Електронни четци - тема 22

  • 48 574
  • 756
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5 354
Аз уж намерих такъв речник, но моят PocketBook не иска да го отваря newsm78

# 226
  • Мнения: 8 759
Здравейте ,
Моля за препоръки относно четец ,
Искам да го подаря на майка , тя много обича да чете и понякога , когато не може да намери някоя книга , започва да се кьори над таблета .

Към настоящия момент , кой модел бихте препоръчали , но по възможност да го има тук в магазините ?
Кое е важно като характеристика да гледам ?
Само за книги ще го ползва ,
На български .

# 227
  • София
  • Мнения: 700
Препоръчвам Киндъл Пейпъруайт 3 или 4 от ОЛХ. За около и под 200 лв можеш да вземеш чисто нов първия, който е страхотен и за 220-230  новия КП 4, който има екстри, които майка ти, а и повечето хора едва ли ще използва ( водоустойчив, с възможност за аудиокниги). Да не те притеснява, че не са от магазин - купувани са от Амазон на промоции и гаранцията им е директно към Амазон, което е по-добрия вариант. Същите в магазините у нас са със 100-180 лв по -скъпи и не си струва.

# 228
  • Мнения: 8 759
Купих вече Пейпъруайт 2018 днес , дано да й хареса.
Сега калъф ще трябва да търся .

# 229
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте,групичка Simple SmileНе съм се включвала скоро но ви следя .Четецът ми дойде преди 2 седмици но ще го отворя на Коледа . Ще пиша след това за впечатления и въпроси хихи надявам се че няма да имам много:),но това ще ми е първия Киндъл.

# 230
  • Мнения: 478
И моят Пейпъруайт пристигна, днес му купих и калъф. Но нещо ме притеснява- калъфа е с магнит, усеща се когато се отваря и затваря. При отварянето на екрана си седи рекламата, за момент премигва нещо като черно петно, след което отново си излиза рекламата и чака да го отключа... Това ми е първият четец, нямам представа нормално ли е и леко ме притеснява.

# 231
  • Мнения: 7 106
Да, този последният /2018/ е така, събужда се, но иска да го отключиш с плъзгане. Старият ми PW2 се събужда и директно отваря страницата, на която съм стигнала. Тоест, няма повреда в твоя телевизор Simple Smile
Аз си купих калъфче от Емаг, вчера го поръчах и днес пристигна.

# 232
  • Мнения: 2 847
А моят старият си иска с пръст да плъзна за да се отключи .Пресветва рекламната страница от тъмна става леко осветена и ако плъзна тогава ми отваря страницата.Новия на щерката незнам как е.

# 233
  • София
  • Мнения: 6 172
Не е новост за четеца от 2018 г. И този на дъщеря ми, купуван преди две години, има нужда от отваряне с пръст.

# 234
  • Мнения: 18 446
Калъфи за моя и на щерката Киндъли поръчах края на ноември/началото на декември от Алиекспрес. Вчера ги взех от пощата, а бяха там няколко дни. Чак се учудих колко бързо дойдоха.

# 235
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Мисля, че това с плъзгането е заради рекламите. Не знам някой дали има без реклами, да каже дали е така.
Предишният ми беше базов модел, без реклами и с отварянето на калъфа и се показваше книгата.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Мисля, че това с плъзгането е заради рекламите. Не знам някой дали има без реклами, да каже дали е така.
Предишният ми беше базов модел, без реклами и с отварянето на калъфа и се показваше книгата.

Имам Kindle PW от наколко години с реклами, но отваря директно книгата. Имам и от тази година, пак с реклами, трябва да се отключи с плъзгане. И двата са с магнитни калъфи.

# 237
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Може би зависи от това с коя версия на софтуера е устройството, но сега порових и да - заради специалните оферти е, така са решили от Амазон.

# 238
  • София
  • Мнения: 700
Мисля, че това с плъзгането е заради рекламите. Не знам някой дали има без реклами, да каже дали е така.
Предишният ми беше базов модел, без реклами и с отварянето на калъфа и се показваше книгата.
И аз мисля, че е заради рекламите. Беше така на Пейпъруайт 3 и на 4 преди да махна рекламите. След това с отварянето на калъфчето, веднага ми зарежда книгата, която чета.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 3 245
ДюДю Лесно ли се махат рекламите? На мен лично не ми пречат, но все пак да е добре да се знае.
В предишния си пост съм подвела неволно. Оказа се, че първият ми Kindle PW e бил без реклами. Забравила съм явно, купуван е 2014 г., а всички след него са били с реклами.

Искам да благодаря за линка към английско-българския речник за Kindle PW. Копирах го в documents/dictionaries и тръгна идеално.

Общи условия

Активация на акаунт