Електронни четци - тема 22

  • 48 556
  • 756
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 3 245
И аз ползвам Calibre и въобще не се замислям в какъв формат е книгата, която свалям. Прехвърлям и mobi форматите с Calibre. Много по-удобно е, отколкото директно с копиране. Calibre e подходяща и за прехвърляне от едно устройство към друго, вкъщи сме с три четеца, и ползваме два компютъра за организация на библиотеките. С програмката всичко става много бързо и удобно.
Единствено не съм използвала функциите за организиране на колекции.

# 106
  • Мнения: 473
Как мога да изтрия книга, която съм получила чрез мейл ...@kindle.com ? Дадох изтриване от устройството, уж се изтри, но си седи още като файл (но за да се отвори, трябва да е свързан с нет), опитах и като свързах четеца с кабел, но и така не стана, пак си седи като файл. Искам да я махна изцяло от устройството, но не мога. Дано сте ме разбрали какво имам предвид Rolling Eyes

# 107
  • Мнения: 4 381
Мисля, че моят Киндъл мв остави след 5 години вярна служба и 2 преди това. Има проблем със зареждането, дава ми, че не е зареден, а след като го включа към контакт или компютър, не започва да се зарежда, а лампичката от оранжева, след минути светва зелена.
Стар модел е, но сравнявайки с новите, го намирам за много удобен. А и имам сантимент към него. Някой да е имал такъв проблем?

# 108
  • Мнения: 910
Cvete,трябва да я изтриеш и от профила си в Амазон.

# 109
  • Мнения: 473
Cvete,трябва да я изтриеш и от профила си в Амазон.
А къде мога да я намеря ? Рових, рових, защото ми мина през ум, че сигурно там трябва да я изтрия, но не успях да намеря никъде тези получени файлове.

П.П. NumLock благодаря, стана Wink

Последна редакция: сб, 01 дек 2018, 13:10 от Cvete™

# 110
  • София
  • Мнения: 7 805
От компютъра влизаш в профила си в Амазон и там намираш Your Content and Devices. Ако книгата не е оригинална е-книга на Амазон, а конвертирана - от менюто Show избираш Docs и трябва да я видиш, можеш оттам и а я изтриеш.

# 111
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Мисля, че моят Киндъл мв остави след 5 години вярна служба и 2 преди това. Има проблем със зареждането, дава ми, че не е зареден, а след като го включа към контакт или компютър, не започва да се зарежда, а лампичката от оранжева, след минути светва зелена.
Стар модел е, но сравнявайки с новите, го намирам за много удобен. А и имам сантимент към него. Някой да е имал такъв проблем?
Звучи ми като да е умряла батерията.
А пробва ли да го оставиш включен към зарядно/РС въпреки, че индикатора свети в зелено?

# 112
  • Мнения: 4 381
NoshtenYastreb,
Опитах. Беше дори оставен включен и мислех, че е зареден. Странно е, че като го включа към компютър, имах достъп.

# 113
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Явно просто самата батерия не се заржда. Наистина звучи като умряла батерия. За съжаление освен смяна на батерията, което сигурно ще струва колкото или повече от новият киндъл, аз не се срещам за друго решение.

# 114
  • Мнения: 4 381
Благодаря!

# 115
  • Мнения: 34
Наскоро видях Pocketbook Inkpad 3 впечатли ме по-големия дисплей 7,8' и добрите характеристики. Някой има ли го и може ли да сподели впечатленията си за него? И ако има друг с такъв екран или по-голям, който да си заслужава ще съм благодарна да сподели? Simple Smile

# 116
# 117
  • Мнения: 4 381
Страхотна новина!
Свалих приложението и го поразгледах. Вероятно ще го ползвам на друг език, защото видях, че предлага по-голям избор. В българския вариант не ми даде възможност да се абонирам, докато този на друга държава - цената е 19.99  лева.

# 118
  • Мнения: 910
Получих си новия четец,който поръчах от промоцията на Амазон.Много ми харесва,особено сравнен с предния ми(7 gen. 2014).А като се сетя колко се колебах дали да го поръчам  Blush

# 119
  • Мнения: 1 622
Здравейте, имам нужда от помощ в избора на четец. Имам ваучер за 200 лв за сайта на Хеликон, като прдназначението е електронен четец. Мога да додам над сумата, ако си заслужава. Трябва да купя в рамките на седмица. Факт, че там цените са една идея по-високи и че няма толкова избор, но ако може да ми ударите едно рамо, защото нямам представа какво да гледам, ще съм благодарна.
Търся четец, който да е с подсветка и да не "забива", да има хубав речник, да може да се търси лесно на бг и енг.
Може би всички го правят това вече, не съм поплзвала четец от 2 години, а старият ми беше един от първите на пазара.
Колебая се между този https://m.helikon.bg/211446-BOOKEEN-Cybook-Muse-Frontlight-2-6--елекронна-книга.html
и този https://m.helikon.bg/208821-Pocketbook-Aqua-2-6--PB641-dark-blue-електронна-книга-четец-водоустойчив.html

Bookeen правят ли хубави четци? Не са ми познати като марка.
Ако има друг, който е на сайта им в наличност и си залужава, ще помоля да ме посъветвате. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт