, нищо ,че  имаш сума ограничения, въпроса че е АЙФОН ( в случая Киндъл).Друг е въпроса ,че повечето потребители на Киндъл не са имали база за сравнение с други марки. Хайде чакам сега всички да ме нападнете колко не разбирам, как се заяждам (въпреки ,че не е така.Просто не харесвам когато някой даде различно мнение от булшинтвото и да се изкарва ,че не е е разбрал, че не е прав и тн.)
 

# 347
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
Да, краят на годината дава мегдан за равносметки 😁
Barbarona е уцелила десятката!
Аз също не харесвам kindle, но не си натрапвам мнението. А то е повече от подплатено, защото и kindle, и pocketbook и kobo съм ползвала.
И моето скромно мнение е че има доста проблеми kindle.
Няма по-неинтуитивен четец- за всичко трябва да се научиш как,що...

Последна редакция: пн, 31 дек 2018, 12:55 от Mamagemelar

# 348
  • Мнения: 351
Сравнението с iPhone е крайно неподходящо поради много причини и различия, но не ми се обяснява в момента. Имала съм Nook, Kobo, Pocketbook и Kindle. И за мен Kindle е по-добър четец. Това не значи, че за друга любителка на четенето Pocketbook не би бил по-удобният избор.
Весело посрещане на Новата Година.  Hug

# 349
  • Мнения: 5 355
Не знам кой търсеше английско-португалски речник, но намерих това. Надявам се да е от полза. Очаквах да има вграден, но за съжаление нямаше, преди малко проверих.

# 350
  • Мнения: 5 018
Не съм забелязала киндъл на е на пиедестал. 6 години ползвах Сони, та не е като да не съм имала опит с друго. И да, киндълът не е идеален, но специално цитираните от Sanyabo "недостатъци" на киндълите са изсмукани от пръстите и по-скоро показат непознаване на киндъл системата, отколкото обратното.

Иначе киндъл е най-изгоден за тези от нас, които основно си купуваме книгите от Амазон. Ще ме изядете с парцалите, но не ми допада ползването на пиратски копия на книги. Не, че не съм го правила като ученичка, когато много не съм се замисляла по темата, но от доста години вече не. Има разбира се достатъчно интересни книги с вече изтекли авторски права, тях си чета смело. 

Прехвърлих си повече от успешно електронни книги, купувани от други места икато моби, проблем с корици, липса на страници и прочее нямам. Ако някой има такива проблеми, то те по-скоро идват от конвертиращия софтуер, а не от самия киндъл. Рекламите си ги харесвам, препоръчват ми книги според това какво съм купувала и са ми давали идеи за нелоши четива. Оставам с усещането, че потребителите на други видове четци си мислят, че рекламите ти се появяват, докато четеш - не е така, те са просто като скрийнсейвър на телефон. Не виждам с какво биха могли да пречат.

Друг неочакван за мен плюс на киндъла е, че може да бъде прекрасен помощник в изучаването на чужд език. В момента уча нов чужд език, купих си книга + аудиокнига, слушам ги едновременно и много ми помага да свикна с акцента и мелодията на езика. Ако стигна до непозната дума, лесно я проверявам в речника. Ако запецна на цяло изречение с по-сложен фразеологичен израз, който не мога да си преведа буквално със стандартния речник, ползвам функцията за превод и ми превежда цялото изречение. Не, че на друг четец не може да четеш чуждоезикова литература, но не е толкова полезно за начинаещи без уиспърсинк и автоматичен превод.

На киндъл ми липсват бутоните за смяна на страницата, не ми допада да може да се сменят само с тъч скрийна. Другото, което ме дразни в Киндъл, е че мога да купувам книги или само от международния, или само от немския, френския, испанския и т.н. амазони, но е и от всички едновременно. По принцип пазарувам от щатския амазон, защото цените там са най-изгодни, обаче ако искам да купя книга на испански или немски, не мога. Трябва да си сменям локацията на профила, да купя нещото, после да я сменям обратно... голяма досада. Съгласна съм и с мнението, че е неинтуитивен, ама поне на чат амазонци ми обясняват. За месец съм имала 5 чата с тях, сигурно е показателно. Grinning

# 351
  • Мнения: 237
Сравнението с iPhone е крайно неподходящо поради много причини и различия, но не ми се обяснява в момента. Имала съм Nook, Kobo, Pocketbook и Kindle. И за мен Kindle е по-добър четец. Това не значи, че за друга любителка на четенето Pocketbook не би бил по-удобният избор.
Весело посрещане на Новата Година.  Hug

Не направих това изказване като фен на покетбук, въпреки ,че признавам си съм такава,след като съм имала nook, kobo, tolino,  pocketbook, kindle.Всеки си има плюсове. Въпроса е,че когато някой каже нещо срещу Киндъл и започват едни обяснения и нападки.А ограниченията на Киндъл никой не може да ги отрече ако е обективен.

# 352
  • Мнения: 5 355
Макарон, в американския Амазон има книги на чужди езици. Книги на немски език и книги на испански език.

# 353
  • Мнения: 5 018
Макарон, в американския Амазон има книги на чужди езици. Книги на немски език и книги на испански език.
Знам, има, но асортиментът не е така богат, особено на аудиокниги и особено на редки езици - изучаваният език не е нито немски, нито испански, а е непопулярен, тези ги споменах само като пример. В случая целта ми беше да прочета нещо, което вече съм чела на английски, за да ми е познато и да ме въведе по-лесно в новия език. 10ната заглавия, които исках, не бяха налични, та сменях локацията на профила, купих желаните книги и аудиокниги и го смених обратно... Не ги разбирам Амазон, нали все при тях отиват парите. Не, че не мога да правя тая врътка с профила, 2 минути отнема, ама защо е нужно да ми губят времето.

Както и да е, нещото, което исках да подскажа, е, че киндълът може да е много полезен за изучаващите нов чужд език. Simple Smile

Весело посрещане на Новата година и желая на всички много интересни книги през 2019.

EDIT:
Има намаление на audible, 2 книги за един кредит. Знам, че много момичета покрай новите киндъли имат безплатен trial, та може да се възползват. Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 дек 2018, 13:40 от Макарон

# 354
  • Мнения: 947
Макарон, в американския Амазон има книги на чужди езици. Книги на немски език и книги на испански език.
Супер, благодаря! Купих някои книги на испански. Трудно ми е с търсачката в Амазон.

# 355
  • Мнения: 18 464
Скоро търсих френски книги в Амазоните. Имаше някои безплатни заглавия, едното със сигурност с изтекли права, другото беше обаче ново. От френския Амазон не ми позволи да ги смъкна, но ги имаше същите и в американския, отново на френски и отново безплатни.

Ползвала съм първия Нук с подсветка до скоро, преди да го счупя. Функциите за превод отстъпват значително пред тези на Киндъл. Но и все пак беше доста старичък.

# 356
  • Мнения: 2 847
Аз с един много тъп въпрос ама аудио книгите за киндъл какъв формат трябва да са? mp3 ?

# 357
  • Мнения: 6 150
Аз с един много тъп въпрос ама аудио книгите за киндъл какъв формат трябва да са? mp3 ?
Мм, мечти ... Audible files (.AA and .AAX) Честито ново конвертиране .. за който ще го може, естествено. Wink

# 358
  • Мнения: 5 018
Купуват се само от Audible, нямам идея за формата, появяват се след покупка.

# 359
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не направих това изказване като фен на покетбук, въпреки ,че признавам си съм такава,след като съм имала nook, kobo, tolino,  pocketbook, kindle.Всеки си има плюсове. Въпроса е,че когато някой каже нещо срещу Киндъл и започват едни обяснения и нападки.А ограниченията на Киндъл никой не може да ги отрече ако е обективен.
Кои ограничения? Че има реклами ли? Или че трябва да се прехвърли по определен начин, за да се появят така лелеяните страници (които продължавам да не вдявам за чий са ви при наличие на още 4 начина да следите докъде сте в книгата). Просто това е изсмукано от пръстите и толкоз. Като минус ограничения брой формати, които чете кприемам. Липсата на бутони приемам. Да каже някой, че е бавен, че менюто му е кофти или нещо подобно - пак приемам. Ама горните - ще прощавате, смешни са. И въобще не става дума за качване на пиедестал, а за малко реализъм. И как сравнявате с Ай фон, при положение, че ай фон е колкото три нормални телефона като цена, а киндъл на промоция е по-евтин от всички останали на бг пазара. Ето още един, реален плюс.

Общи условия

Активация на акаунт